Fotbalisté krajského přeboru odehráli včera dva přípravné zápasy. Dopoledne si pozvali na umělou trávu tým I. B třídy FC Jílové u Prahy, odpoledne byli hosty účastníka krajského přeboru FK Tábor.

SK BENEŠOV 4
FC JÍLOVÉ 3

Benešovští trenéři rozdělili kádr mužstva na dvě poloviny. Proti Jílovským se v brance představila nová tvář, Detko z Poříčí nad Sázavou.
Na začátku utkání dvakrát vystrašil jílovskou obranu benešovský Bubeník, ale bez patřičného zakončení. V 11. minutě se hosté poprvé osmělili a hned si připsali branku. Nevrlý dostal míč za obranu soupeře a přízemní střelou přes šířku brány nedal Detkovi šanci. Z vedení se ale dlouho neradovali. Pronikajícího Kaloše obrana ve vápně faulovala a Havlín z penalty utaženou střelou k tyči vyrovnal na 1:1. O chvíli později Hanousek po rohu hlavičkoval nad bránu. Převážná část poločasu se odehrála ve středu hřiště bez střeleckého zakončení. Až v závěru první části hry nejprve Hanousek bombou orazítkoval břevno, k míči se dostal Mastný a jeho hlavičku ve skluzu usměrnil do sítě P. Štěpán – 2:1. Hosté odpověděli ve 45. minutě brankou Vladimíra Müllera, který hlavou parádně prodloužil trestný kop – 2:2.

Po změně stran začali Benešovští více střílet, ale žádný pokus se neujal. Na druhé straně pronikajícího Erbena zastavil Detko včasným vyběhnutím. Erben měl na kopačkách další šanci, ale z výhodné pozice na středu brány přestřelil. Skvělým zákrokem se předvedl jílovský gólman Kruliš, který konečky prstů vyškrábl dobře mířenou Pávovu hlavičku k tyči. Do vedení šli ale hosté. Erbenu střelu z trestného kopu někdo z benešovských hráčů ve zdi zasáhl rukou a Nevrlý z pokutového kopu se nemýlil – 2:3. Domácím vázla kombinace, přesto po průniku Havlína a jeho zpětné přihrávce Mastný z malého čtverce do prázdné brány vyrovnal – 3:3. Ke konci zápasu měl Benešov dvě slibné šance na zvrácení zápasu, ale finální přihrávka nenašla adresáta. Rozhodující branka padla z penalty, když jí předcházel faul na Mastného. K míči se postavil Bubeník a s trochou štěstí prostřelil Kruliše – 4:3.

„Mužstvo je v přípravě, to se projevilo i na naší hře. Množství nepřesných přihrávek, málo střelby ze střední vzdálenosti a zvláště mi vadilo zbytečné držení míče. Soupeř využil našich chyb, přesto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ zhodnotil výkon svých svěřenců trenér Benešova Ladislav Fiala.

Branky: Havlín (pok. kop), P. Štěpán, Mastný, Bubeník (pok. kop) – Nevrlý 2 (1 z pok. kopu), Vladimír Müller. Poločas: 2:2. Rozhodčí: Šípek
SK Benešov: Detko – Stibůrek, Hanousek, Braný, P. Štěpán – Kaloš, Bubeník, Páv, Šika – Havlín, Mastný. Střídal: Horčička

Ve druhém odpoledním utkání nastoupili Benešovští v opticky silnějším složení. I zde se v brance objevil na zkoušku gólman Plachý, který naposledy chytal za Český Krumlov.

FK TÁBOR 2
SK BENEŠOV 2

V prvním poločase měl více ze hry Benešov. Z mnoha šancí však vytěžil pouze jednu branku, když po standardce se ve vápně nejlépe orientoval Koblasa – 0:1. Po změně stran přidal druhou branku O. Štěpán parádní střelou z velkého čtverce, která se otřela o tyč. Posledních dvacet minut patřilo domácím. V 75. minutě nejprve snížili a pár minut před koncem stačili vyrovnat.

Branky Benešova: Koblasa, O. Štěpán. Poločas: 0:1
SK Benešov: Plachý (46. Sviták) – Křivohlavý, Holub, Dvořák, Koblasa – Pěknic (46. Hanousek), Chomát, Čáp, O. Štěpán – Turek, Prikner