Podle tradice bylo před zahájením akce zvoleno několik kapitánů, kteří si pak do svých týmů vybírali jednotlivé hráče. Cílem bylo, aby si děti zahrály s jinými hráči, než na které jsou zvyklé se svých klubů a samozřejmě i poznaly nové kamarády.

Oproti loňskému prvnímu ročníku však tentokrát pravidla obsahovala jednu významnou změnu. Podle vzoru zemí, které dlouhodobě dominují světovému florbalu, tedy Švédska a Finska, neměly týmy trenéry, musely se řídit samy. Smyslem pochopitelně bylo, aby děti měly možnost rozvíjet svou hráčskou tvořivost a nespoléhaly se ve všem jen na rady dospělých.

„Byť to přineslo i několik drobných problémů, bylo úžasné sledovat, jak se malí florbalisté dokážou „koučovat" sami. Ukázali nám, že zvládnou mnohdy víc, než si o nich myslíme a že je dobré dát jim prostor," řekl Martin Zika, šéftrenér FBK Draci.

Součástí Dragon Cupu byly i dovednostní soutěže, například ve střelbě na plátno s namalovaným gólmanem a otvory či ve slalomu s florbalkou a míčkem. A po vyhlášení výsledků turnaje přišla skutečná bomba: tatínkové a trenéři zúčastněných sportovců sehráli krátký „exhibiční" florbalový zápas, a je třeba říct, že pro děti i maminky to byl skutečný zážitek. Den plný florbalu pak sportovní nadšenci zakončili opékáním buřtů.

Není podstatné, kdo zvítězil. Mnohem důležitější je, že si děti i dospělí den strávený sportem opravdu užili. Velký podíl na tom měly i maminky Draků, které tak jako vloni připravily fantastické občerstvení, např. domácí buchty, zelňačku, buřtguláš atd. A tak se pod vlivem vydařeného dne, kdy mimořádně přálo i počasí, hned začalo domlouvat pokračování Dragon Cupu, které se zřejmě uskuteční už na podzim.

FBK Draci
Florbalový klub Draci vznikl vloni v létě. Ve sportovní hale Základní školy Poříčí nad Sázavou se v něm každé pondělí a čtvrtek pravidelně schází více než 40 malých florbalistů a florbalistek ve věku 4 – 10 let. Pocházejí z různých obcí – samozřejmě z Poříčí nad Sázavou, dále z Čerčan, Mrače, ale také třeba ze Stříbrné Skalice. Oddíl je rozdělen na dvě věkové kategorie – přípravku a elévy. V obou kategoriích se florbalisté FBK Draci pravidelně zúčastňují turnajů, elévové hrají v průměru dvakrát měsíčně, přípravka většinou jednou.

Nejdůležitější není to, že jak přípravka tak elévové Draků několik turnajů letošní sezóny vyhráli (přípravka se přitom utkává s těmi nejlepšími týmy ze Středočeského kraje). Jde zejména o to, že děti florbal baví, což dokazují vysokou pravidelnou účastí na trénincích. Trenérský tým má šest členů (s licencemi C a D) a také několik pomocníků z řad tatínků.

MARTIN ZIKA