BENEŠOV - DOMAŽLICE 1:2

Úvod pro domácí, kteří nastoupili bez stopera Zákostelského (zranění nohy) a záložníka Čapka (výron v kotníku), ale s omilostněným Laštovkou, byl děsivý. Ve 3. minutě využil Došlý díry v obraně a zaváhání gólmana Mezhieva, kterého přeloboval. V 8. minutě se stejný hráč hostů musel bát v domácí šestnáctce, kde si v pohodě zpracoval míč a v klidu ho nikým neatakován ho uklidil k tyči.

„Nepamatuju se, že bych jako trenér, zažil tak špatný začátek. Góly udaly ráz utkání. Místo toho, abychom chodili do brejkových situací, na což jsme měli typy hráčů, tak jsme museli tvořit,“ posteskl si kouč Benešova.

Domácím se po inkasovaných gólech nedala upřít snaha, stříleli, hlavně Turek, a když už dostali míč do šestnáctky, tak jim v zakončení chybělo i trochu štěstí. Nepomohly ani rohové kopy. Hosté hrozili z brejků, ale dvě rány Kropáčka vyrazil Mezhiev a Hejda pálil nad.

Po změně stran byli sice domácí více na míči, přitlačili soupeře na jeho polovinu, ale do velké šance je hosté nepustili a se střelami Artemuka a Turka si gólman poradil. Až v závěru využil L. Balata po brejku chyby obránce Blažka a snížil na 1:2. Vyrovnat již domácí nestačili.

„Druhý poločas byl jasně v naší režii, ovládli jsme hru, tlačili jsme se do zakončení, ale impulz v podobě gólu přišel pozdě,“ posteskl si trenér Roman Veselý a dodal: „Za hru a výkon bychom si alespoň bod zasloužili. Domažlice sice dobře bránily a měly vzadu vysoké hráče, přesto jsme byli schopni se dostat do pokutového území. Tam je to bohužel o kvalitě detailu provedení, a to nám opět chybělo, abychom dali více gólů.“

Branky: 87. L. Balata - 2. a 8. Došlý. Rozhodčí: Teuber. ŽK: P. Ježdík - Hejda, Mužík, Došlý. Poločas: 0:2.

Benešov: Mezhiev - Filip (77. Farkaš), Ngimbi, Laštovka, Vrňák - V. Ježdík, P. Ježdík - Hrebeniuk (60. L. Balata), Turek, Artemuk - Telnar (84. Rataj).

Domažlice: Šiman - Blažek, Hájovský, Bauer, Mlynařík - Hejda (63. Braun), Hrubý - Chocholoušek (67. Bezdička), Mužík (80. Roubal), Došlý - Kropáček (70. Boček).