STARŠÍ DOROST

Brandýs/Boleslav – Benešov B 0:0

Po úvodním oťukávání se ujal vůdčí role Benešov. Dobře roztahoval hru a trpělivostí se dostával na dostřel domácí branky. Hosté si vypracovali několik šancí, ale ani jednu nebyli schopni proměnit.

Druhý poločas byl spíše o bojovnosti. I zde měl mírně na vrch hostující tým, ale proti urostlým domácím hráčům se jen těžko prosazoval v pokutovém území. Brandýs podnikal nebezpečné brejky, při kterých hosty podržel brankář Holada. A když se neujal ani jeden ze závarů v domácím pokutovým území, tak zápas dospěl do bezbrankové, ale spravedlivé remízy.

Trenér Benešova Martin Kumšta měl radost, že tým odehrál poměrně slušný zápas. „Kluci se dobře vypořádali s kvalitou trávníku a snažili se o kombinaci. V prvním poločasu jsme mohli zápas rozhodnout, ale nestalo se tak a domácí nás málem po přestávce potrestali. Naštěstí nás Holada podržel,“ pochválil kouč gólmana a dodal: „Ještě nemáme tak kvalitní útočnou fázi a neumíme hrát proti zatažené obraně, na druhou stranu mě těší fakt, že se k tomu musí soupeř uchýlit. To značí, že kluci něco umí!“

SK Benešov: Holada - Marek Chrpa, Verner, Stanka, Balík - Sochor, Balata, Vyhlídal, Rezek - Svoboda, Matoušek. Střídali: Kubů, Kubálek, Martin Chrpa.

Dobříš – Graffin Vlašim 0:3

Začátek utkání patřil hostům. Střelu Janovského ještě vyrazil brankář na roh, ale na sólo Rybaříka po dlouhém výkopu Kotoučka prodloužení hlavou Javorského již nestačil. V další příležitosti minul branku Javorský po přihrávce Kováče a Rybařík po kličce stoperovi mířil pouze do brankáře.

Až v 37. minutě si na přízemní centr Janovského naběhl aktivní Rybařík a uklidil míč podruhé do sítě Dobříše. Po další pěkné kombinaci pálil Kováč do brankáře.

Konec poločasu patřil domácím. Po rychlém brejku zachraňoval Zajíc odkopem na roh, po kterém domácí hlavičkovali těsně vedle. Po dalším rohu a signálu nastřelili domácí pouze bránící hráče Graffinu.

V úvodu druhé půle vykopl slabou střelu Žirovnického domácí obránce z brankové čáry, na druhé straně nevyšel Dobříšským signál z trestného kopu z hranice šestnáctky.

Závěr patřil Vlašimi. Nejprve rychlý brejk zakončil Janovský do prázdné branky. Poté ještě Vlasák střílel mimo branku a Javorský nastřelil vyběhnuvšího brankáře do nohou.

Trenér Vlašimi Miroslav Jelínek měl radost, že hráči zvládli zápas velmi dobře. „Brzy jsme šli do vedení, které jsme ještě do přestávky navýšili. Ve druhém poločase už jsme si bez větších problémů vítězství pohlídali a domácí jsme do žádné větší šance nepustili.“

Kouč Vlašimi také zhodnotil účinkování týmu, které přezimuje po podzimní části na druhém místě. „Hlavně za její druhou polovinu, ve které jsme předváděli velmi dobré výkony, musím všechny hráče pochválit. Vcelku plnili, až na výjimky, naše představy a doufám, že po zimní přestávce budou pokračovat v dobrých výkonech, abychom měli nadále z fotbalu radost. Do přípravy by se měli zapojit i dlouhodobě zranění hráči, kteří by měli ještě zvýšit kvalitu a hlavně konkurenci v mužstvu. Poslední dobou si totiž někteří začali myslet, že fotbal se dá hrát i bez tréninků. To je asi jediná věc, která nás v poslední době netěší, ale věřím, že se to v zimě zlepší.“

Branky: Rybařík 2, Janovský. Poločas: 0:2.

Graffin Vlašim: Kotouček - Habal, Vopěnka, Zajíc, R. Filip - Janovský, Moudrý, Kováč, Žirovnický - Javorský, Rybařík. Střídali: Vlasák, Švingr.

MLADŠÍ DOROST

Brandýs/Boleslav – Benešov B 0:1

Od začátku hosté ukazovali herní kvalitu a domácí po kombinaci přes křídelní prostory dostávali pod tlak. Šancí si Benešov vytvořil několik, ale ujala se jen rána k tyči Baloga, když mu gól připravil dobrou prací s míčem a pohybem Kubů.

Druhý poločas byl otevřenější z obou stran. Domácí se snažili stav změnit, ale obrana Benešova společně s brankářem Bébrem vše uhasila. Hosté si vytvořili spoustu gólových šancí, ale postupně v nich selhali Cvrček, Klíma, Šahin a pětkrát Vycpálek, a proto se stav nezměnil.

Kouč Benešova Martin Kumšta má z výkonů hráčů radost. „Kluci mi poslední dobou dělají jen radost. Na hřišti se sehráli a vypomáhají si navzájem. Je příjemné zjištění, že i když se na hřišti protočí čtyři až šest náhradníků, hra má stále kvalitu! Všichni táhnou za jeden provaz a týmový úspěch upřednostňují před individuálním. Všem gratuluji a děkuji za přístup.“

Branka: Balog. Poločas: 0:1.

SK Benešov: Bébr - Kubálek, Vacek, Jírů, Vosáhlo - Zach, Šahin, Cvrček, Klíma - Balog, Kubů. Střídali: Zvára, Boťa, Skopec, Vycpálek.

Dobříš – Graffin Vlašim 1:9

V prvním poločase se dominující Vlašim prosadila dvakrát Rutem po rohu a po kombinaci zakončené krásnou střelou.

Ve druhém poločase „odešli“ domácí fyzicky, čehož hosté ještě sedmkrát využili. Dobříš vsítila alespoň čestný úspěch.

Trenér Vlašimi Jiří Hák po zápase dodal. Bylo to povinné vítězství nad soupeřem, který byl aktuálně na třináctém místě. Zahráli si všichni zdraví hráči, kteří byli k dispozici.“

Branky Vlašimi: Rut 2, Cacák 2, Cettl 2, Poliak, Vlasák, Rakáš. Poločas: 0:2.

Graffin Vlašim: Gabriel - Šanda, Švec, Vlasák, Bílý - Breburda (25. Benák), Cettl, Polyak, Rakáš - Rut, Cacák.