Benešov na Sokolov nestačil

BENEŠOV Domácídrželi s favoritem krok jen první půlhodinu. V té se možná mohl divák až nudit.

2.4.2007

Benešov na Sokolov neměl, i když tentokrát je na kolenou sokolovský hráč.Foto: Petr Roubíček

Benešov – V 19. kole fotbalové divize B se domácí SK Benešov utkal na svém hřišti s béčkem Sokolova. Hosté se představili jako jedno z nejlepších mužstev a jejich vítězství bylo zcela zasloužené. Hráči o sobě dobře věděli, dokázali měnit rytmus hry a v pravý čas udeřit. Obrana se zdála pro domácí neprůchodná.

SK BENEŠOV0
SOKOLOV B3

Obě mužstvahrála s příliš velkým respektem a za zaznamenání snad stál jen nepřesný střelecký pokus domácího Turka v 10. minutě. Na druhé straně trochu více vzruchu přinesla 15. minuta, kdy se ve vápně domácích nečekaně dostal k odraženému balónu sokolovský Mašek, ale pohotový Petr Štěpán mu stačil míč ukopnout na roh. Přesně ve 30. minutě kopali hosté z dost velké vzdálenosti přímý kop, na který naskakovali hned tři urostlí sokolovští hráči a z nich Hájovský míč lehkou tečí usměrnil k pravé tyči benešovského brankáře – 0:1. Za osm minut neuspěli v ofenzivě domácí. Před pokutovým územím hostů ztratili po nepřesné přihrávce balón, následoval dlouhý odkop a sprintující Jón utekl celé benešovské obraně, obešel i vybíhajícího Capoucha a do prázdné brány upravil na 0:2.
Ve druhém poločase hosté kontrolovali vedení a benešovští hráči marně a často až bezradně dobývali velké vápno. Pokud se jim už podařilo zprava, či zleva odcentrovat, balón vždy našel pouze kopačky soupeře. Jakmile se Sokolovským naskytla příležitost k zaútočení, dokázali toho ihned využít. V 56. minutě rychlý Mašek z pravé strany přehazoval vybíhajícího Capoucha, ale vracející se Jarůšek odvrátil před nabíhajícím Bočkem míč na roh. Za malý okamžik se Boček ke střele dostal a Capouch musel prokázat svůj postřeh. V 77. minutě se na druhé straně dostal do nadějné pozice Žák a jeho střelu napříč brány vyrazil na roh hostující gólman Bertelman. V 81. minutě vypadala benešovská obrana příliš odevzdaně. Bez problémů nechala z levé strany odcentrovat Bočka a na malém vápně volný Provazník se mohl zeptat Capoucha, kam to chce – 0:3. Ještě v poslední minutě musel benešovský brankář robinsonádou vyrážet ránu Hájovského z přímého kopu.
Hodnocení trenéra Benešova Miroslav Berana najdete na straně 21 Středočeský sport.

Branky: 30. Hájovský, 38. Jón, 81. Provazník. Rozhodčí: Šob. ŽK: Jarůšek – Svůra. Diváků: 280. Poločas: 0:2. SK Benešov: Capouch – Verner, P. Štěpán, Koblasa, Jarůšek – Žák, Bubeník (83. Hála), Janík, O. Štěpán – Štork (75. Mastný), Turek.
V příštím kole zajíždí SK Benešov v neděli 8. dubna na hřiště Štěrbohol, kde se utká s týmem Bohemians 1905 Praha B.
2.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

KRIMI MIX: Ženě pomohli do sanity hasiči

Česko zpívá koledy se už podruhé konalo v aule benešovského gymnázia.

Koledy si může zazpívat každý

Domů na Benešovsko se svezeme vlakem také v noci. Navíc levněji

Benešovsko – Nový jízdní řád, podle něhož jezdí vlaky od neděle, udělal radost zejména takzvaným flamendrům. Ti se, jak známo rádi baví až dlouho do noci. A domovu se pak dostávají různě, třeba i vlakem. Teď už to jde celkem lehce. Z Prahy, kde je samozřejmě největší koncentrace všech možných druhů zábavy, jezdí během víkendu noční spoje.

Na zimu se připravují také zvířecí pacienti v paraZOO

Vlašim - Handicapovaná zvířata, která žijí ve vlašimské paraZOO, již od konce listopadu odpočívají. Zaslouží si to. Po hlavní sezóně, kdy se na ně chodily koukat davy návštěvníků, mají konečně chvíli klid.

Ve středu v Benešovském deníku: prvňáci ze ZŠ Vorlina ve Vlašimi

Benešovsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí  ze ZŠ Vorlina ve Vlašimi.

OTS válcují jednoho soupeře za druhým

Neveklov – V neveklovské hale se odehrály další zápasy okresního přeboru ve futsalu, ve kterých bodovaly všechny týmy.