Právě to tvrdí v dopise redakci Benešovského deníku Stanislav Janda, prezident FK Fercom Týnec.

Podle něj klub zpracoval žádost o dotaci přesně podle kritérií, které vypsala sportovní komise a schválila je i městská rada.

Stejně jako fotbalisté, dodaly podklady se jmennými seznamy aktivních mladých sportovců působících v klubu mezi 1. lednem a posledním prosincem loňska, společně s žádostí o městské peníze, také další týnecké oddíly a kluby. Potvrdila to 2. května při další kontrole sportovní komise.

Jenže už před tím se seznamy podrobily kontrole, kterou provedli pedagogové a to dokonce fyzicky, mezi žáky základní školy.

„Účelově však při tom byly podivným způsobem kontrolovány pouze seznamy FK Fercom," tvrdí Janda a připomněl ještě, že zavádějící údaje o černých duších zařazených do seznamu žádosti o dotace, vážně zhanobily týnecký fotbal a to dokonce v celokrajském měřítku.

„Tyto zavádějící údaje o černých duších vznikly absolutní neznalostí strůjců této ostudné kontroly," je přesvědčený prezident FK a vzhledem k tomu, že se jeho klub nedočkal omluvy, kterou očekával, zvažuje další kroky.

„Chceme neuvážené nařknutí o černých duších a lumpárnách uvést na pravou míru a tím se i od těchto vymyšlených pomluv zcela očistil," dodal prezident Fotbalového klubu Fercom Týnec nad Sázavou Stanislav Janda.

Podle vyjádření ředitelky týnecké ZŠ Hany Váňové se kontrola malých sportovců neuskutečnila na objednávku se záměrem poškodit fotbalisty. Na jejích závěrech přitom direktorka trvá.

„Vzhledem k tomu, že se v době předkládání žádostí o dotace hovořilo o fotbalovém hřišti ve škole, chtěla jsem vědět, jak by sportoviště využívali naši žáci – fotbalisté," vysvětlila při posledním jednání týneckého zastupitelstva Váňová.