Benešovští porazili třetiligový Králův Dvůr

Benešov/ Na umělé trávě sehráli benešovští fotbalisté další přípravné utkání, tentokrát proti účastníku ČFL FK Králův Dvůr. Zápas se domácím vydařil a góly Čápa hlavou po centru Šindeláře a Doseděla z trestného kopu srazili favorizovanějšího soupeře do kolen.

22.2.2009

Obránce Benešova Luboš Braný (vpravo) byl faulován útočníkem Králova Dvora Petrem DochtoremFoto: Robin Novák

SK Benešov - FK Králův Dvůr 2:0

V první čtvrthodině zápasu domácí divizní fotbalisté svého soupeře z ČFL malinko přehrávali. Důkazem toho bylo v 7. minutě nadějné vysunutí Turka Havlíčkem a všemu scházelo jen lepší zakončení. Pak se začali více dopředu tlačit hosté. V 19. minutě po jejich rychlém útoku zakončoval tvrdou střelou P. Dochtor, ale Capouch se překvapit nedal. V závěru poločasu měl Benešov dvě dobré příležitosti ke změně skóre. Nejprve po Bártově rohu šla Žákova hlavička nad a o minutu později skončila povedená Turkova střela dalším rohovým kopem.

Krátce po zahájení druhé půle vytlačil pro změnu domácí brankář nepříjemnou ránu Matějky na roh. Chvíli nato spálil tutovku domácí Turek. Gólu se hrstka věrných diváků dočkala v 62. minutě a vstřelil ho hlavou Čáp po centru Šindeláře – 1:0. Pak na pár minut domácí malinko polevili a za čisté konto musí děkovat brankáři Capouchovi, který chytil dvě hodně nepříjemné střely. Na druhé straně mohl v 83. minutě pojistit vedení domácích Žák, ale na malém vápně nedosáhnul hlavou na balón po rohovém kopu Páva. Na konečných 2:0 upravil dvě minuty před koncem střelou z přímého kopu Doseděl.

"Výsledek je dobrý, ale nepřeceňuji ho, protože soupeř nebyl kompletní. Zlepšila se nám trošku hra a vyvarovali jsme se kromě jedné standardní situace, hrubých chyb. V Jihlavě jsme udělali čtyři a dostali čtyři góly, dnes jsme vyrobili jednu po standardní situaci, ale soupeř ji nepotrestal. Jinak mě potěšilo, že si hosté jinou vyloženou šanci nevypracovali. Trošku nám vázne hra dopředu, kazíme hodně míčů a v koncovce to také není ono," zhodnotil zápas sportovní ředitel SK Benešov Ladislav Fiala a dodal k posilám: "Chceme ještě tři, čtyři hráče zkoušet, snad to vyjde příští týden."

Branky: Čáp, Doseděl. Poločas: 0:0.

SK Benešov: Capouch – Křivohlavý (46. Braný), Chomát, Doseděl, Šindelář – Žák, Havlíček (46. Bubeník), Bárta (62. Hanousek), Štěpán (75. Páv) – Čáp, Turek.

Další zápas sehraje SK Benešov ve středu 25. února od 18 hodin v Praze s ligovým dorostem Slavie Praha. V neděli 1. března zajíždí SK Benešov opět do Prahy, kde hraje od 14 hodin se Zličínem Praha.

22.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Freestylisté České republiky vybojovali bronz v závodě národů.
3

Češi skončili v bitvě národů ve freestyle motokrosu na třetím místě

Benešovské Muzeum umění a designu je konečně pod střechou.

Střecha konečně kryje objekt muzea na Malém náměstí

KRÁTCE: Rozpočet města dozná změn

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Integrace Vlašimi se zatím týká jen spojů na železnici

Vlašim – Také Vlašim se zařadila mezi místa, která jsou přímo napojena na Pražskou integrovanou dopravu (PID). „Letos ale jen na železnici, integrace autobusové dopravy přijde na řadu až napřesrok,“ potvrdil odborník na dopravu Jan Vachtl.

KRIMI MIX: Ženě pomohli do sanity hasiči

Benešovsko - Přečtěte si krimi zprávy z regionu.

Koledy si může zazpívat každý

Benešovsko – Akce Česko zpívá koledy je po roce znovu tady. Už ve středu 13. prosince se přesně v 18 hodin rozezpívá celá naše země. Na Benešovsku se bude pět na tradičních místech – v Benešově, Voticích, Struhařově, Čechticích, Vrchotových Janovicích, Nesvačilech, Psářích, Sedmpánech a Bílkovicích. Také tentokrát se při už šestém celorepublikovém pokračování oživování tradic zpívání koled zapojí jen na Benešovsku stovky neprofesionálních zpěváků.