SK Benešov – FK Tábor 3:2


V benešovské bráně se po dlouhém roce opět objevil gólman Capouch. Přesně před rokem utrpěl v přátelském utkání těžké zranění nohy. Od té doby podstoupil operaci a několikaměsíční rehabilitaci. „Moc jsem se na tenhle okamžik těšil. V zápřahu jsem od října, ale trénink je trénink. Trochu jsem se bál, myslím, že to dopadlo dobře,“ řekl po vystřídání s úsměvem Pavel Capouch.
Ve vyrovnaném poločase se do první šance dostal Turek, ale jeho zblokovaný centr skončil na tyči a obránci míč poskakující po čáře odvrátili na roh. Na druhé straně Capouch nadvakrát kryl přízemní střelu. O chvíli benešovský gólman podběhl centr, jenže hlavička táborského hráče nenašla do opuštěné branky cestu. Tu si naopak našla hlavička domácího Žáka, který zužitkoval Turkův centr. Krátce po změně stran vyrovnal Bezděk krásnou střelou k tyči. Jenže chyba táborského brankáře, kterému vypíchl míč Turek a poslal jej do opuštěné klece, poslala Benešáky opět do vedení. Pak si s obranou pohráli Šmejkal s Čápem a posledně jmenovaný poslal míč těsně vedle. Utěšenou střelou pak Čáp přidal třetí branku domácích. Tečku za utkáním udělal Pěknic, který ještě na jaře hostoval v Benešově.
„Utkání mělo charakteristické znaky začátku zimní přípravy. Cílem je, aby se hráči rozptýlili a zahráli si. Mrzí nás, že se neuskutečnilo utkání s Kouřimí, i když i my bychom měli problémy kvůli zdravotním potížím některých hráčů postavit dvě jedenáctky. Příležitost by dostali někteří další dorostenci. Novou tváří je Doseděl z Kolína a samozřejmě i navrátilec Capouch. Uvažujeme ještě o dvou, možná třech hráčích. Ze zdravotních důvodů zatím přerušil činnost Holub a Prikner odešel za studijních důvodů na půl roku do zahraničí,“ uvedl sportovní ředitel SK Benešov Ladislav Fiala.
Branky: 30. Žák, 49. Turek, 60. Čáp – 48. Bezděk, 90. Pěknic. Rozhodčí: Šípek. Poločas: 1:0. SK Benešov: Capouch (60. Filip) – Braný (46. Večera), Doseděl, Zoubek, Křivohlavý – Bubník (46. Čáp), Bárta, Hanousek (46. Šmejkal), Štěpán (46. Podhorský) – Turek, Žák.