STARŠÍ DOROST

BENEŠOV – MNICH. HRADIŠTĚ 5:0

Do utkání měl trenér Benešova k dispozici 19 fotbalistů. „Nepamatuji si, že by někdy v Benešově bylo na střídačce připravených, mimo základní sestavu, dalších osm hráčů, kteří mohou ihned naskočit a rovnocenně nahradit hráče základní sestavy," nechápal Jan Kudrjavcev, ale byl samozřejmě rád: „Osobně mi to dělá radost a jsem rád, že hráči mají zájem, který je cítit v trénincích i zápasech."

Do utkání nakonec nenastoupil Verner, jenž je jednou z opor týmu, s tím, že bude k dispozici B týmu dospělých, který hrál odpoledne paradoxně také s Mnichovým Hradištěm, ale na jeho hřišti. Verner tam sehrál na pozici stopera celý zápas a přispěl velmi dobrým výkonem ke konečné remíze 1:1.
Jedenáct vyvolených ze základní sestavy Benešova se v prvním poločase popasovalo se soupeřem velice dobře, i přes nepřízeň počasí a sněhového podkladu se hrál pohledný fotbal. „Soupeře jsme v prvním poločase téměř k ničemu nepustili, ojedinělé ohrožení přišlo jen po rohovém kopu," dodal k první části trenér Benešova a chválil: „Velice nám pomohl v útoku Keltner, který po dlouhodobém zranění trénuje s B mužstvem a budu ho mít k dispozici k utkání po dobu zranění Luboše Balaty."

Do druhého poločasu došlo v benešovských dresech k hromadnému prostřídání a různému experimentování s úkoly hráčů na hřišti a změnami postů. „Naše kvalita šla dolů, protože bylo ve hře hodně nepřesností. Utkání se již dohrávalo, mohli jsme si alespoň vyzkoušet různé varianty do dalších zápasů," řekl k Kudrjavcev k druhému dějství.

Po přestávce se také hosté dostávali daleko více na dostřel benešovské branky, ale gólman Hrbek všechny náznaky šancí zlikvidoval. „Svojí brankářskou kvalitou převyšuje brankáře jiných mužstev v této soutěži. Pokud ještě zlepší hru nohama, roste pro Benešov velice perspektivní gólman," pochválil trenér strážce svatyně.

Po zápase byl slyšet z benešovské kabiny vítězný pokřik. „Jsem rád, že se již na vítězný pokřik naučil chodit automaticky i kolega Králíček a už ho nemusíme nahánět a hledat po areálu stadionu," dodal trošku s úsměvem trenér.

V neděli zajíždí první Benešov na hřiště čtrnáctých Kosmonos. „Soupeřovo postavení v tabulce nenapovídá jeho hře a bude to pro nás velice těžký zápas. Přesto jedeme na hřiště soupeře samozřejmě vyhrát," hlásí Kudrjavcev.

Branky: Keltner 2, Černý, Šejstal, Rezek. Poločas: 1:0.

Benešov: Hrbek – Balík (46. Korynta), Kubálek, Vacek, Beneš (50. Vosáhlo) – Vyhlídal (65. Hašek), Šejstal, Shapoval, Rezek – Černý, Keltner.

MLADŠÍ DOROST

BENEŠOV – MNICH. HRADIŠTĚ 5:0

V prvním poločase domácí lídra tabulky „kousali", dobře kombinovali a vypracovali si dvě velké šance, při kterých Benešov podržel výbornými zákroky brankář Šach. Hosté však v závěru poločasu převzali iniciativu a uklidnili se góly Jamricha a Straky.

Po přestávce již benešovští dorostenci jasně na hřišti kralovali, nepouštěli domácí na svoji polovinu a přidali další tři góly Jamrichem, V. Balatou a Vycpálkem.

„Soupeř byl na začátku fotbalový a dobře kombinoval, což nám činilo problémy, navíc nás dvakrát podržel Martin Šach. Až dva góly do poločasu nás uklidnili. Po přestávce jsme již hru opanovali a přidali další tři branky," poznamenal k utkání trenér Benešova Jan Křemen a přidal: „Soupeř byl oproti podzimu oslabený, přesto nehrál špatně. Jsem rád, že nám přibývající skóre umožnilo vystřídat maximální počet hráčů."

Branky: Jamrich 2, Straka, Vycpálek, V. Balata. Poločas: 2:0.

Benešov: Šach – Petrášek, Konopiský, Hašek, Hrachovec – Pešta, V. Balata, Jírů, Straka – Jamrich, Brabenec. Střídali: Hýbek, Zach, Janků, Vycpálek, Kopecký, Boťa.