HRADEC KRÁLOVÉ – VLAŠIM 4:2

Vlašimští představili dva nové rytíře v sestavě. Prvním byl brankář Chudý. „Šebek měl hnisavou angínu a po strašném gólu na Slávii jsem ho neviděl deset dní. Vejmolovi zase přivřeli prsty do auta, takže jsme neměli gólmana. Proto jsem pozval Chudého, jenž již prý nechce být v Nitře, ale teď záleží, jestli bude souhlasit s našimi podmínkami. Šebka již máme udělaného z Jablonce, ale o Vejmolovi, který je dobrý gólman, nejsme s Jihlavou zatím dohodnuti. A tak stále hledáme jedničku na jaro," popsal trenér Vlastimil Petržela, proč zkoušel dalšího brankáře.

Druhým zkoušeným hráčem byl Alžířan Fauzi, jenž vstřelil Hradci gól. „To je dárek pro vlašimské fanoušky. Je to velmi šikovný devatenáctiletý konstruktivní záložník. Byl na zkoušce ve Znojmě, ale na jaře bude u nás. Dostává se snadno do šancí a s Hradcem jich měl tolik, že zápas mohl rozhodnout sám. Jen si musí zvyknout na naši hru, ale určitě bude velkou posilou," rozplýval se nad zahraniční posilou vlašimský kouč.

V zápase měli více ze hry domácí, ale do vedení šli paradoxně hosté krásnou křížnou střelou Průchy z hranice šestnáctky. Zorvan však po kličce obránci i gólmanovi Chudému zasunul míč do prázdné branky a vyrovnal na 1:1. Vlašim šla ještě jednou do vedení, když Alžířan Fauzi po rychlé kombinaci prostřelil Koubka. Vzápětí ale na poločasových 2:2 srovnal po dorážce Kopáč.

Po přestávce se již gólově prosazoval jen lídr Fotbalové národní ligy. Krčál po trestném kopu a dorážce dostal Hradec do vedení, které pojistil o chvíli později Poděbradský, když po sražené střele Zorvana propálil Chudého. Vlašim měla také šance, ale A. Kučera pálil těsně vedle, J. Kučera přestřelil branku z malého vápna a Fauziho ránu vyrazil Koubek, jenž lapil i dělovku J. Kučery.

„Zápas byl dobrý a vyrovnaný. První půle byla z naší strany výborná a druhá, po vystřídání už byla slabší. Ukázalo se, kde máme slabiny a naopak, kde můžeme být silní. Dostali jsme čtyři góly, ale stejný počet jsme jich mohli dát, jenže jsme šance opět neproměňovali a snad si to šetříme na sezonu," věří Vlastimil Petržela.

Branky: 34. Zorvan, 41. Kopáč, 50. Krčál, 60. Poděbradský – 26. Průcha, 39. Fauzi. Rozhodčí: Hůlka. ŽK: Kraják – Starý, Hauer. Poločas: 2:2.

Vlašim: Chudý – Sus (46. Putz), Simerský (46. Petrů), Kryštůfek (46. Hauer), Starý – Fauzi, Vebr, Hronek (46. Janda), Průcha (46. A. Kučera), Radoš – Jícha (46. J. Kučera).