SK Benešov – Prachatice 2:0

Benešov v zápase jasně převyšoval Prachatice, ale vstřelil jen dva góly. Šancí měli domácí, hlavně v prvním poločase dost, ale Keltner po centru Mařince trefil brankáře, ten si poradil i se střelou Mařince po hrubce hostujících zadáků, dvakrát Skopec, Vrňák po narážečce s Bredlerem a Keltner zamířili z dobrých pozic vedle. Gólově udeřilo až v 31. minutě, když si na centr Mařince na zadní tyči naskočil Němeček a hlavou rozvlnil síť. Za chvíli zakombinovali Němeček s Marušákem, který placírkou uklidil míč k tyči a po deseti zápasech konečně skóroval (vzal si příklad z Torrese z Chelsea). Hosté zahrozili jen prudkým centrem, který Pechač polapil těsně před dobíhajícím útočníkem.

Ve druhém dějství tlak Benešova pokračoval, ale hra již neměla šťávu. Rána Marušáka byla sražena na roh, Němeček po uličce Skopce pálil vedle, kličkovaná Skopce od poloviny hřiště skončila na brankáři, stejně tak míč po centru Němečka a zakončení Vrňáka.

Jeden z trenérů Benešova Petr Vorlíček byl s výsledkem spokojený, ale již ne tak s hrou. „ Zvláště ve druhé půli neměla kvalitu. Útočníci sice dali dva góly, ale stále máme problémy s finální částí – přihrávkou a koncovkou. Nedaří se nám ani standardky, a tak musíme o výsledek celý zápas bojovat. Vývoj utkání byl pro nás příznivý, měli jsme hru pod kontrolou, ale se soupeřem, který neměl takovou kvalitu, jsme si měli poradit kvalitnější kombinací a brankami. Vítězství bylo ale zasloužené.“

Branky: 31. Němeček, 34. Marušák. Poločas: 2:0.

SK Benešov: Pechač – Mařinec (75. Krejza), Hronek, Svoboda, Hroch – Vrňák, Bredler, Skopec, Keltner (75. F. Jendele)– Němeček, Marušák (80. Balata).

Graffin Vlašim – Motorlet Praha B 0:0

Do zápasu vlétli domácí jako uragán a neustále ohrožovali branku Motorletu, ale vstřelil gól jim nebylo souzeno, a to již druhý zápas. Několik dobrých pokusů skončilo mimo branku (Mi. Filip, Janovský a hlavička Javorského), dorážku Skalického zhatil gólman na brankové čáře. Hosté moc nehrozili. Vlašimským zatrnulo jen jednou, když brankář Filip míč vyrazil, ale dorážka šla vysoko nad.

I po přestávce domácí lépe kombinovali, měli více příležitostí. Vítězství měl na svých kopačkách V. Filip, ale lob po sóle skončil na břevně a po kličkované zamířil tváří v tvář gólmanovi Motorletu vedle.

Trenér Vlašimi Miroslav Jelínek po remízovém zápase zářil, ale… „Odehráli jsme velmi dobré utkání, ve kterém jsme měli hru pod kontrolou, dobře jsme kombinovali a soupeře k ničemu nepustili. Vytvořili jsme si i dost brankových příležitostí, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Kdybychom hráli do půlnoci, tak by jsme gól nedali, a proto máme pouze bod. Jinak jsem s hrou a s přístupem velmi spokojen.“

FC Graffin Vlašim: Ma. Filip – Přitasil, Vopěnka, Zeman, Zajíc – Kováč, Mi. Filip, Janovský, Skalický (V. Filip) – Javorský (Špička), Vyskočil (Ngo).