ZVVZ MILEVSKO 0
SK BENEŠOV 3


V prvním poločase se hrálo většinou uprostřed hřiště bez vážnějšího ohrožení branek. Jen Žákova střela po centru Ondry Štěpána stála za zaznamenání.
Do druhé půle vlétli Benešovští jako uragán a jmenovitě Prikner. Ihned po rozehrání ze středového kruhu dostal přihrávku, proběhl mezi zkoprnělými obránci a nedal brankáři šanci. Hosté převzali iniciativu a střelec gólu mohl zvýšit, ale z dobré pozice netrefil branku. To se povedlo v 64. minutě tradičnímu exekutorovi benešovských penalt Chomátovi, který proměnil pokutový kop po faulu brankáře na Páva. O chvíli později mohli domácí snížit, ale hlavička po centru šla vedle. V 86. minutě předvedli Benešovští krásnou akci po anglicku. Na dlouhý pas si naběhl Žák, unikl a poslal centr na malé vápno na Priknera, který tečoval míč do sítě. V samotném závěru mohlo Milevsko zmírnit porážku, ale sólo brankář Plachý zneškodnil.


„S aspirantem na postup jsme sehráli kvalitní zápas. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany, která vyjma posledních pěti minut, pracovala bezchybně a soupeř si nevypracoval žádnou šanci. V útočné fázi se zvedla produktivita a nejvyloženější příležitosti jsme proměnili. Jinak nám chybí plynulost hry a hodně kazíme přihrávky,“ zhodnotil generálku trenér Benešova Ladislav Fiala a posteskl si: „Pořád se potýkáme s marodkou a šest hráčů Turek, Bubeník, Havlín, Holub a Drahota nám chybělo a Hanouskovi se obnovilo zranění.“


Branky: 46. a 86. Prikner, 64. Chomát (pen.). Poločas: 0:0.

SK Benešov: Plachý – Křivohlavý, Chomát, Braný, Koblasa – Žák, Pěknic, Čáp, O. Štěpán (25. Hanousek, 34. Večera, 71. Podhorský) – Prikner, Páv.

První mistrovské utkání v jarní části krajského přeboru sehrají benešovští fotbalisté v sobotu ve 14:30 na hřišti FK Litol.