Poslední fotbalové přípravné zápasy na mistrovskou sezonu sehrála okresní mužstva.

METAZ TÝNEC 5
S. MARŠOVICE 4

V generálce na mistrovská utklání se obrany červenaly, zato hrstka diváků se bavila při gólových hodech. V úvodu domácí potvrzovali roli favorita a díky Žížalovi po rychlé kombinaci a Moravcovi po centru Žížaly vedli 2:0. Minela obránce Artuse dostala Maršovice do zápasu. Ten naservíroval míč Šetinovi, jeho střelu Kout ještě vyrazil, ale Bartoš balón pohodlně dorazil do sítě – 2:1. O chvíli později byl faulován Šetina a Michal Hašek vyrovnal z penalty na 2:2. V závěru poločasu ale Žížala po rychlém brejku převážil misky vah na stranu Týnce – 3:2.
Po příchodu z kabin začali opět lépe domácí a Moravec po sóle přehodil Kubáska – 4:2. Ihned po rozehrání vysunul Rosťa Hašek rozběhnutého Moulíka, a ten po kličce Koutovi snížil na jednobrankový rozdíl – 4:3. Hostům se podařilo ještě jednou vyrovnat. Moulíkův trestný kop propustil brankář Kout mezi mohama a Šetina míč dorazil do sítě – 4:4. Přesto se domácí dočkali výhry, když Žížala převzal míč v ofsajdové situaci a po sóle (předtím mu dvě chytil Kubásek) vstřelil rozhodující gól.
„Generálka se mi moc nelíbila. Ofenziva byla dobrá, dali jsme pět gólů, ale hrubé chyby obrany nás srážejí do kolen. Nejhorší na tom je, že máme šest hráčů zraněných a nevíme s kým budeme první mistrák v Loděnicích hrát,“ zhodnotil zápas smutný trenér Týnce Jaroslav Žížala.

Branky: Žížala 3, Moravec 2 – Bartoš, M. Hašek (pen.), Moulík, Šetina. Rozhodčí: Konvička. Poločas: 3:2.

Týnec nad Sázavou: Kout – F. Stibůrek, Artus, Berka, Pazdera – Kavoň, Hlaváček, Kaňka, Kloud – Žížala, Moravec.
Maršovice: Kubásek – Řezníček, M. Hašek, T. Procházka, Hampešt – Šetina, R. Hašek, J. Bechyně, Hrma – Bartoš, Moulík. Střídali: Rezek, Pauer, Dvořák, Zderadička.

OLBRAMOVICE 2
VOTICE B 3

Utkání se hrálo na náhradním hřišti v Olbramovicích. Do vyrovnaného zápasu lépe vstoupili domácí a po trestném kopu Havlíka se dostali do vedení. Hosté však do poločasu srovnali pěknou křižnou střelou Dohnalem.
Po přestávce se obraz hry nezměnil. Hosté dvěma góly otočili Vojtou Budilem do chybě brankáře Kondráta s Kardou a druhý po dorážce na 1:3. V závěrečném tlaku Olbramovic upravil Petr Slepička na konečných 2:3.
„Votické béčko se ukázalo, jako velice vhodné mužstvo do generálky před soutěží. Hra byla vyrovnaná, branky jsme obdrželi opět po individuálních chybách, což týden před mistrovskými zápasy je varování. Cenním si toho, že mužstvo v závěru nesložilo zbraně, vynutilo si tlak, snížilo a zápas mohlo dovézt i do vyrovnání,“ zhodnotil utkání trenér Olbramovic Ivan Suchomel.

Branky: Havlík, P. Slepička – V. Budil 2, Dohnal. Poločas: 1:1.

Olbramovice: Kondrát – Martin Jonszta, Karda, Kaprálek, Vondruška – Šach, Tůma, Havlík, Pospíšil – P. Slepička, Vrkoslav. Střídali: V. Slepička, Bartůšek.

Votice B: Soukup – Baťha, L. Budil, Dušátko, Šlejmar – Novák, Kolář, Pohan, Milan Jonszta – V. Budil, Dohnal. Střídali: Skála, Kuneš, Řehák.

JÍLOVÉ 5
POŘÍČÍ N. SÁZ. 3

Zápas se hrál v Jílovém na umělé trávě malých rozměrů. Ve vyrovnaném prvním poločase se hosté dostali do vedení Šimáčkem po rohovém kopu. Domácí podnikali rychlé brejky, ale Detka nepřekonali.
Ihned po přestávce začalo lépe Poříčí a dvěma góly Miroslava Stibůrka během deseti minut získalo tříbrankový náskok. Ani to však nestačilo a domácí během půlhodiny totálně rozvrátili po rychlých kombinacích defenzivu hostů a pěti góly otočili zápas ve svůj prospěch.
„Generálka se nám nevydařila ze dvou důvodů. Zaprvé hráčským obsazením, kde jsme si museli vypomáhat hráči z béčka. Zadruhé, že jsme museli hrát v Jílovém na úzkém hřišti s umělou trávou, kde byl zápas vyloženě jen o osobních soubojích. Přesto jsme v 55. minutě vedli 3:0. Poté soupeř potrestal naše naivní chyby v defezivě a během půlhodiny pěti góly otočil výsledek. Utkání by spíše slušela remíza. Pochvalu zaslouží Míra Stibůrek, který dva góly vstřelil a měl ještě několik šancí, dodal k utkání Luděk Matoušek trenér Poříčí nad Sázavou.

Branky Poříčí: M. Stibůrek 2, Šimáček. Rozhodčí: Hocek. Poločas: 0:1.

Poříčí nad Sázavou: Detko – Breburda, Kovář, Šimáček, J. Pohunek – Pěkný, Bouška, Mašek, J. Stibůrek – M. Stibůrek, Havelka.