Jste spokojený s umístěním nebo jste očekával víc?

Přes zranění Martina Jíši hned v prvním jarním utkání a menší účast Petra Havlíčka, nás některé utkání bodově mrzí, ale druhý rok je vždy složitější. Alespoň nám to všem ukázalo, že je nutné pracovat stále na sto procent. V závěru sezony také dostalo příležitost i mládí, což má smysl v práci do dalších let.

Byli jste schopni vyhrát na hřišti lídra z Brandýsa, ale zase jste propadli v utkáních s celky hrajícími na spodku tabulky. Proč se tak stávalo a hrála svou roli i motivace zvláště, když už jste byli zachráněni?

Nevím, to je na hlubší analýzu, což už nechám novému trenérovi i vedení klubu. Ale rotace hráčů v závěru byla asi opravdu velká, což se mohlo i projevit na kvalitě hry v celém utkání a také na výsledcích.

Jste nepsanou farmou Benešova a ohrávají se u vás hlavně mladíci vycházející z ligového dorostu. Jak jste s jejich přístupem spokojeni a má některý šanci se zařadit do přípravy na ČFL a potažmo být členem kádru Benešova?

Spokojenost určitě je, jen si musíme uvědomit, že se musí tito hráči stále učit. Nikoho nezatracujeme a každý hráč má stejnou šanci. Do přípravy Benešova se dle informací od trenéra Romana Veselého zapojí Vacek, Vosáhlo a Vojta Balata. Výborným příkladem, jak hráči rostou, je Luboš Balata. Loni na jaře odehrál v Poříčí několik velice slušných utkání, během podzimu se přesunul do Benešova do ČFL, kde byl v jarních bojích členem základní sestavy a teď míří na testy do druhé ligy do Vlašimi. To by měl být impuls pro mladé hráče, kteří jdou do Poříčí.

Byl jste trenérem Poříčí, ale v trénincích vám pomáhal Pavel Borovec. Bude tato spolupráce pokračovat i v nové sezoně nebo přijdou změny?

Já i Pavel Borovec končíme. Spolupráce byla po celou dobu výborná, i když to neměl Pavel vždy snadné. Vše skvěle doplnil v týmu i vedoucí mužstva a duše kabiny Fanda Ptáčník, tomu také patří velký dík.

Jaké budou hráčské změny v týmu?

Do přípravy Benešova jdou Vacek, Vosáhlo a Vojta Balata a do Miřetic odchází Přitasil. Uvidíme, jak vše dopadne v Benešově, kdo tým doplní nebo, zda se neukáže někdo zajímavý na trhu. To už bude práce pro nové sportovní vedení, manažera Ondřeje Páva a trenéra Pavla Šimáčka, který se vrací po roce v Benešově. V roli hrajícího asistenta mu bude pomáhat Roman Křivohlavý.

Kdy začíná Poříčí s přípravou a s kým se tým během ní střetne?

Příprava začíná v úterý 18. července a soupeři budou Hřebeč, Divišov a generálka v Sázavě.

Stal jste se i předsedou klubu SK Benešov, a tak jistě spojení Benešova s Poříčím bude nadále fungovat…

Ano, pokud bude Výkonný výbor souhlasit, tak si myslím, že ta cesta je pro mladé hráče správná. I v Benešově se bude dál pokračovat v cestě vlastních odchovanců a příchodů bude minimálně, maximálně do každé řady jeden.

Léto pro vás bude asi hektické. Musíte zajistit chod Benešova do nové sezony, a také budete jistě sledovat Poříčí. Zbyde vám čas na dovolenou s přítelkyní a synem?

Dovolená určitě bude, o ní nemohu rodinu ochudit. Syn bude chtít určitě k moři, tak něco vymyslíme.