STARŠÍ DOROST

SK Benešov – Prachatice 0:1

V prvním poločase se hra odehrávala ve středu hřiště. Oba týmy si vypracovali několik slibných příležitostí. V 6. minutě zakončoval hostující útočník z velkého vápna vedle. Ve 14. minutě Šmejkal našel za obranu nabíhajícího Zavadila, který tváří v tvář brankáři neuspěl. Ve 30. minutě prověřil připravenost hostujícího brankáře Sysel. O minutu později benešovský brankář vyrazil nebezpečnou střelu mimo. Na následný roh si naskočil na malém vápně osamocený hráč a domácí podržel pohotovým zákrokem Fillip. Ve 42. minutě obešel Kubásek po vysunutí Bredlerem brankáře, který ho vytlačil z ideálního úhlu. Míč směřující do opuštěné branky vykopl skluzem vracející se obránce. Ve 44. minutě z ničeho udeřili hosté. Atakující útočník obral domácího obránce, přihrál před branku spoluhráči, který podél vybíhajícího Fillipa poslal hosty do vedení.

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně, ale naráželi na obranný blok soupeře pohybujícího se před velkým vápnem. Několik střel ze střední vzdálenosti neznamenalo pro prachatického brankáře nebezpečí. V poslední čtvrthodince benešovský tlak zesílil a přišly i šance. V 76. minutě Radačovský uličkou vysunul Zavadila, který přestřelil. V 80. minutě Bredler doběhl zdánlivě ztracený Kubáskův centr a z úhlu trefil tyč. Tu samou tyč orazítkoval v 87. minutě Svoboda po Komárkově přímém kopu z poloviny hřiště. V 90. minutě Šmejkal vyslal Kubáska, kterého vychytal brankář

„Zápas rozhodla nepochopitelná individuální chyba našeho hráče. Prachatice si vytvořily dvě šance a jednu proměnily, poté už jen bránily jednogólový náskok. Naše hra byla v prvním poločase trochu opatrná, ve druhém jsme se zlepšili a vytvořili si tlak, ke konci zápasu místa až drtivý. Bohužel nám chyběl v některých situacích klid a v jiných důraz. Pokud nevstřelíme branku, nemůžeme chtít vyhrát,“ zlobil se kouč Benešova Tomáš Radil.

Branka: nenahlášena. Rozhodčí: Haltuf. ŽK: 0/1. Poločas: 0:1.

Benešov: Fillip – Hronek (85. Helma), Komárek, Svoboda, Sysel – Zavadil, Radačovský, Bredler, Páv (75. Hroch) – Kubásek, Šmejkal.

Český Krumlov – Graffin Vlašim 1:0

Od začátku zápasu hráli hosté nepřesně, kazili přihrávky a sami darovali soupeři plno míčů. Domácí spoléhali na dlouhé nakopávané míče a v 10. minutě si na křížný pas za obranu naběhl útočník, usměrnil míč do protipohybu brankáře Švingra a poslal domácí do vedení. Příležitost na vyrovnání měl zanedlouho Přitasil, který se dostal před vápnem k odraženému míči, ale místo střely zvolil průnik zahuštěným středem do vápna a přišel o míč. V 19. minutě domácí zopakovali dlouhý pas na útočníka, obrana opět zaspala a útočník šel do brejku, který v poslední chvíli zastavil skluzem Přitasil. Z následného rohu pak domácí hlavičkovali nad branku. Vlašimští odpověděli z trestného kopu, který Vondrák přetáhl za zadní tyč, kam si naběhl Jaroš, ale vystřelil pouze slabě. Z protiútoku pak domácí stříleli vedle branky. Ve 30. minutě domácí přečíslil vlašimskou obranu, odcentrovali do vápna, kde jeden hráč míč hlavou netrefil a druhý pak střílel vedle branky. Za minutku šli domácí do brejku, Švingr střelu vyrazil, za okamžik pak další střelu domácích brankář chytil. Brankář Švingr chytil ve 36. minutě i střelu domácích z trestného kopu.

Do druhého poločasu vstoupili lépe Krumlovští a hned v první minutě po trestném kopu hlavičkovali vedle branky. Postupně hosté přebírali iniciativu a tlačili se do útoku. V 55. minutě kopal Vondrák trestný kop, který proletěl šestnáctkou, ale nikdo jej nezasáhl. V 60. minutě kopali domácí v rychlém sledu dva trestné kopy a oba Švingr chytil. Po prvním střídání a přesunu Zemana do zálohy Vlašimští domácí zatlačili na jejich polovinu. V 65. minutě si po trestném kopu vytvořili před brankou domácích závar, ale ani natřikrát nedokázali dostat míč do branky domácích. Nejdříve zasáhl brankář, pak z prázdné branky vykopával míč domácí hráč a poslední střelu poslal Vopěnka nad branku. Za minutu potáhl míč Jaroš po pravé straně, odcentroval a Jeništa ve vápně z první mířil vedle domácí branky. Za okamžik se uvolnil před vápnem Hanuš, ale střílel nad branku. V 70. minutě Filip odcentroval do vápna a Jeništa hlavou mířil také mimo domácí branku. Zanedlouho přišel ojedinělý útok domácích, obrana míč ve vápně špatně odkopla a následovala střela podél branky, kterou nikdo z domácích nezasáhl. Poslední nebezpečnou situaci měli domácí v 77. minutě, když po centru hlavičkovali nad bránu. Do konce zápasu hosté soupeře zatlačili, ale k žádnému vážnému ohrožení se již nedostali. Domácí dobře bránili a vlašimským hráčům chyběl moment překvapení, byl to tlak bez zakončení.

„V kabině byli hráči plni odhodlání a chuti v utkání se porvat o tři body. Ale po vstupu na trávník to z kluků vyprchalo a předvedli jsme mdlý výkon. Je to škoda, protože domácí podali velmi slabý výkon. Pokud budeme hrát podobně i v dalších utkáních, tak jsme jedním z hlavních kandidátů na sestup,“ zlobil se na hráče kouč Vlašimi Luděk Matoušek.

Branka: nenahlášena. Poločas: 1:0.

Vlašim: Švingr – Přitasil (Skalický), Zeman, Vopěnka, Houdek – Vondrák, Kuchler (Filip), Marušák (Turek), Jaroš – Jeništa, Hanuš.

MLADŠÍ DOROST

SK Benešov – Prachatice 3:2

Úvod zápasu opět Benešáci prospali a po úniku v 6. minutě inkasovali. Poté měli domácí územní převahu, ale nedokázali ji gólově vyjádřit. Až ve 38. minutě vyrovnal Marušák z dorážky po střele Keltnera. V úvodu druhého poločasu neproměnila obě mužstva po dvou šancích. Do vedení se dostali hosté v 64. minutě opět po samostatné akci a následném zakončení z malého vápna. Poté vyvinuli domácí obrovský tlak, ze kterého pramenila vyrovnávající branka v 71. minutě Keltnerem a otočení výsledku zajistil v 77. minutě Krejza z penalty za faul na Marušáka.

„S předposledním mužstvem tabulky jsme opět v úvodu obdrželi branku. Po celý zápas jsme byli ale lepší v poli a po zásluze jsme výsledek zvrátili ve svůj prospěch. Nespokojený jsem s obrannou fází, když jsme jediného nebezpečného hráče nedokázali přebírat ani zdvojovat, z čehož pramenily obě branky soupeře,“ zlobil se po výhře kouč Benešova Tomáš Turek.

Branky Benešova: Marušák, Keltner, Krejza (z PK). Rozhodčí: Haltuf. Poločas: 1:1.

SK Benešov: Pechač - Mareš, Mařinec, D. Jendele, F. Jendele - P. Balík, Krejza, Keltner, Slavík – Hroch, Marušák. Střídali: Svoboda, Sysel, Mrkvička, M. Balík.

Český Krumlov – Graffin Vlašim 0:2

Vlašimští fotbalisté si v prvním poločase vytvořili mírnou převahu. Přesto se zápas odehrával bez větších šancí na obou stranách. V polovině prvního poločasu si Vlašimští chlapci vytvořili větší tlak a ve 32. minutě vstřelili vedoucí branku zápasu.

Ve druhém poločase domácí přidali, vyrovnali hru a byly vidět šance na obou stranách. Obě mužstva promarnili několik slibných příležitostí a tak Vlašim stále držela jednobrankové vedení. Ke konci druhé půle se domácí ve snaze vybojovat alespoň remízu začali tlačit více do útoku. Vlašimáci využili v 80. minutě otevřenou obranu a z rychlého brejku zvýšili vedení na 2:0. Potom již kontrolovali hru a přivezli do Vlašimi cenné tři body.

Branky: Adamovský, Cacák. Poločas: 0:1.

Vlašim: Mir. Filip - Moudrý, Zajíc, Adamovský, Habal - Beránek, Špička, Ma. Filip, Kováč - Kabát, Maťha. Střídali: R. Filip, Žirovnický, Janovský, Cacák.