STARŠÍ DOROST

SK Benešov – Klatovy 3:1

Benešov začal aktivně a v 10. minutě otevřel skóre Šmejkal po přihrávce Kubáska. Poté se probudili hosté, Ježek musel dvakrát zasahovat, ale v 32. minutě již nestačil na střelu po rohu. Po přestávce vyvinuli domácí velký tlak, ale Bredler pálil vedle a do brankáře, Vrňákův lob vykopl obránce stojící na brankové čáře, Kubáskův tečovaný trestný kop vyrazil brankář. Až v 76. minutě Kubásek po průniku Vrňáka prostřelil gólmana. O chvíli později nastřelili hosté břevno. Klid do benešovských řad přinesl vzápětí Radačovský dorážkou po střele Bredlera.

„Utkání bylo jasně v naší režii, vyjma poslední čtvrthodiny v prvním poločase, ve které soupeř po našem nedůrazu před brankou vyrovnal. Právě nedůraz byl naším největším protivníkem i v útočné fázi, kdy jsme nedokázali ve slibných situacích uklidit míč do branky. První gól jsme vstřelili se štěstím. Druhý poločas byl z naší strany velmi dobrý, jen zakončení bylo tragické. Místo abychom rozhodli při několika stoprocentních šancích ze začátku druhé půle, tak jsme se do 76. minuty třásli, aby hosté nezaútočili a nevstřelili branku. Nakonec si Klatovy vytvořily dvě příležitosti, které měly brankové parametry, jednu zastavil Ježek a druhou břevno. Za předvedený výkon, hlavně ve druhém poločase jsme si určitě zasloužili vyhrát,“ dodal k zápasu kouč Benešova Tomáš Radil.

Branky Benešova: Šmejkal, Kubásek, Radačovský. Rozhodčí: Tereba. ŽK: 1/2. Poločas: 1:1.

Benešov: Ježek – Sysel, Svoboda (90. Mařinec), Hronek –Zavadil (46. Macko), Komárek, Radačovský, Páv – Bredler, Kubásek (78. Hroch), Šmejkal (46. Vrňák).

Domažlice – Graffin Vlašim 2:0

Hosté byli po většinu zápasu lepším mužstvem, ale shořeli na neproměňování šancí, čehož domácí dvakrát využili.

„Kluci hráli dobře, ale již do poločasu jsme neproměnili asi sedm vyložených šancí. Bohužel to se nám vymstilo, když domácí z ojedinělé akce vstřelili gól. Druhý poločas byl hodně podobný, hodně šancí na naší straně, ale bez gólového vyjádření a domácí v závěru přidali druhý gól. Je to škoda, soupeř byl rozhodně k poražení, navíc perfektně odřídili zápas rozhodčí. Naše situace je hodně kritická, i když nehrajeme špatně, výsledky se nedostavují,“ smutnil trenér Vlašimi Luděk Matoušek.

Branky: nenahlášeny. Poločas: 1:0.

Vlašim: Švingr – Přitasil, Zeman, Vopěnka, Houdek – Vondrák, Kuchler, Peroutka, Jaroš – Jeništa, Hanuš. Střídali: Marušák, Turek.

MLADŠÍ DOROST

SK Benešov – Klatovy 6:0

Domácí vlétli do zápasu jako uragán. Již ve 2. minutě otevřel skóre Marušák po přihrávce M. Balíka. Vzápětí zvýšil Mareš z hranice z velkého vápna a Hroch neproměnil obrovskou šanci. Ve 22. minutě stanovil poločasové skóre Marušák. Gólostroj domácích pokračoval v závěru zápasu. Postupně se trefili Filip Jendele po křižném pasu svého bratra Dominika, Keltner nádhernou střelou pod břevno a Hrochův centr zapadl pod břevno špatně vyběhnuvšího brankáře.

„Kluci měli chuť kombinovat a hrát fotbal a jsem rád, že jsme odčinili debakl z minulého kola. Mrzí mě jen obnovené zranění Martina Balíka. Do konce sezony zbývají dvě kola (poslední Hořovicko a derby s Vlašimí), ve kterých je určitě v našich silách plný bodový zisk. Jen po vysoké výhře budu muset kluky asi troch zkrotit, aby nelítali v oblacích,“ zvedl varovný prst kouč Benešova Tomáš Turek.

Branky: Marušák 2, Hroch, Keltner, F. Jendele, Mareš. Rozhodčí: Tereba. Poločas: 3:0.

Benešov: Pechač (Holada) - D. Jendele, Mařinec, F. Jendele, Krejza - Mareš, M. Balík (P. Balík), Keltner, Hroch - Slavík (Sochor), Marušák (Sysel).

Domažlice – Graffin Vlašim 0:3

Mužstva začala zápas s velkou chutí, útoky se přelévaly od jedné branky ke druhé se šancemi, ale brankáři byli vždy na svých místech. Bezbrankový stav vydržel polovinu prvního poločasu. Potom hosté zpřesnili hru, lépe kombinovali a začali svého soupeře přehrávat. To se projevilo i na ukazateli skóre, kde v poločase již svítilo 0:3. Po změně stran chtěli domácí zvrátit nepříznivý výsledek, ale Vlašimáci si již výhru nenechali vzít.

Branky: Kováč 2, M. Filip. Poločas: 0:3.

Vlašim: Kotouček - Zajíc, Adamovský, Kabát, Habal - Cacák, Špička, M. Filip, R. Filip - Kováč, Beránek. Střídali: Moudrý, Janovský, Maťha, Žirovnický.