Uhelné sklady 1

SK Benešov 3

Přípravný zápas s účastníkem pražského přeboru posloužil trenérům Benešova jako generálka před mistrovskými divizními boji, které Benešov zahajuje v sobotu 9.8. od 10.15 na půdě 1. FK Příbram B (dříve Marila).
Utkání se hrálo ve svižném tempu se šancemi na obou stranách. Benešov měl po většinu času míč pod kontrolou, jeho střelci prokázali větší klid v koncovce, a proto je z tohoto pohledu jeho vítězství zcela zasloužené. První gól vstřelil Turek už v 5. minutě, když zblízka využil únik a přesnou přihrávku Žáka. Na začátku celé pohledné akce stál Chomát. Na 0:2 upravil ve 39. minutě opět Turek a opět to bylo po spolupráci se Žákem. Vzápětí se vyznamenal benešovský brankář Tlamicha, když vytlačil na roh nebezpečnou střelu volného domácího útočníka. Uhelné Sklady snížily v 57. minutě po rohovém kopu Hurychem na 1:2. V 67. minutě stačil Tlamicha včas snížit střelecký úhel domácímu hráči a nedovolil mu vyrovnat. Za dvě minuty chybovala pod tlakem domácí obrana a její hrubku potrestal Čáp - 1:3. Domácí poté ještě trefili tyč hostující brány.

"První poločas z naší strany byl celkem solidní, dobře jsme kombinovali, měli jsme trvalou převahu, kterou jsme korunovali dvěma brankami.Po změně stransoupeř začal být důslednější a důraznější, hra se přiostřila, ale zároveň sevytratil fotbal. Domácí měli optickou převahu a podařilo se jim snížit.Měli i několik dalších příležitostí. Po vstřelení třetí branky se zápas už jen dohrával," uvedl benešovskýlodivod Ladislav Fiala.

Branky: 57. Hurych - 5. 39. Turek, 69. Čáp. Poločas: 0:2.

SK Benešov: Tlamicha - Pěknic, Holub (67. Braný), Křivohlavý - Žák, Chomát (80. Šmejkal), Bárta, Bubeník (46. Páv), Štěpán- Turek (46. Havlín), Čáp (69. Prikner).