STARŠÍ DOROST

Kosmonosy – SK Benešov B 1:3

První poločas byl ve znamení hostů. Od začátku určovali tempo hry a dostávali se po kombinaci a centrech krajních záložníku do šancí. Střelecký den měl Matoušek, který během prvního dějství trefil hattrick. Další šance neproměnili Svoboda (jednou mu nebyl uznán asi regulérní gól), Balata a opět Matoušek. Domácí jen snížili po rychlé akci.

Druhý poločas byl bojovný a pěkných akcí se rodilo poskrovnu. Hosté přestali být aktivní a umožnili domácím tlak, který vyústil v několik nepřesných střel a jednu tyč.

Trenér Benešova Martin Kumšta k utkání dodal. „Výkon kluků v prvním poločase byl dobrý, bojovali, měli radost ze hry a výsledek mohl být výraznější, ale to bychom museli mít i trochu štěstí. Po přestávce se kluci spíše zatáhli, nechali hrát soupeře, což jsem nechtěl. Naštěstí nás domácí nepotrestali,“ a hráče chválil a děkoval jim: „Kluci si dokázali, že když se dře, maká a jezdí po zadku, jde bodovat i proti starším hráčům.“

Branky Benešova: Matoušek 3. Poločas: 1:3.

SK Benešov: Bébr - Korynta, Verner, Stanka, Marek Chrpa - Martin Chrpa, Balata, Vyhlídal, Rezek - Svoboda, Matoušek. Střídal: Kubů.

Mnichovo Hradiště – Vlašim 1:3

Do utkání týmů z čela tabulky vstoupili aktivněji hosté z Vlašimi, kteří se také v 10. minutě ujali vedení. Po kombinaci Cacáka s Javorským a následném přenesení hry na křídlo na Janovského, od něj přišel centr, na který si na malém vápně naběhl Cacák a nezaváhal 0:1. Ve 14. minutě Moudrý předskočil na polovině hřiště domácího útočníka, míč mu vypíchl, narazil si s Kováčem a přehozením brankáře zvýšil na 0:2.

Poté hosté trochu polevili a domácí se dostávali k ohrožení vlašimské branky. Nejprve zůstal po rohu a následném centru v pokutovém území neobsazený domácí hráč, ale z vyložené pozice branku minul. Ve 27. minutě zbytečně u postranní čáry fauloval Hejný a domácí zahrávali trestný kop, po kterém se k odraženému míči jako první dostal útočící hráč a snížil na 1:2.

Následně zahrozili po delší době také hosté, ale zpětnou přihrávku od Rybaříka nedokázal Filip přes domácí obránce protlačit do sítě. V poslední minutě zahrával trestný kop Janovský. Jeho technickou střelu přes zeď do šibenice bravurně zneškodnil brankář a z dorážky Hejný branku zblízka netrefil.

Po přestávce hráči Graffinu vzali utkání do své plné moci. Hned ve 47. minutě vybojoval míč Hejný pro Rybaříka, jeho střelu i pokus Kováče ještě zlikvidoval brankář, ale na další dorážku Moudrého už neměl šanci 1:3. Hned po rozehrání a odebrání míče střílel Javorský jen těsně vedle. Tentýž hráč měl další šanci po rohu Špičky, ale mířil pouze do náruče gólmana. Nadále se počítali jen příležitosti na straně hostů, ale nikdo nebyl schopen žádnou z nich proměnit. I tak si vlašimští po zásluze odvezli všechny body.

Trenér Vlašimi Miroslav Jelínek zápas zhodnotil. „První poločas byl jak na houpačce. Po dobrém začátku jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Poté byli lepší domácí a i naší nedůsledností v obraně se vrátili zpět do utkání. V závěru poločasu jsme zase byli o něco aktivnější my. Druhý poločas už byl jasně v naší režii. Bohužel jsme proměnili jen jednu z mnoha šancí. Ale i přesto jsem s výkonem velmi spokojený, „ a dodal: „Kluci na začátku a hlavně po přestávce přesně plnili, co jsme po nich požadovali a domácí jasně přehrávali. Celé mužstvo zaslouží za poslední zápasy pochvalu, ale ještě musíme zvládnout poslední dvě kola.“

Branky Vlašimi: Moudrý 2, Cacák. Poločas: 1:2.

Graffin Vlašim: Švingr - Hejný, Vopěnka, Zajíc, Moudrý - Janovský, Cacák, Kováč, R. Filip - Javorský, Rybařík. Střídali: Špička, Žirovnický.

MLADŠÍ DOROST

Kosmonosy – SK Benešov B 1:1

V prvním poločase měli převahu hosté a několik nadějných příležitostí nevyužil Balog. Domácí se dostali do vedení po kombinaci středem hřiště. Benešov vzápětí odpověděl Vycpálkem po přihrávce Baloga.

Ve druhém poločase se hosté, po vystřídání a přeskupení řad, již tolik do šancí nedostávali. Domácí měli mírně na vrh, ale stav se již nezměnil.

Zastupující trenér benešovských mladíků Oldřich Komárek k remíze poznamenal. „Zápas byl bojovný s nasazením. Kluci bez trenéra Kumšty přistoupili k zápasu zodpovědně a celý ho odmakali, čímž mi velmi pomohli v koučování. V prvním poločase jsme byli lepší my a ve druhém soupeř, proto je remíza spravedlivá,“ a chválil: „Celý tým zasluhuje pochvalu za přístup a musím vyzdvihnout výkon Jardy Jírů, který odehrál výborný zápas.“

Branka Benešova: Vycpálek. Poločas: 1:1.

SK Benešov: Bébr - Kubálek, Jírů, Vacek, Vosáhlo - Zach, Zvára, Cvrček, Klíma - Balog, Vycpálek. Střídali: Straka, Skopec, Šahin, Fiala, Boťa, Netolický.

Mnichovo Hradiště – Vlašim 1:0

Vyrovnané utkání, v němž byli domácí v prvním poločase lepší, ale brankář Vlašimi Gabriel několikrát hosty skvělými zákroky podržel.

Po přestávce převzali iniciativu hosté, útočníci a záložníci se předháněli v zahazování vyložených příležitostí. A tak udeřilo paradoxně v 65. minutě na druhé straně. Prudkou střelu z 16 metrů ještě brankář Gabriel stěží vyrazil a dobíhající hráč byl pohotovější než obránci Graffinu.

Trenér Vlašimi Jiří Hák se po zápase na hráče zlobil. „Před dvěma týdny jsem si liboval, že díky disciplinovanému přístupu hráčů jsme získali tři body v Brandýse. Tentokrát tomu bylo naopak. Nedisciplinovaností některých hráčů jsme si vysloužili čtyři žluté karty, jednu červenou a nepřízeň rozhodčích. Pochvalu zaslouží jen Gabriel, ostatní hráli pod své možnosti.“

ČK: 0:1. Poločas: 0:0.

Graffin Vlašim: Gabriel - Šanda, Nebřenský, Švec, Bílý - Breburda, Ptáček, Vlasák, Cettl - Rut, Cacák.