SK Chocerady – Sokol Teplýšovice 2:2


Úvod vyšel domácím a Očenáš nastřelil z trestného kopu břevno. Poté převzali iniciativu Teplýšovičtí a dočkali se i branky, když Vaňousův projektil skončil z trestného kopu z dvaceti metrů za zády Boučka.


Po přestávce přidali domácí na aktivitě a byli brzo odměněni. Ve 49. minutě prokličkoval Miroslav Svoboda obranou Teplýšovic a po zemi z velkého vápna nedal Fillipovi šanci. Tlak Chocerad byl otupen v 75. minutě, když Vaňous našel před brankou Podhorského a ten jemnou tečí pod Boučkem dostal opět Teplýšovice do vedení. To jim vydrželo až do 82. minuty. To po souboji Stanislava Svobody s Bartošem nařídil rozhodčí penaltu, kterou Očenáš proměnil a uzavřel konečný stav derby na 2:2.


„V první půli měly Teplýšovice navrch a po zásluze vedly. Ve druhé jsme se zlepšili, vyrovnali, jenže soupeře pustili jednou k bráně a dostali gól. Naštěstí jsme z penalty vyrovnali. Remíza je asi zasloužená,“ dodal po utkání trenér Chocerad Jiří Schüller.


„Před zápasem bych byl s remízou asi spokojený. Po tom, jak zápas probíhal s bodem spokojený nejsem, protože jsme dva body ztratili v 82. minutě z penalty. Výkon mužstva nebyl špatný, snažili jsme se hrát fotbal s rychlým přechodem do útoku a dokázali jsme se vyvarovat hrubých chyb v obraně, což je pro mě cenné. Herní projev se zlepšuje, ale pořád je tam spousta nedostatků a čeká nás ještě hodně práce. Uhráli jsme v sezoně první bod z venku a doufejme, že nebude poslední,“ poznamenal k utkání kormidelník Teplýšovic Ivan Suchomel.


Branky: 49. M. Svoboda, 82. Očenáš (z PK) – 17. Vaňous, 75. Podhorský. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: Tusjak, St. Svoboda, Novák – Ottl, Bálek, Bartoš. Diváci: 100. Poločas: 0:1.


SK Chocerady: Bouček – Tusjak, Očenáš, Benák, Zeman – Zbyněk Šimek (46. Novák), Říčař, Mařinec (46. Zdeněk Šimek), M. Svoboda – Kuželka, St. Svoboda.


Sokol Teplýšovice: Fillip – Bartoš, Zelenka, Ottl, Nerad – Mrha (68. Mládek), Škvor, Bálek, Koblasa – Vaňous (80. Man), Podhorský.