SK Benešov – Dukla Praha B 0:2

K poslednímu utkání usedl na lavičku sportovní ředitel Benešova Ladislav Fiala a chtěl se patřičně rozloučit výhrou. Jenže rezerva pražské Dukly, krčící se s jedním bodem na posledním místě, nepřijela ke Konopišti prodat kůži lacino. A byla to právě ona, která se pustila do domácích s vervou, a ve 12. minutě se ujala vedení. Nejprve gólman Capouch stačil ještě vyrazit střelu Kučery na roh, ale po jeho zahrání prolétl míč celým vápnem na zadní tyč, kde stál osamocený Bayer a pohodlně skóroval. Dukla nadále hrozila a domácí měli štěstí, že jejich soupeř měl vychýlenou mušku. Ve 36. minutě Sklenář obešel Capoucha a před ním už jen zívala opuštěná branka. Jenže mladý Dukelák nepochopitelně trefil pouze tyč.

Na začátku druhé části měli domácí několik slibných příležitostí, ale ani jejich střelecká potence neoplývala přesností. Poté Dukla na dlouhé minuty kontrolovala hru a místy si s domácími zahráli „bago“. Benešov se zvedl dvacet minut před koncem a mohl i skórovat. Zvláště při centrech hrozilo Dukle nebezpečí, neboť její gólman Rada byl nejslabším článkem mužstva a několikrát míč podběhl. Rozřešení přinesla 86. minuta, kdy pomalý centr po zemi domácímu gólmanovi prošel mezi rukama a pro Sklenáře nebyl problém poslat míč do prázdné brány. Na druhé straně měl Veselý nabito, jenže přestřelil. V samém závěru se řítilo pět hráčů Dukly na osamoceného Chomáta, ale zbrkle šanci zahodili.

„Bohužel, poslední zápas na trenérské lavičce mi nevyšel. První poločas jsme prohospodařili, hráli jsme pasívně, bez pohybu s množstvím nepřesností a výsledek 0:1 byl pro nás milosrdný. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji, zlepšili jsme přihrávku a pohyb, ale do šancí jsme se dostávali těžko. Přesto tam byly okamžiky, kdy se nechalo skórovat. Po další hrubé chybě v závěru se utkání definitivě rozhodlo. Hráčům chci za výkon ve druhém poločase za snahu poděkovat, bohužel Dukla hru už kontrolovala a těžko jsme se prosazovali,“ zhodnotil poslední utkání na benešovské lavičce sportovní ředitel Benešova Ladislav Fiala.

Branky: 12. Bayer, Sklenář. Rozhodčí: Vrzal. ŽK: Žák – Mikola, Rada. Diváci: 250. Poločas: 0:1. SK Benešov: Capouch - Žák, Havlíček, Chomát, Bubeník (46. Večera) - Veselý, Doležal, Knotek (62. Šmejkal), Havlín - Doseděl, Prikner.