Votické béčko mělo opět střelecký den, v Maršovicích se kanonýři také nešetřili

BENEŠOVSKO - Sedleckoprčičtí potvrdili v Divišově oprávněnost postupu do I. B třídy

Divišov - Sedlec-Prčice.Foto: Lukáš Suchý

Fotbalisté v okresním přeboru uzavřeli poslední kapitolou sezony 2006/2007.

MARŠOVICE 5
VRCHOTOVYJANOVICE 1

V úvodu byli hosté aktivnější a v 5. minutě vychytal Procházka v šanci janovického Chlastáka. O několik minut později zakončoval na malém vápně slabě hlavou Čedík. Ve 20. minutě domácí udeřili z první velké šance, když po pasu Rosti Haška skóroval Moulík – 1:0. Ve 25. minutě šla střela hostujícího Sochůrka těsně vedle. Ve 32. minutě profrčel janovickou obranou Dráb, nezištně přihrál Moulíkovi a pro něho už nebyl problém zvýšit na 2:0. Těsně před odchodem do kabin si domácí útočníci role vyměnili, míč se po ose Rosťa Hašek – Moulík dostal na malé vápno k Drábovi a ten nezaváhal – 3:0.
V úvodu druhé půle se hosté pokoušeli o zkorigování skóre, ale domácí hráli v defenzivě spolehlivě a navíc hrozili smrtícími brejky. Ve vyložených šancích se ocitli Moulík, Jan Bechyně a dvakrát Dráb, ale rozhodnout zápas se povedlo až v 80. minutě krásnou hlavičkou Tomáši Procházkovi po trestném kopu Rosti Haška – 4:0. V 83. minutě zkorigovali hosté Hamplem z penalty, ale poslední slovo měl střelou z malého vápna Jan Bechyně.

Branky: Moulík 2, Dráb, Bechyně, T. Procházka – Hampl (pen.). Rozhodčí: Žarnecki. ŽK: 0/2. Diváků: 110. Poločas: 3:0. Maršovice: M. Procházka (90. Kubásek) – Hrma, M. Hašek, Dvořák, Řezníček – S. Šetina (74. Zderadička), R. Hašek, J. Bechyně, T. Procházka – Dráb, Moulík (88. Z. Šetina). Vrchotovy Janovice: Dán – Szekér (69. Trojan), P. Dvořák, Hampl, Kadlec – Kahoun, M. Dvořák, Čedík, Sochůrek – Chlasták, Šach.

OSTŘEDEK 0
JÍROVICE 2

Poslední zápas sezóny nepřinesl nijak vyjímečný zápas. Rozhodlo větší štěstí v proměňování šancí ze strany hostí, kteří po zásluze vyhráli.

Branky: Klepl, Kulda. Rozhodčí: Konvička. ŽK: 3/2. Diváků: 55. Poločas: 0:2. Ostředek: Nerad – Tusjak, Florián, M. Škvor, Zima – Šilhavý, Hanibal, T. Sahula, J. Kuželka – F. Macháček, Měchura. Střídali: Krejcárek, J. Škvor. Jírovice: Ellschlöger - Kořínek, Brandner, Stibůrek, Beneš - Němec, Kulda, Pokorný, Klepl - Daniel, Matějovský. Střídali: Šittler, Fučík.
DIVIŠOV 1
SEDLEC–PRČICE 4

V prvním poločase se hrál oboustranně rychlý, útočný fotbal se šancemi na obou stranách a brankáři měli plné ruce práce. Již postupující hosté začali sebevědomě a Lukáš Pištěk protáhl brankáře Hanuše. Na druhé straně ukázal svoje kvality i Dařena, který zlikvidoval v 15. minutě střelu Zdeňka Pekárka. Za dvě minuty unikl Tomáš Davídek, centrem našel bratra Michala, Hanuš ale jeho úmysl vystihl. V 19. minutě se ve vyložené šanci ukázal Zdeněk Pekárek, ale lob přes brankáře skončil vedle. O chvíli později se již Zdeněk Pekárek prosadil a po úniku otevřel skóre – 1:0. Poté hlavičkoval Miroslav Bumbálek do tyče a o chvíli později stejný hráč přestřelil hlavou z malého bránu. A tak hosté trestali. Ve 31. minutě z ostrého úhlu vyrovnal Michal Davídek. Otočení výsledku zařídil ve 39. minutě hlavou Lukáš Pištěk po centru Polidara – 1:2. V závěru poločasu se brankář Dařena vytáhl proti dělovce Miroslava Bumbálka z trestného kopu.
Po změně stran se ujali taktovky Sedleckoprčičtí a Konopiský mířil nad a Michal Davídek po centru Nádvorníka minul Hanušovu branku. Poté se ukázali domácí, ale hlavička Marka skončila nad a ránu Hlaváčka k tyči chytil střídající gólman Ryšavý. Rozhodnutí zápasu přinesl v 75. minutě nejlepší okresní kanonýr Michal Davídek, který po přihrávce Nádvorníka přeloboval Hanuše – 1:3. Za dvě minuty střelec branky z dobré pozice mířil nad. Konečný výsledek měl na svědomí Konopiský, který v 80. minutě proměnil ze sóla nahrávku Nádvorníka ve čtvrtý gól Sedlce–Prčice.

Branky: Zd. Pekárek – M. Davídek, L. Pištěk, Konopiský. Rozhodčí: Bačinský. ŽK: 2/1. Diváků: 80. Poločas: 1:2. Divišov: Hanuš – Vobořil, J. Pekárek, P. Bumbálek, Marek – Langr, Bejbl, Babický, Hlaváček – M. Bumbálek, Campodonico. Střídali: Adam, Štěpnička. Sedlec–Prčice: Dařena (46. Jan Ryšavý) – Polidar, Dohnal, Kobliha (58. Jakub Trnobranský) – Müller, M. Lukáš, L. Pištěk, M. Davídek – T. Davídek (20. Nádvorník), Konopiský.

TEPLÝŠOVICE B 4
BÍLKOVICE 2

Domácí předčili sestupující Bílkovice ve všech směrech. Hosté zkorigovali výsledek až v závěru utkání.

Branky: Klabík 2, Mládek, Vosička – Vycpálek, Zikmund. Rozhodčí: Černý. ŽK: 1/1. Diváků: 50. Poločas: 3:0. Teplýšovice B: Tranta - Škvor, Hruška, Boťa (Vl. Dřízal), Hvězda – Vosička (Prokop), M. Hampl, Klabík, Mládek – Peták (D. Škvor), Hasenkopf. Bílkovice: L. Šimánek – Komenda, Voříšek, Málek (Vycpálek), A. Měchura – P. Měchura, Janáček, Ptáček, Pohorský – Fiala, Babka (Zikmund).

MEZNO 1
ZDISLAVICE 2

Mezno první poločas prospalo, čehož hosté využili a dvakrát ho potrestali. Po přestávce se domácí probudili, ale více jak zkorigovat jim Zdislavice nepovolily.

Branky: Mládek – Bouček, Nácovský. Rozhodčí: Milan Macháček. ŽK: 2/1. ČK: 0/1. Diváků: 60. Poločas: 0:2. Mezno: Doskočil – Čichovský, Lukáš Homola, Pígl, Novotný – Němeček, Dohnal, Říha, Babický – Mládek, Lukáš Novotný. Střídali: Eliáš, Barták, Kubec. Zdislavice: Klenot - Bouček, Kakos, Páv, Brýl - Kubálek, Müller, Pecháček, Sedlák - Jirka, Nácovský. Střídali: P. Žák, Kořínek, Gregor.
MIŘETICE 0
STRUHAŘOV 2

Hosté se ujali vedení po nepřímém kopu za malou domu, který s přehledem proměnil Michal Kaňka. Ve druhém poločase uzavřel skóre Koblasa.

Branky: M. Kaňka, Koblasa. Rozhodčí: Rezek. ŽK: 1:0. Diváků: 90. Poločas: 0:1. Miřetice: Hanuš - Korejtko, Rek, Horálek, Jankovský – P. Čáp, K. Čáp, Hájek, Semrád – Jantač, Houdek. Střídali: Langr, Novák, Kamarýt. Struhařov: P. Pessr – Hovorka, Z. Pessr, Mareš, Straka – Koblasa,Veselý, Kůstka, M. Kaňka – Pospíšil, Božovský. Střídali: Sysel, Semerád.

VOTICE B 7
PŘESTAVLKY 0

Votické béčko si v posledním zápase s chutí zastřílelo. Domácí podali velmi dobrý výkon, který byl podpořen sedmi brankami v síti sestupujících Přestavlk.

Branky: V. Budil 2, Skála, Jonszta, Kolář, Šlejmar, Řehák. Rozhodčí: Pessr. ŽK: 1/ 1. Diváků: 60. Poločas: 2:0. Votice B: Soukup - Šlejmar, Stárek, Skála, Dušátko - Pohan, Kolář, Kuneš, Baťha - V. Budil, Jonszta. Střídal: Řehák. Přestavlky: Strnad - I. Novák, Drazdík, L. Bursík, Platil – Kučera, Torn, T. Mikulanda, M. Mikulanda – Brambora, Mrázek. Střídal: A. Bursík.
19.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Videosouhrn Deníku – středa 13. prosince 2017

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Padlý strom přerušil dopravu na hlavní trati z Prahy do Českých Budějovic

Náledí si nevybírá. Dopoledne řidiči opět bourali

Benešovsko - Lehce zledovatělé vozovky na Benešovsku bránily řidičům v plynulé jízdě ve čtvrtek 14. prosince. V dopoledních hodinách většina z nich jela s opatrností a sníženou rychlostí. Ti, kteří nedávali větší pozor nebo nezvládli namrzlé silnice, nakonec skončili v příkopě. Stejně jako řidič kolem osmé hodiny ranní, který se svým vozidlem zakončil jízdu v pangejtu za Postupicemi směrem na Benešov.

Advent slavili také U kohoutka Sedmipírka

Benešov /FOTOGALERIE/ - Období adventu patří během roku v mateřské škole k těm nejvíc naplněným akcemi. Je to krásné období, kdy se těšíme na Vánoce a děti na Ježíška. S vítáním adventu jsme letos začali o trochu dříve. Ve školkách v Longenově a Na paloučku se uskutečnil koncert pro rodiče a děti Kateřiny Ševidové. Koncert byl krásný, děti tancovaly a společně s Kateřinou zpívaly písničky z pohádek.