Celou polovinu tabulky I. B třídy skupiny D tvořila mužstva z Benešovska. Pěti z nich jsme před vstupem do nové sezony položili čtyři otázky.


 1. Jste spokojeni s výkony a umístěním svého mužstva v uplynulé sezoně?
 2. Které nové tváře na podzim uvidíme a kdo naopak v týmu končí?
 3. Jaký cíl jste si vytyčili v nastávajícím ročníku?
 4. Kdy začínáte s přípravou?


Petr Vorlíček, trenér SK Pyšely (5. místo): 1. S umístěním rozhodně spokojeni nejsme. Skončili jsme pátí, žádná sláva. Do soutěže jsme vstupovali s odhodláním umístit se nejhůře do čtvrtého místa. Pár zápasů se nám sice vyvedlo, ale v tabulce pravdy máme jeden minusový bod a pasivní skóre, což také o něčem vypovídá.
2. Končí Josef Bartoš, vrací se do Maršovic, nakročeno má Khandl, ten se ještě bude řešit a Hanousek začne přípravu v Benešově. Snažíme se posílit, ale o přestupech zatím nechci mluvit, uvidíme za čtrnáct dní. Počítám také, že někdo přijde z Benešova.
3. V časovém horizontu bychom se chtěli vrátit do I. A třídy, ale v současné době postup za cíl nemáme. Všechno je odvislé od hráčů, u nás je velký pohyb. Chceme bojovat o špičku, samozřejmě postupu se nezříkáme. Momentálně to ale k tomu nevypadá.
4. Přípravu začínáme 17. července. První utkání odehrajeme s Chocerady, poté pořádáme 28. července turnaj, další sjednané zápasy máme se Sibřinou a Zelenčí.


Ivan Suchomel, trenér SK Olbramovice (4): S umístěním jsem rozhodně spokojen, před sezonou jsme pomýšleli do páté příčky. Pokud jde o výkony mužstva, po výborném podzimu mě trochu zklamala hra v závěrečné čtvrtině soutěže.
2. V této chvíli máme vytipováno několik hráčů, jednání pokračují, takže je předčasné hovořit o konkrétních jménech. Konec svého působení v mužstvu ohlásili Martinové Čipera a Brejla.
3. Nadcházející sezona bude pro nás bezpochyby těžší, než ta předešlá. Naším cílem je opět hrát v horní polovině tabulky a pro jarní boje se vyhnout existenčním problémům.
4. Začínáme přátelákem v Jírovicích 14. července. O týden později pořádáme v Olbramovicích memoriál Jaroslava Chudlářského. Kromě nás se zúčastní Teplýšovice, Košíře a Jílové. Další týden absolvujeme turnaj na půdě nováčka I. B třídy, mužstva Sedlce–Prčice. Prvního srpna jedeme na hřiště Sedlčan, účastníka krajského přeboru. Poté se utkáme se staronovým účastníkem I. B třídy Petrovicemi a poslední přípravné utkání před sezonou sehrajeme v Divišově.


Jiří Janouš, trenér Sokola Kondrac (2): 1. S umístěním jsem byl velmi spokojen, při výkonnosti čáslavské rezervy, která ostatní mužstva převyšovala o třídu, to považuji téměř za první místo. Fakt je, že všechny zápasy jsme nehráli v optimální formě. Na druhé straně mě těší, že jsme v zimě nedělali žádné posily a na jaře získali stejný počet bodů, což považuji za největší úspěch.
2. S aktivní činností skončil ze zdravotních důvodů můj syn Jirka a zapojí se do realizačního týmu. Jinak kádr zůstává stejný, nikdo nekončí. Snažíme se získat posily, některé hráče máme vytipované, kádr chceme posílit minimálně o dva univerzální hráče.
3. Cílem na příští rok je hrát takový fotbal, který by táhl diváky jako dosud, a čeřit vodu v horní polovině tabulky. Pokud by se naskytla šance, postupu bychom se nebránili, ale cíl to za každou cenu není.
4. Přípravu začínáme 14. července utkáním doma s Maršovicemi. Další zápasy máme naplánované s Mladou Vožicí, Chocerady, Jírovicemi a Divišovem.


Matoušek, trenér Posázavanu Poříčí (3): 1. Do soutěže jsme vstupovali s tím, že se pokusíme potrápit čáslavskou rezervu ohledně postupu. Různé okolnosti nám udělaly čáru přes rozpočet a soutěž jsme stěží dohráli. Pomalu každý zápas přišlo nějaké zranění, z nichž některá byla dost vážná. Nakonec jsme byli rádi, že se ta sezona dohrála. Proto nemůže být řeč ani o spokojenosti s výkony. Pokud ale mužstvo bude v plné síle, má daleko navíc.
2. Otázku nových hráčů budu schopný říci až za týden, posilovat rozhodně budeme.
3. Patřím mezi ambiciózní trenéry, a tak sám za sebe chci postoupit.
4. S přípravou začínáme 16. července. Rozjednané přáteláky máme s Černolicemi, Týncem nad Sázavou, hrát bychom měli i s Voticemi.


Pavel Drnec, sekretář Sokola Nespeky (8): 1. S umístěním musíme být spokojeni, protože jsme se zachránili, což byl hlavní cíl, s kterým jsme do sezony vstupovali. S výkony mužstva to je slabší, moc lidí nechodilo trénovat a bylo to znát.
2. V současné době máme nedostatek hráčů. Budeme rádi, když vůbec někoho uděláme. Je problém sehnat trochu kvalitnějšího hráče, každý si na prořídlé kádry stěžuje. Navíc Kadlec odjel do Ameriky a chybět bude prvních pět mistráků, Novák má údajně odjet pracovně na dva roky do Maďarska. Jirka Maršoun přestupuje do Pyšel. Podařilo se nám prodloužit hostování Šindeláře. Vsadili jsme na mladé a s těmi to budeme hrát. Přichází k nám i nový trenér, Vladislav Procházka.
3. Cíl je stejný, jako letos, záchrana.
4. Přípravu začínáme až 27. července před turnajem, který pořádáme. Stejně by na trénink chodilo čtyři pět lidí.