Krajský fotbalový přebor dorostu otevřel čtvrté kolo sezony 2007/2008. Na pořadu bylo okresní derby mezi hráči Graffinu Vlašim a Metazu Týnec. Marila Votice zajížděla do Slaného.

Starší dorost

SK SLANÝ 5
MARILA VOTICE 0

Velmi dobře takticky hrající domácí nepustili hosty téměř do žádné vyložené šance, kterou by soupeřova gólmana mohli ohrozit. Slánští doslova do čeho kopli, skončilo v brance Votic. Zápas nevyšel snad jedinému hráči hostujícího celku, svůj den neměl ani gólman Januš. I přes nedostatky a chyby je výsledek pro Votice až příliš krutý.

Branky: nenahlášeny. Rozhodčí: Pejša. Diváků: 40. Poločas: 1:0

Marila Votice: Januš – Kronus, Jantač, Homolka (Šmíd), Sládek – Šimák (Balík), Smažík (Vinduška), Neuberg, Daniel – Dvořák, Voráček

GRAFFIN VLAŠIM 2
METAZ TÝNEC 0

Okresní derby začalo vcelku vyrovnaně. Postupem času se domácí stále více dostávali na půli hostí a přicházely jejich šance, které ovšem zůstaly nevyužity. Hosté se bránili v jedenácti lidech a do domácí obrany podnikali rychlými brejky, ale taktéž bez užitku.
Do druhého poločasu vstoupila družstva stejně, domácí tlačili a hosté hráli ze zabezpečené obrany. Skóre se poprvé změnilo po akci Pohorského – 1:0. Vlašimští potom již hráli uvolněněji a druhá branka padla vzápětí, když se střelou k tyči prosadil Bouček. Do konce zápasu si již Vlašimští výhru kontrolovali.

Branky: Pohorský, Bouček. Rozhodčí: Hůlka. Poločas: 0:0

Graffin Vlašim: Šťastný – Kahoun, Vaník, Peroutka, Nedvěd – Pohorský, Pavlečko, Vašíček, Jaroš – Jeništa, Bouček. Střídali: Vondrák, Boček, Lalouček
Metaz Týnec: Korbel – Moravec, Pospíšil, Paňák, Hošek – D. Sedlák, Kloud, Chrpa, Macháček – Starec, L. Míšek. Střídali: Kalfas, Žížala, Nárovec

Mladší dorost

SK SLANÝ 2
MARILA VOTICE 1

Po prohraném poločase hosté zvedli hlavy a bylo jen otázkou času, kdy vyrovnají. Toho se dočkali po křídelním úniku a přesné přihrávce Voráčka na Otradovce – 1:1. Od této chvíle se hrálo na polovině domácích. Jenže jediná chyba hostů v době, kdy měli k rozhodující brance jen kousek, rozhodla o těsné porážce. Závěrečný tlak i s gólmanem Říhou v útoku vyrovnání nepřinesl. A tak po třech kolech Votice poprvé okusily hořkost porážky.

Branka Votic: Otradovec. Rozhodčí: M. Štefan. Diváků: 40. Poločas: 1:0

Marila Votice: L. Říha – Veselý, Vinduška, Šmíd, Sládek – Balík, Trefil, Brzoň (Voráček), Babický (Dvořák) – J. Říha (Otradovec), Hruška (Homolka)

GRAFFIN VLAŠIM 3
METAZ TÝNEC 2

V okresním derby mladších dorostenců měli domácí bleskový nástup a již po pěti minutách vedli brankou Zavadila. Po obdrženém gólu hosté přidali a hru vyrovnali především ve středu pole. Vlašimští si dokázali vytvořit velké množství šancí, ale do poločasu se ujala již jen jedna, Filipova.
Do druhé půle vstoupili soupeři podobně, jako z první odcházeli. Domácí měli mírně navrh, ale byly to hosté, kterým se podařilo snížit Chmelem na 2:1. Na to domácí zareagovali zvýšením tempa. Odměnou jim byla penalta, kterou bezpečně proměnil Boček – 3:1. Týneckým se ještě jednou podařilo změnit skóre, když plachtící míč Žížaly z trestného kopu zapadl do levého horního rohu domácí svatyně – 3:2. Zbytek utkání se odehrál v nervózním prostředí, ale se šťastným koncem pro domácí.

Branky: Zavadil, Filip, Boček (pen.) – Chmel, Žížala. Rozhodčí: Bartůšek. Poločas: 2:0

Graffin Vlašim: Šťastný – Zavadil, Houdek, Zeman, Vondrák – Přitasil, Boček, Jaroš, Kuchler – Buchala, Filip. Střídali: Peroutka, Jeništa, Krása

Metaz Týnec: Vašák – Hildebrand, Chmel, Štamberský, Durec – Voldřich, Novotný, Nárovec, Lacina – Kalfas, Žížala. Střídali: Kroulík, Cvrček, Bárta