SK Benešov – Velim 2:0


Domácí se v úvodu snažili dlouhými pasy hledat nabíhající útočníky, ale brzy se jim tato taktika přestala dařit, někteří hráči se utápěli v kličkách a přicházeli o míč. O něco sehranějším dojmem působili hosté, i když ani oni nenadchli. Šancí bylo jako šafránu. Benešov využil hned tu první. Po přetaženém Štěpánově centru, střele Žáka z úhlu do spojnice břevna s tyčí a doražení míče Čápem do sítě. Hosté se dostali do dobré střelecké příležitosti v 75. minutě, ale netrefili bránu. Pět minut před koncem se dostal za velinskou obranu novic v domácím dresu Jozef Banda (Slovensko) a střelou přes vybíhajícího brankáře upravil na konečných 2:0.


„Soupeř nám svojí agresivitou za hranicí únosnosti neumožnil moc kombinovat. Zápas byl plný nehezkých faulů, těžko jsme se prosazovali a soupeř měl více držení míče. I přestože jsme nakonec vyhráli, zápas se mi nelíbil,“ byl po generálce rozčarovaný sportovní ředitel Benešova Ladislav Fiala a poznamenal k pohybu v kádru: „Zkoušeli jsme Slováka Bandu, kterého budeme během týdne sledovat, protože moc míčů v útoku nedostal, přesto dal gól. Během týdne chceme vyřešit ještě jeden přestup, hostování a jednoho hráče z okolí. Uvidíme jestli se všechno povede.“


Branky: Čáp, Banda. Rozhodčí: Šípek. Poločas: 1:0.

SK Benešov: Capouch – Bubeník (58. Šindelář), Doseděl, Křivohlavý – Žák, Havlíček, Chomát (77. Braný), Bárta (68. Hanousek), Štěpán – Čáp, Banda.

JAN KLIMOVIČ