STARŠÍ DOROST

SK Benešov – Kutná Hora 0:1

V prvním poločase působili na hřišti v Poříčí fotbalovějším dojmem domácí mladíci. Kombinační hrou si vypracovali nejméně čtyři jasné brankové příležitosti, které ovšem neproměnili. Hosté hrozili převážně z nakopávaných míčů a brejků, a jeden z nichž proměnili v nakonec v jediný gól zápasu.
Ve druhém poločase se snažili domácí vyrovnat, ale nebylo jim přáno, buď střela skončila mimo nebo na výborném brankáři hostí.

Benešovský trenér Martin Kumšta se po zápase na hráče nezlobil. „Sice jsme prohráli, ale hra nebyla vůbec špatná na to, že nastoupili mladí kluci. Věkový rozdíl a herní kvalita nebyla u soupeře vůbec a těší mě, že jsme určovali průběh hry my. Škoda neproměněných šancí, protože kluci si bod minimálně zasloužili. Největší pozitivum vidím v tom, že kluci poznají na co opravdu mají.“

Poločas: 0:1.

SK Benešov: Bébr - Balík, Verner, Šejstal, Kubálek - Stanka - Korynta, Vyhlídal, Cvrček, Strnad - Matoušek.

Čelákovice – Graffin Vlašim 0:6

Od úvodních minut bylo patrné jakým směrem se bude utkání vyvíjet. Hosté si začali vytvářet jasnou převahu a domácí chvílemi nevěděli, kam dřív skočit. Vlašimští ale štelovali mířidla až do 23. minuty, kdy se po odraženém míči z rohového kopu ujala střela Rybaříka. O chvilku později Špička střílel do břevna. Po půlhodině hry rozehrál rychle míč na půli hřiště Javorský na Kováče, který po sóle vsítil druhý gól. Třetí gól přišel po kombinaci Kabáta s Kováčem zakončenou do prázdné branky M. Filipem. Vzápětí se po kombinaci Filipa se Špičkou podruhé mezi střelce zapsal Rybařík. Do konce poločasu ještě neproměnil sólo Javorský, Cacák nastřelil břevno a ve vyložené šanci špatně trefil míč.

I po přestávce zahazovali hosté šance a již jen dvakrát pohnuli stavem. Nejprve se Rybařík po dlouhém výkopu Kotoučka zbavil dvou protihráčů a po kličce brankáři dovršil hattrick. Účet zápasu uzavřel Špička po přihrávce Javorského, kterého poslal do sóla Kabát. Domácí mohli snížit ze standardních situací, Kotouček jim to ale nedovolil.

Trenér Vlašimi Miroslav Jelínek k zápasu dodal. „Až na úvodních dvacet minut jsem s výkonem vcelku spokojený, i když byl soupeř, se vší úctou k němu, nejslabším týmem, s kterým jsme dosud hráli. Výsledek je pro domácí hodně milosrdný, protože co jsme dokázali zahodit za šance, bylo až neuvěřitelné. To je jediná věc, s kterou nemůžu být spokojený. Koncovka nás trápí v každém utkání, a tak doufejme, že se i tato činnost zlepší a budeme ještě produktivnější.“

Branky: Rybařík 3, Kováč, M. Filip, Špička. Poločas: 0:4.

Graffin Vlašim: Kotouček - Hejný (Janovský), Vopěnka (Habal), Kabát, Zajíc - Špička, M. Filip, Cacák, Kováč - Javorský, Rybařík.

MLADŠÍ DOROST

SK Benešov – Kutná Hora 1:0

Domácím v prvním poločase trvalo než se sehráli a kombinace často vázla. Od desáté minuty si ovšem trpělivou hrou začali vytvářet šance a v největší z nich mířil Zach do tyče. Ke konci poločasu dostal domácí do vedení Vosáhlo z přímého kopu.

Druhý poločas navázal na první. Benešovští se snažili hrát fotbal a hosté čekali na brejky. I přes několik šancí na domácí straně se skóre již nezměnilo.

Trenér Benešova Martin Kumšta zápas zhodnotil. „Dostali šanci ostatní kluci, co toho doposud tolik nenahráli. Jsem rád, že se své pozice ani jeden z nich nezalekl a byli jsme opět lepším týmem. Všichni na hřišti dokázali, že jsou plnohodnotnými členy kádru a umí vítězit jako ostatní.“

Branka: Vosáhlo. Poločas: 1:0.

SK Benešov: Bébr - Vacek, Jírů, Stanka, Boťa - Vosáhlo, Šahin, Zvára, Klíma - Kubů, Zach. Střídali: Skopec, Netolický, Vycpálek, Strnad, Matoušek.

Čelákovice – Graffin Vlašim 0:7

Hosté vstoupili do utkání profesorsky, málo se pohybovali a domácí je přehrávali. Přesto se Vlašimští dostali do vedení náhodným gólem Cacáka. Ani to hosty nevyprovokovalo k lepší hře, a tak za záchrannou brzdu tahal stoper Nebřenský a brankář Němec, který nejprve vyrazil gólovou střelu k tyči a poté zneškodnil i přísně nařízenou penaltu. Ve 20. minutě se ale zranil a do branky musel Gabriel.

Od té doby se hosté vzpamatovali, přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a do přestávky Breburda, Šanda a Cacák odrazili odpor Čelákovic.

Druhý poločas se již hrál pod kontrolou vlašimských dorostenců. Hattrick završil Cacák (stejně jako v minulém zápase) a do listiny střelců se zapsali ještě Cettl a Vlasák.

Trenér Vlašimi Jiří Hák byl po zápase stručný. „S hrou v prvních dvaceti minutách nejsem spokojený, pak už to bylo v pořádku.“

Branky: Cacák 3, Breburda, Šanda, Cettl, Vlasák. Poločas: 0:4.

Graffin Vlašim: Němec (20. Gabriel) – Šanda, Nebřenský, Ptáček, Bílý – Breburda, Švec (65. Zvára), Vlasák, Cettl – Rut, Cacák (70. Rakaš).