LIGA U17

Benešov – Chrudim 2:1 (0:1) PK 5:4.

Poslední zápas v sezoně benešovská sedmnáctka, i přes obtíže zvládla, když po nerozhodném výsledku s Chrudimí v základní hrací době, zvítězila na penalty. Umístila se tak s 33 body na 10. místě, když na jaře získala 21 bodů.

První poločas odehráli domácí špatně a byli rádi, že šli do kabin s jednogólovým deficitem. Hra Benešova byla pomalá, čehož dobře hrající hosté využívali k brejkům. Kulhavého v dresu Chrudimi ještě Šimáček po sóle vychytal, ale na střelu Vašulína pod břevno, po zpětné přihrávce Kulhavého, již nestačil. Další situace již domácí defenziva, někdy i se štěstím, ustála, na druhé straně jen zahrozili nepříliš nebezpečnými střelami Čáp a hlavou Korecký.

O přestávce došlo ke změnám v benešovské sestavě. Domácí přidali na aktivitě, zmáčkli soupeře na jeho polovině a vyvrcholením bylo vyrovnání v 54. minutě, když střelu Kulhavého vyrazil brankář a dobíhající, již útočník Novák, byl na správném místě – 1:1. Domácí se hnali za výhrou, ale hosté byli nebezpeční po brejcích, hlavně přes Vašulína, jehož první únik vyrazil brankář Šimáček, druhý zhatil skluzem na poslední chvíli Korecký. A když se v závěru neujalo bodlo Koreckého, šlo se do penalt, které rozhodla až šestá série. Pešta se štěstím proměnil, na druhé straně Šimáček lapil střelu Pilaře a domácí radost z výhry mohla propuknout.

Branky: 54. Novák, rozhodující penalta Pešta – 10. Vašulín. Rozhodčí: Ulrych. ŽK: Kulhavý (B). Benešov: Šimáček – Sirotek (75. Platil), Dvořák (71. Toupal), Novák, Čáp – Filip – Říha (41. Pohorský), Kulhavý, Linhart, Zamrzla (41. Pešta) – Korecký.

LIGA U16

Benešov – Chrudim 2:3 (2:2).

Začátek zápasu vyšel Benešovu parádně, když díky střele Baarieva a sólu Popelky získali dvoubrankové vedení. O to však přišel, když Friček z úhlu a po sóle srovnal.

Ve druhé půli byli zpočátku hosté lepší a brankář Plocek vyřešil dvě šance a při střele Frička mu pomohla tyč. Domácí mohli také strhnout výhru na svou stranu, ale Vondrák s přispěním brankáře trefil břevno a Baariev po sóle zamířil vedle. O výhře hostů rozhodl v poslední minutě Bureš z trestného kopu přes zeď. Benešov tak skončil na 11. místě s 30 body.

Branky: Baariev, Popelka – Friček 2, Bureš. Rozhodčí: Ulrych. Poločas: 2:2. Benešov: Plocek – Pazdera, Kořínek, Mejdrech (41. Machač), Kratochvíl – Srb, Vilímek – Vondrák, Blažejovský (65. Horák), Baariev – Popelka (55. Tůma).

KRAJSKÝ PŘEBOR ST. DOROSTU

Nymburk – Vlašim 3:1 (1:0).

Zápas mužstev ze středu tabulky pro sebe rozhodli třemi góly domácí.

Branka Vlašimi: Pavouček. Vlašim: Štecher – Martinák, Janák, Zvára, Srb (Sedláček) – Poliak (Jelínek), Novotný, Šanda, Albrecht – Bělohlávek (Dušek), Pavouček.

KRAJSKÝ PŘEBOR ML. DOROSTU

Nymburk – Vlašim 2:6 (1:3).

V zápase odehraném ve velikém vedru se dostala Vlašim hned v úvodu do vedení díky důrazu Motyčky. Domácí ovšem vzápětí vyrovnali a dokonce mohli jít do vedení, ale přísně nařízenou penaltu neproměnili. Ve zbytku poločasu byli hosté jasně lepší, díky dobrým kombinacím si vytvářeli brankové příležitosti a dvě z nich zásluhou Motyčky a Duška dokázali přetavit v góly – 1:3.

Druhá půle i vlivem počasí nebyla z vlašimské strany až tak kvalitní jako první, ale domácí na tom byli podobně. Sice z další penalty snížili, ale na druhé straně se dvakrát trefil Dušek, který tak docílil již několikátého hattricku v sezoně a na konečných 2:6 upravil v závěru Novotný.

„Kluky chci za předvedený výkon pochválit, protože v tak velkém vedru, to neměli vůbec jednoduché. Nakonec ale předvedli celkem slušný fotbal, což výsledek zápasu jenom dokazuje," měl radost po zápase trenér Vlašimi Josef Linhart.

Branky Vlašimi: Dušek 3, Motyčka 2, Novotný. Vlašim: Šanda – Macháček, Janovský, Němec, Jelínek – Rut, Martinák, Sedláček, Matzner – Motyčka, Dušek. Střídali: Bělohlávek, Novotný, Štecher.