Fotbal nemá logiku, říká Skála po výhře

Vestec - Velkou kliku měli přibalenou ve Vestci fotbalisté Týnce nad Sázavou. V prvním poločase přežili v I. B třídě obrovský tlak domácích, aby po přestávce během dvaceti minut dostali čtyřmi góly Vestec na kolena.

18.10.2015

Ilustrační fotoFoto: Josef Tůma

VESTEC – TÝNEC NAD SÁZAVOU 1:4

Vestec, vedený bývalým reprezentantem a Sparťanem Jiřím Novotným, poslední čtyři zápasy vyhrál a sebevědomě nastoupil i do zápasu s Týncem. Od začátku se valil jeden útok za druhým na hostujícího brankáře Vašáky, který ale byl až na jednu ránu neprůstřelný. Gól přišel ve 24. minutě, kdy po narážečce poslal míč do sítě Chaloupka. Hosté zahrozili jen Horkým, který sice obešel gólmana, z úhlu přihrál Stejskalovi, ale ten netrefil pořádně míč.

Ve druhém poločase již tlak Vestce umírnil, hosté začali vystrkovat růžky a mezi 60. a 80. minutou dostali domácí čtyřmi góly na kolena. Otočení výsledku zařídil Stejskal, když nejprve poslal míč do sítě po centru Orsáka a poté přetavil v gól zpětnou přihrávku F. Kopty. Třetí úder zařídil Radačovský, jenž po vybojovaném míči Skálou nasadil stoperovi „housle" a angličanem rozvlnil síť. Na 1:4 upravil Orsák, když po sóle Horkého vyraženém brankářem, z dorážky míč orazítkoval břevno, tyč a skončil za brankovou čarou. V závěru se domácí snažili zkorigovat, ale hosty podržel Vašák a jednou mu pomohlo břevno.

„Fotbal nemá logiku. V první půli jsme přestáli obrovský tlak a dostali jen jeden gól. Domácí nám svými náběhy dělali velké problémy, Jirka Novotný byl jejich nejlepší hráč a strkal jim míče do uliček. Nás ale podržel brankář Vašák, a tak jsme byli stále ve hře. Ve druhém poločase již domácí nehráli tak dobře. Začali jsme bojovat a jezdit po zadku, podrželi jsme víc balón, šance jsme narozdíl od soupeře proměnili a domů odvezli tři body," byl spokojený po zápase hrající kouč Týnce Radek Skála.

Branky: 24. Chaloupka – 60. a 67. Stejskal, 70. Radačovský. 80. Orsák. Rozhodčí: Holý. ŽK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0.

Týnec: Vašák – Mach, D. Kopta, Štamberský, Kavoň – Orsák, Horký, Radačovský, F. Kopta (86. Souček) – Skála (73. Petrášek), Stejskal.

18.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Podnapilá žena obtěžovala sousedku v Jankově

KP: Kutná Hora - Poříčí nad Sázavou 0:1.
3

Jíša parádní trefou vystřelil tři body Poříčí

Koncert vítězů. Vlašimský zámek rozezněl operní zpěv

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Operní zpěvy rozezněly ve čtvrtek 19. října zámek ve Vlašimi. Tenorista Jakub Pustina, zakladatel Mezinárodní pěvecké soutěže v operním zpěvu, se během večera v zámecké síni představil společně s vítězi letošní soutěže.

OBRAZEM: Zámecký areál v Odlochovicích oživil tradiční výlov rybníka

Odlochovice - Výlov rybníka, rybí pochutiny i milá hudba přilákaly do zámeckého areálu v Odlochovicích mnoho příznivců. V sobotu 21. října si přítomní užili příjemný podzimní den.

Okresní víkendové fotbalové výsledky

Benešovsko - Okresní víkendové fotbalové výsledky a tabulky mužů.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.