Graffin Vlašim – Teplice B 4:0

Od začátku měla Vlašim navrch, což potvrdila čtyřmi góly, které rozdělila stejným dílem do obou poločasů. První gól připravil J. Pohorský zpětnou přihrávkou pro Schustra. Druhou branku vstřelil Švamberk, který zužitkoval centr Jiřího Petrů na zadní tyč. Do druhého poločasu vstoupilo ve vlašimských dresech devět nových tváří, ale na tempu hry se to neprojevilo. Na 3:0 zvyšoval Vebr střelou z hranice šestnáctky a uzavření skóre měl na svědomí Ondřej Průcha po samostatné akci.

„Do zápasu jsme postavili dvě jedenáctky, abychom si ještě vyzkoušeli alternace na jiných postech. Také jsme chtěli do hry zařadit herní záměry, které jsme v tréninku zkoušeli. V tomto směru jsem spokojen i výsledek a nasazení mě potěšily. Produktivita ještě není taková, jakou bychom si představovali, protože jsme podobně jako v minulých utkáních zahodili několik šancí. Soupeř měl také svoji kvalitu, kterou ve druhé půli posílil v záloze ligový hráč Tesařík, který se rozehrává po zranění. Byl vynikající a hru nám ztížil, ale naším největším problémem byla nepřesnost v přihrávkách, kdy jsme o míče přicházeli v rozehrávce a pak jsme to museli napravovat. Kluci ale mají v této fázi kondiční tréninky, a tak se to dá tolerovat,“ zhodnotil zápas asistent trenéra Vlašimi Petr Frnka.

Na trénincích se ve Vlašimi objevili dva hráči černé pleti. „Jsou to Francouzi Jean Clodsen Semedo a Roland N¨douna. Jsme dohodnuti, že s námi absolvují týden a v neděli nastoupí na celé utkání proti Vyšehradu. Tam dostanou příležitost hráči, kteří zatím nenasbírali dost minut, jak v přípravě, tak v podzimních mistrovských zápasech. Další týdny budou jak tréninkově, tak zápasově pro nás náročné,“ odtajnil Petr Frnka jména nových tváří na zkoušce a oznámil, kdo nastoupí na Vyšehradě.

Branky: Schuster, Švanberk, Vebr, O. Průcha. Poločas: 2:0.

FC Graffin Vlašim – I. poločas: Toma – Schuster, Šilhavý, Lizák, Nešpor – J. Pohorský, J. Petrů, Stejskal, Švamberk – Vořechovský, L. Petrů.

II. poločas: Doleček – Schuster, Šilhavý, Havlíček, Císař – Janda, Vebr, Balšánek, O. Průcha – Pišek, Kabele.