Fotbalisté SK Benešov ani v posledním podzimním domácím zápase krajského přeboru nezaváhali a nadělili Spartaku Příbram bůra. Výsledek lze považovat za spravedlivý, protože většinu času měli míč pod kontrolou domácí hráči, vysoko vyhráli i v počtu střel ať na bránu, či vedle. Hosté zamířili na domácí bránu třikrát v prvním poločase a benešovský brankář dvakrát lovil míč ze své sítě. Příbramští předváděli náročný fotbal plný pohybu a na samé hranici povolené tvrdosti. Takový fotbal vyžaduje hodně sil a ty hostům zvláště ve druhé půli scházely.

SK BENEŠOV 5
SPARTAK PŘÍBRAM 2

Benešov dal brzy vedoucí gól, který jej možná trochu ukolébal. Po faulu na Turka poslal Štěpán v 5. minutě z přímého kopu míč přes zeď pod břevno příbramské brány 1:0. O pár minut později se na malém vápně marně natahoval Turek na Žákův střílený centr.Ve 23. minutě rozehráli hosté pěkně standardní situaci, první střela mířila do břevna a dorážku již Dostálek zvládl – 1:1. Ani ne za deset minut našel Žák dlouhým pasem Turka, ten si elegantně zpracoval vysoký míč a po kličce vybíhajícímu brankáři Solnařovi uklidil balón do prázdné brány – 2:1. Ve 42. minutě Turek vodil Solnaře šestnáctkou, centrem našel Priknera, ale jeho hlavička mířila vedle opuštěné brány. Těsně před odchodem do kabin zahrávali hosté rohový kop, na který si naskočil na první tyči Šmejkal a hlavou vyrovnal na 2:2.


Po přestávce zvýšili domácí tlak. Žákovu hlavičku z 51. minuty ještě stačil brankář Solnař chytit. Za pět minut ale už na další Žákovu hlavičku do levého vinglu byl krátký – 3:2. Hosté, kteří se v těchto chvílích stále více zaměřovali na obranu se v 75. minutě po dlouhém nákopu dostali k nadějné útočné akci, ale Svoboda na hranici velkého vápna ztroskotal na Drahotovi. V 79. minutě nezasáhnul dobře Turkův centr brankář Solnař a balón z jeho rukavic dopadnul na břevno a za bránu. Po jeho zahrání ještě gól nepadl, ale z následujícího Chomát zvýšil na 4:2. Konečnou podobu výsledku 5:2 dal v 85. minutě Štěpán, který technickou střelou do šibenice zakončil povedenou akci Bubeník – Čáp – Turek.


Ladislav Fiala, trenér Benešova

„Očekávali jsme způsob hry s kterým na nás Příbram vyrukuje, protože byl trenér Pružina skoro na každém našem zápase. Soupeř vycházel ze zajištěné obrany, hrál na brejky a těžko jsme se prosazovali. Hodně nám pomohly tři góly ze standardních situací, i když nám hosté oplatili dvakrát stejnou mincí. Třetí branka Příbram zlomila a již jsem věděl, že to dobře dopadne. V závěru jsme ještě dali dvě branky. Zápas byl náročný, ale kluci ho dobře zvládli a musím jim za výkon poděkovat.“

Branky: 5. a 85. O. Štěpán, 33. Turek, 56. Žák, 80. Chomát – 23. Dostálek, 45. Šmejkal. Rozhodčí: Novotný. ŽK: Clotaire, Dostálek (oba P). Diváků: 210. Poločas: 2:2
SK Benešov: Capouch – Drahota, Chomát, Holub, Koblasa – Žák, Havlín, Bubeník, O. Štěpán (87. Páv) – Prikner (46. Čáp), Turek (88. Zoubek)