STARŠÍ DOROST

SK Benešov B – Spartak Příbram 2:4

Na začátku dominovali hosté a ujali se vedení po průniku pravou stranou obrany. Gól benešovské hráče nastartoval, na hřišti nebyl znát věkový rozdíl mezi týmy. Matoušek skóre srovnal, následně neproměnil sólo, přesto domácí stav otočili, když si Kubů po dlouhém nákopu brankáře Holady míč bodlem poslal do „šibenice“. Jenže hosté stačili do přestávky vyrovnat, když ještě Rezek mohl převážit misky vah na stranu Benešova, ale v tutovce selhal.

Úvod druhého dějství domácí zaspali a hosté dvěma góly rozhodli o svém vítězství.

Trenér Benešova Martin Kumšta k utkání dodal. „Na začátku jsme působili velmi pasivně a hosté nás naštěstí potrestali jen jednou brankou. Poté se kluci zvedli a začali hrát, to na co máme. Byli jsme Spartaku minimálně vyrovnaným soupeřem a škoda, že jsme neproměnili dvě nadějné šance. Branky ve druhém poločase padly po naší taktické nevyspělosti,“ ale hráče nezatracoval: „Na kluky se nezlobím, to se u mladých hráčů stává a časem se to odstraní. Udělali mi radost, protože se zápas od zápasu pomalými krůčky zlepšují a stávají se vyrovnaným soupeřem ostatním týmům.“

Branky Benešova: Matoušek, Kubů. Poločas: 2:2.

SK Benešov: Holada - Korynta, Verner, Stanka, Kubálek - Rezek, Šahin, Vyhlídal, Klíma - Matoušek, Kubů. Střídali: Vacek, Balog.

Graffin Vlašim – Beroun 7:1

Hned v první minutě připravil Rybařík vyloženou šanci pro Janovského, který z velkého vápna levou nohou překopl takřka prázdnou branku. Na delší dobu to byla jediná možnost domácích. Za to hosté byli mnohem pohyblivější i důraznější a vytvořili si pár příležitostí, ale naštěstí pro domácí byl v brance pozorný Kotouček. Ale ani on už nestačil ve 20. minutě na střelu po zpětné přihrávce na volného hráče, který pomocí tyče překvapivě, ale zcela zaslouženě otevřel skóre ve prospěch Berouna.

Až poté domácí hráči zvýšili aktivitu a hra se začala přesouvat na polovinu hostů. Ve 33. minutě bylo vyrovnáno, a to po trestném kopu Kováče, na který si na první tyč naběhl Javorský. Chvilku na to Rybařík orazítkoval břevno. Další příležitost Rybaříka vyrazil brankář na roh, po kterém mu míč ovšem vypadl z ruky a volný Vopěnka otočil skóre. Ještě do přestávky domácí náskok navýšili po střele Rybaříka na bližší tyč.

Úvod druhého poločasu si pronajal Javorský. Nejprve hlavou netrefil branku po trestném kopu Janovského. Poté po kolmici od Kováče obstřelil brankáře, ale branku opět minul. Do třetice už byl ale úspěšný, když proměnil samostatný únik po Rybaříkově přihrávce. I Rybařík postupoval sám na brankáře, ale mířil jen do jeho nohou. Po následném rohu hlavičkoval vedle Cacák. Stejně si vedl Zajíc po trestném kopu Janovského. V 73. minutě vyvezl míč Vopěnka a dlouhým pasem vybídl ke skórování Špičku - 5:1. Až pak měli příležitost hosté, ale i oni po trestném kopu hlavičkovali nad Kotoučkovu branku. V 81. minutě se na vápně krásně zbavil Janovský dvou protihráčů a podél brankáře přidal šestý gól Vlašimi. Poté se před brankářem ocitl Moudrý, ale razantní střelou branku překopl. Poslední slovo měl Rybařík, který se po přesné kombinaci dostal až před brankáře a uzavřel skóre na 7:1.

Trenér Vlašimi Miroslav Jelínek zápas zhodnotil. „Prvních dvacet minut jako bychom na hřišti ani nebyli. Hosté byli mnohem aktivnější a až jejich branka nás probudila. Poté kluci začali hrát fotbal, kterým jsme se prezentovali v předešlých utkáních. Do poločasu jsme skóre otočili a druhé dějství bylo jasně v naší režii. Dali jsme krásné branky a spoustu dalších příležitostí ještě zahodili. Hosty jsme za druhý poločas nepustili do žádné větší šance. Jsme velmi spokojení.“

Branky Vlašimi: Javorský 2, Rybařík 2, Vopěnka, Špička, Janovský. Poločas: 3:1.

Vlašim: Kotouček - Habal, Vopěnka, Zajíc, Moudrý - Janovský, Cacák, Kováč, Žirovnický - Javorský, Rybařík. Střídali: R. Filip, Špička, Švingr.

SK Benešov B – Spartak Příbram 2:0

V prvním poločase podali domácí výborný výkon, dobře kombinovali a dostávali se do nadějných příležitostí. První se prosadil Balog po zaváhání hostů, druhý gól přidal Vacek po centru ze strany.

Do druhého poločasu došlo k vystřídání v dresech Benešova, síly na hřišti se vyrovnaly, přesto týmy předváděly kvalitní hru a pěkné akce. Brankáři však své týmy podrželi, a tak již další gól nepadl.

Kouč Benešova Martin Kumšta byl po zápase spokojen. „Musím všechny hráče pochválit, jak se na hřišti prezentovali. Kombinace se jim vcelku dařila, viděl jsem na nich odhodlání a chuť do zápasu, což je pro mě nejpříjemnější zjištění. Ve druhém poločase nastoupili kluci z U15 a hráli všichni výborně, proto jim děkuji a rád je v týmu opět uvidím.“

Branky Benešova: Balog, Vacek. Poločas: 2:0.

SK Benešov: Bébr - Hroch, Jírů, Vacek, Boťa - Zach, Zvára, Fiala, Vosáhlo - Balog, Vycpálek. Střídali: Skopec, Straka, Balata, Hašek, Křemen, Konopiský.

MLADŠÍ DOROST

Graffin Vlašim – Beroun 2:1

V první půli Vlašim předváděla pohledný fotbal. Jenže řada hráčů se zranila a dohrávali se sebezapřením. Úvod patřil domácímu Cacákovi, nejprve neproměnil sólo a následně pomohl ke skórování Vlasákovi. Další příležitost Ruta zhatil obránce hostů.

V druhé půli byl Beroun fotbalovější a v 55. minutě vyrovnal. O chvíli později ale přišla chvíle Vlasáka, který prošel trestným územím hostů a nezadržitelně skóroval. Následně šance Berouna při tlaku zhatil brankář Gabriel a ani brejk Breburdy již skóre nezměnil.

Trenér Vlašimi Jiří Hák po zápase dodal. „Po nevydařeném minulém zápase jsem přistoupil ke kázeňským trestům, což přineslo ovoce. Výkon mužstva byl disciplinovaný, za což musím všem hráčům poděkovat. Situace nebyla jednoduchá, Beroun byl na prvním místě a museli jsme se obejít bez některých hráčů základního kádru. Ač se o úspěch zasloužili všichni co nastoupili, je třeba vyzdvihnout střelce gólů Vlasáka a brankáře Gabriela, „ a povzdechl si: „Už aby soutěž skončila a řada hráčů vyřešila své zdravotní problémy.“

Branky Vlašimi: Vlasák 2. Poločas: 1:0.

Graffin Vlašim: Gabriel - Šanda, Švec, Vlasák, Bílý - Breburda, Cettl, Poliak, Rakaš - Rut, Cacák. Střídal: Benák.