STARŠÍ DOROST

Klatovy – Graffin Vlašim 0:3

V úvodu domácí Vlašim zatlačili a vytvořili si tři šance po standardních situací, které ale hosté ustáli. Poté převzali iniciativu Vlašimští, soupeře v poli přehrávali, vypracovali si příležitosti, ale Turek po sóle nastřelil nohy gólmana a po úniku Vl. Filipa nestačil míč poslal do prázdné branky Jeništa. Až třetí šanci hosté proměnili. Rohový kop Jaroše domácí odvrátili na hranici šestnáctky, kde stál Turek a z voleje poslal míč k tyči. Klatovští hrozili jen ze standardních situací, ale Švingr hosty podržel.

Ve druhém poločase pokračovala herní převaha Vlašimi, kterou vyjádřila gólem Vondráka, který překonal klatovského brankáře po úniku a lobem alá Poborský. Domácí otevřeli hru, hrozili opět jen ze standardních situací přes vysoké hráče, ale bez úspěchu. Naopak hosté si do otevřených klatovských vrátek vypracovali několik dobrých šancí, z nichž jen Vondrák rozvlnil domácí síť.

„Pro nás to jsou velmi důležité tři body na hřišti mužstva, které hraje o záchranu stejně jako my. Pro mě je potěšující nejen výsledek, ale i předvedená hra. Kluci hrají celé jaro celkem fotbal na který se dá dívat, čemuž odpovídá i počet vstřelených branek (jedenáct ze čtyř zápasů). Je u nich vidět vůle po vítězství, což mě těší, protože i když se nedaří, tak odjezdí zápas naplno. To je pro do dalších zápasů pozitivum a doufám, že se to nezmění,“ byl spokojený vlašimský trenér Luděk Matoušek.

Branky: Vondrák 2, Turek. Poločas: 0:1.

Graffin Vlašim: Švingr – Houdek, Zeman, Vopěnka, Vl. Filip – Vondrák, Peroutka, Hanuš, Jaroš – Jeništa, Turek. Střídali: Marušák, Braný, Přitasil.

SK Benešov – Strakonice 1:2

Do utkání vlétly Strakonice a od začátku odstřelovaly Filipa v domácí brance. Jednoduchým receptem – nakopnout míč za stojící obranu na nabíhající hráče, se dostávaly snadno k zakončení. Ve 3. minutě trefil hostující útočník boční síť. V 7. minutě nepovedenou nahrávku vystihl atakující hráč, zatáhl míč, ve vápně našel spoluhráče, který vymetl pavučiny Filipovy branky – 0:1. Vzápětí domácí brankář vychytal další pokus Strakonic. Za další minutu domácí obránce prohrál lavičkový souboj ve středu hřiště, střelu unikajícího útočníka Fillip s pomocí vracejícího se Komárka vytěsnil na tyč, ale dobíhající hráč snadno uklidil míč do opuštěné branky – 0:2. Poté hosté zvolnili a viditelně zaskočený Benešov si vypracoval jen jednu šanci. Po Kubáskově rohu hlavičkoval ve 28. minutě Mařinec nad.

Ve druhém poločase se role týmů vyměnila a Benešov soupeře přitlačil před brankou. V 53. minutě si na Horčičkovu nabídku naběhl Bredler a trefil břevno, od kterého se míč odrazil k Bohatovi, a ten z první snížil na 1:2. V 58. minutě napřáhl z dvaceti metrů Radačovský, ale střela prolétla těsně vedle levé tyče. V 60. minutě se Bredler dostal k propadnuvšímu míči a z pětadvaceti metrů trefil břevno. Benešov i nadále určoval tempo hry, ale hosté zahustili prostor kolem vápna a hlídali jednogólový náskok. Ten mohli v 86. minutě ještě pojistit, ale únik a následnou střelu bravurně zlikvidoval Fillip.

„Odehráli jsme další utkání jako noc a den. V první půli jsme byli jasně horším mužstvem a ještě inkasujeme dvě laciné branky. Po přestávce se naše hra o dost zvedla a soupeře jsme přehrávali. Z tlaku jsme ale vstřelili jen jednu branku a opět jsme zbytečně ztratili důležité body,“ zlobil se asistent trenéra Benešova Tomáš Radil.

Branka Benešova: Bohata. Rozhodčí: Haltuf. ŽK: Páv / 1. Poločas: 0:2.

SK Benešov: Fillip – Mařinec, Svoboda (46. Horčička), Komárek, Hronek – Hroch (82. Marušák), Bredler, Radačovský, Páv – Kubásek (39. Bohata), Šmejkal.

MLADŠÍ DOROST

Klatovy – Graffin Vlašim 0:2

Mužstva začala zápas s velkou chutí, ale úvod vyšel lépe hostům. V 5. minutě si na krásný centr naskočil Bialonczyk a nedal domácímu brankáři šanci. Útoky se dále přelévaly od jedné branky ke druhé, ale brankáři byli vždy na svých místech. Jednobrankový náskok vydržel do konce prvního poločasu.

Po změně stran chtěli domácí zvrátit nepříznivý výsledek, ale opět na začátku inkasovali, když prudkou střelu brankář neudržel a Rybařík míč dorazil do sítě. Domácí se ještě pokoušeli o zvrat, ale hosté hráli v pohodě a kontrolovali hru až do konce utkání.

Branky: Bialonczyk, Rybařík. Poločas: 0:1.

Vlašim: Kotouček - Moudrý, Adamovský, Cacák, Kabát - Janovský, Špička, Kováč, Bialonczyk - Rybařík, Brabenec. Střídali: Habal, Maťha, R. Filip.

SK Benešov – Strakonice 1:4

Po bezbrankovém poločase se hosté na začátku druhé půle dostali do vedení po nedůrazu Benešova ve vlastní šestnáctce. Vzápětí inkasovali podruhé a vypadalo to s nimi zle. Jiskřičku naděje vykřesal Papež, když svým důrazem přinutil hosty vstřelit si vlastní branku. Strakoničtí ale kontrolovali vzápětí dvěma góly a uzavřeli na konečných 1:4.

Branka Benešova: vlastní. Rozhodčí: Haltuf. Poločas: 0:0.

SK Benešov: Hrbek - Mareš, Sysel, Krejza, F. Jendele – Shapoval, Keltner, Skopec, Marušák – Papež, Řezníček. Střídali: Svoboda, Rosa.