NÁCHOD – BENEŠOV 4:1

Do utkání vstoupili lépe domácí a několikrát po brejcích ohrozili hostujícího Plocka. Ten vytáhl i skvělý zákrok a zneškodnil střelu domácího útočníka. Benešovští se snažili držet střed hřiště a rychlými kontry překvapit domácí obranu, což ale nevycházelo. Ve 31. minutě rozehrávali domácí roh a po třech centrech z pravé strany do pokutového území Benešova se hlavou prosadil Berger. Do konce poločasu se hosté hledali a hra byla neurovnaná.

Do druhé půle vstoupili hosté lépe, vytvořili si mírný tlak a výsledkem bylo několik standardních situací a vyrovnání, když Průcha po příchodu na hřiště našel dlouhým autem hlavu Kulhavého. Poté mohli Benešovští zlomit zápas na svoji stranu, ale Srb a Sládek zamířili vedle. To se ale povedlo na druhé straně v 74. minutě z brejku Panenkou. Za chvíli brankář Plocek jen sledoval míč procházející malým vápnem a Volf nabídkou nepohrdl. Konečnou podobu výsledku dal střídající Pavlíček, jenž přetlačil v souboji Hampla a poradil si i s Plockem – 4:1.

„Jediným naším světlým okamžikem byla hra mezi 60. – 70. minutou, kdy jsme soupeře přehrávali, a podařilo se nám vyrovnat. K obratu chyběla jedna povedená akce, kterou bychom asi domácí zlomili. Opět jsme se však nevyvarovali hrubých chyb, které Náchod potrestal, a tak jsme museli skousnout ostudnou porážku," posteskl si po porážce benešovský kouč." 

KAREL KRÁLÍČEK