Jesenice – Posílení vítěstvím v okresním derby zajížděla Kondrac ve fotbalové I. B třídě na hřiště Slavie Jesenice.

18.9.2011

Ilustrační fotoFoto: Ilustrační foto: Lukáš Suchý

Slavie Jesenice – Kondrac 1:5

Utkání v Jesenice začalo opatrně z obou stran, ale už po deseti minutách se začali dít velmi zajímavé věci. V rozmezí 10. a 25. minuty vstřelili hosté z Kondrace tři branky (dvě Pavlíček a Muller), které ovšem byly vždy neuznány pro ofsajd. Jako blesk z čistého nebe přišel brejk domácích zakončený úspěšným lobem do Kňazíkovy sítě – 1:0. Od tohoto momentu začali držet otěže zápasu ve svých rukách hráči Kondrace. Ve 35. minutě byla střela Pavelky sražena rukou domácím hráčem a z nařízené penalty vyrovnal Kňazík – 1:1. Do poločasu se ještě domácí také dočkali gólu, ovšem ten byl rovněž pro ofsajd neuznán.
Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva s cílem strhnout vedení na svou stranu. Hrál se útočný fotbal a po faulu v pokutovém území na Pohorského kopali hosté druhou penaltu. Kňazík však tentokrát netrefil branku. V 58. minutě se již skóre měnilo. Vítovský zatáhl míč do pokutového území, domácí čekali přihrávku, ale jeho překvapivá žabka skončila v síti domácích 2:1. V tento moment se hráči Kondrace zatáhli víc než je zdrávo a následující čtvrthodina byla nejhorší fází utkání z jejich strany. Domácí měli několik rohů a nebezpečných centrů do pokutového území, ale hosté vše ustáli a udeřili na druhé straně. Pavelka po rychlém brejku zvýšil na 3:1 a definitivně tak zlomil odpor domácích. V rozmezí 81. a 82. minuty pak přidali po brance Vítovský a Pavelka a hosté si po právu připsali vysoké vítězství.
„Jsem spokojený, většinu utkání jsme na hřišti dominovali a po zásluze zvítězili. Co se týče ofenzivy, nemám hráčům celkem co vytknout, dali jsme na hřišti soupeře pět branek, tři nám nebyly uznány pro ofsajd a neproměnili jsme navíc penaltu. Kromě mizerných patnácti minut po vedoucí brance na 2:1 jsme předváděli kvalitní fotbal a domácím činila naše hra velké problémy. Všichni hráči podali velmi solidní výkon, vyčníval především vynikající Pavelka, který vstřelil dvě branky,“ byl spokojený kouč Kondrace J. Janouše ml.

Branky Kondrace: 35. Kňazík (penalta), 58. a 81. Vítovský, 77. a 82. Pavelka.Poločas: 1:1.
Kondrac: Kňazík – Houdek, Linhart, M. Kubín, Nedvěd – Pohorský, Pavelka (84. Janouš), Müller, Přitasil (64. Karmazín) – Vítovský, Pavlíček.

Autor: Petr Roubíček

18.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Brankář Tomeček si protáhne zimní přípravu

Benešovsko – Okresní disciplinární komise OFS Benešov zasedala a trestala. Nejhůře dopadl brankář Nesperské Lhoty Michal Tomeček, který nejenže skončil na podzim, ale protáhne si i zimní přestávku. Největší pokutu, 3000 korun, dostaly za „černocha“ Čechtice.

KRÁTCE: Kvůli volbám se turisté k informacím nedostanou

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

ANKETA: Jdete k volbám?

Benešovsko - Ptali jsme se obyvatelů Benešovska, jestli půjdou k volbám.

OBRAZEM: Spirituál Kvintet vystoupil ve Vlašimi k poctě Farní charity

Vlašim - Farní charita Vlašim slaví 25 let od svého vzniku. Ke svému výročí uspořádala také benefiční koncert skupiny Spirituál Kvintet. Ten se původně měl uskutečnit 5. října, ale z důvodu nemoci jednoho z členů kapely byl přeložen až na úterní večer 17. října. Do vlašimského kostela sv. Jiljí, kde se koncert konal, dorazilo mnoho posluchačů, kteří zaplnili celý kostel a vystoupení si náramně užili. Některé písně společně se zpěváky zpívalo dokonce celé obecenstvo. Na konci hudebního představení ocenili přítomní um skupiny ovacemi ve stoje.