Graffin Vlašim – Prachatice 1:0

V první poločase se hrál na těžkém terénu vyrovnaný fotbal, s několika střelami, ale brankáři byli na místě. Hosté byli nebezpeční hlavně ze standardních situací, ale brankář Švingr si se všemi projektily poradil.

Ihned po přestávce zahrozili Prachatičtí, ale útočník branku přestřelil, na druhé straně se řítil M. Filip sám na brankáře, který míč vyrazil a Janovský z dorážky netrefil z úhlu prázdnou branku. Domácí začali být aktivnější, ale Janovského ránu vyrazil gólman na roh, poradil si i se Zajícovým lobem. O chvíli později již ale přišel rozhodující moment zápasu, když si Javorský naběhl na centr Přitasila a špičkou kopačky usměrnil míč do sítě. V závěru se hosté snažili o vyrovnání, ale obrana Vlašimi pracovala spolehlivě. Navíc mohli domácí zvýšit, ale M. Filip, Zeman ani V. Filip skóre nezměnili.

„Kluci bojovali, plnili své úkoly, udělali minimum chyb a povedlo se vstřelit důležitou branku v celkem vyrovnaném utkání. Konečně jsem měl také k dispozici většinu hráčů a na výkonu to bylo znát. Výsledek je výborným vstupem do soutěže a předvedený výkon příslibem do dalších utkání,“ radoval se po zápase trenér Vlašimi Petr Semirád.

Branka: Javorský. Poločas: 0:0.

FC Graffin Vlašim: Švingr – Zajíc, Vopěnka, Houdek, Adamovský – Přitasil, Zeman, Janovský (Rybařík), V. Filip – Javorský, M. Filip (Špička).

SK Benešov – Strakonice 2:0

Mladší žáci

Graffin Vlašim – Prachatice 1:0

Domácí vstoupili do prvního utkání sezony s velkým elánem a hned z prvního útoku rozhodli zápas. Rybařík si ve vápně poradil s trojicí bránících hráčů a překonal hostujícího brankáře. Poté si domácí připravili několik slibných příležitostí, ale v koncovce selhali. Postupem času hosté hru vyrovnali, hlavně v záloze přehrávali vlašimské hráče, vypracovali si šance, ale brankář Kotouček míč za svá záda nepustil. V závěru poločasu Rybařík vybídl ke skórování Ruta, ale jeho střelu vykopl hostující hráč z prázdné branky.

Do druhého dějství nastoupili hráči Graffinu s pozměněnou sestavou a zpočátku to bylo na hře znát. S přibývajícím časem se hra opět vyrovnala, obě mužstva si vytvořila pár příležitostí a po jedné stoprocentní. Těsně před koncem utkání postupoval Červeňák sám na brankáře, ale trefil pouze tyč. Na druhé straně musel v poslední minutě brankář Kotouček předvést bravurní zákrok proti střele prachatického hráče mířící do horního rohu branky. Z následným rohem si už domácí obrana poradila, a tak se mohli mladí hráči Graffinu radovat z výhry.

,,Kluci na začátek sezony předvedli na těžkém terénu celkem slušný výkon a s vítězstvím jsem velmi spokojen, protože to nebyl vůbec jednoduchý zápas. Na hře se samozřejmě našlo několik chyb, ale doufám, že je s přibývajícími zápasy budeme odstraňovat. Ale máme určitě na čem stavět,“ byl spokojený trenér Vlašimi Miroslav Jelínek.

Branka: Rybařík. Poločas: 1:0.

FC Graffin Vlašim: Kotouček – Ptáček, Cacák, Kabát, Kučera – Rut, Habal, Červeňák, Žirovnický – Rybařík, Filip. Střídali: Nevařil, Kopecký, Janovský.

SK Benešov – Strakonice 0:4