SK Pyšely – SK Posázavan Poříčí nad Sázavou 2:1

V prvním poločase hrálo z „kopce“ Poříčí, hra byla vyrovnaná, nebezpečnější však byli domácí, ale jejich příležitosti pochytal výborný brankář hostů Detko. Poříčí moc nehrozilo, přesto se v závěru poločasu dostalo do vedení. Houda využil chyby domácího stopera Kamila Kulhavého, přešel před dva hráče, jeho střelu ještě Tlamicha vyrazil, ale dorážející Miroslav Stibůrek již měl před prázdnou brankou snadnou práci.

Po přestávce domácí vyvinuli velký tlak, který byl korunován v 62. minutě. Kalošův centr si zpracoval Hanousek na hranici penalty a dělovkou s pomocí Vojty a břevna nedal Detkovi šanci. Poříčští byli v útočné fázi neškodní a za celý poločas vážněji neohrozili Tlamichovu branku. Gólman Detko dlouho hostům držel remízový stav. V 87. minutě ale přišlo rozhodnutí. Rohový kop hosté odvrátili na hranici šestnáctky, kde stál Kamil Kulhavý a z voleje poslal balón k tyči poříčské branky.

„Bojovné utkání, ve kterém jsme po hrubce Kamila Kulhavého dostali nepříjemný gól do šatny. O přestávce šel na hřiště Maršoun a začali jsme hrát ve druhém poločase na tři útočníky. Tlakem, důrazem, bojovností, nasazením a vůlí jsme si vypracovali šance a nastřelili tyč. Hosty dlouho držel výborný Detko, ale nakonec jsme vyrovnali a v závěru, asi po zásluze, vstřelili vítězný gól. Pro nás jsou to velice důležité body v boji o záchranu. Rozhodčí pískal výborně a podle mě derby zvládnul,“ dodal k zápasu a pochválil muže s píšťalkou kouč Pyšel Petr Vorlíček.

„Derby bylo vyhecované a se vším všudy. První poločas jsme hráli dobře, přistupovali k hráčům, tak jak jsme měli a dali v závěru gól. Bohužel ve druhém poločase jsme moc zalezli, nedostali jsme se dopředu, nechali se zbytečně zatlačit, z čehož pramenily chyby. První gól jsme dostali neobsazeným hráčem na hranici penalty, který s pomocí teče Vojty překonal brankáře. Druhý gól nám dal po otočeném rohu neobsazený hráč na velkém vápně. Bohužel, ten měl být pět minut předtím vyloučen. K rozhodčím se vyjadřovat nebudu, myslím, že poslední dvě věty k nim stačí. Jinak chci domácím pogratulovat k vítězství,“ zhodnotil zápas smutný trenér Poříčí Miroslav Tůma.

Branky: 62. Hanousek, 87. K. Kulhavý – 44. M. Stibůrek. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 3:4. Diváci: 80. Poločas: 0:1.

SK Pyšely: Tlamicha – Kaloš, K. Kulhavý, Bejr, P. Štěpán – Kučera (60. Douda), Hanousek, Vilímek, Zahradník (46. Maršoun) - Sisel (90. V. Kulhavý), Mastný.

SK Posázavan Poříčí nad Sázavou: Detko – Vojta, Kovář, T. Naňák, J. Stibůrek – Mašek (68. Bouška), Šimáček, Houda, Hvězda (79. Jírava) – Filip, M. Stibůrek.