STARŠÍ DOROST

Rokycany – Graffin Vlašim 4:1

„Rozhodčí nekritizuji, ale musím udělat vyjímku. Je neúnosné, co se děje v Rokycanech. Rozhodčí se nám smějí vyloženě do obličeje a nedivím se, že Rokycany dělají body jen doma, protože v reakcích hráčů, je už vidět, že jsou zvyklí, jak jim rozhodčí tlačí. Nedivím se, že dávají góly, protože jakýkoliv kontakt našeho hráče s jejich byl faul na nás. Takže mají za zápas, čtyřicet, padesát standardních situací, z čehož do branky něco padnout musí,“ zlobil se po zápase trenér Vlašimi Luděk Matoušek.

Branka Vlašimi: Vl. Filip. Poločas: 2:0.

Vlašim: Švingr – Houdek, Vopěnka, Peroutka, Braný – Vondrák, Zeman, Ngo, Jaroš – Hanuš, Jeništa. Střídali: Vl. Filip, M. Filip, Turek.

České Budějovic B – SK Benešov 2:3

Po úvodním oťukávání udeřili v 11. minutě hosté, kdy se po získání míče Bredlerem, uličce Macka, zbavil Radačovský obránce a nedal brankáři šanci. Budějovice mohly vzápětí vyrovnat, ale hlavička skončila na tyči. Poté se hra odbývala hlavně ve středu hřiště. Největší šanci si vytvořili domácí po rohu, ale se střelou po velkém závaru si poradil Fillip. Udeřilo ale na druhé straně, když Zavadil z trestného kopu nedal brankáři šanci. V nastavení rozehráli domácí signál z trestného kopu, hlavička skončila na břevně, ale z dorážky se míč třepetal v síti – 1:2. Do druhého poločasu vstoupily aktivněji Budějovice, ale velkou šanci si nevypracovaly. V poslední dvacetiminutovce přebrali iniciativu hosté a vytvořili si několik nebezpečných příležitostí. Páva po přihrávce Šmejkala vychytal vyběhnuvší brankář a stejný hráč po přiťuknutí Bredlera pálil nad. V 78. minutě již po Kubáskově trestném kopu a prodloužení Sysla, poslal míč do sítě hlavou Radačovský. O chvíli později pálil Šmejkal po vysunutí Vrňákem těsně vedle. Zaskočení domácí se ke slovu dostali až v závěru. Nejprve Fillip vychytal útočníka, ale v 89. minutě již nestačil na zakončení při přečíslení benešovské obrany.

„První poločas byl v naší režii a dobrý výkon jsme korunovali dvěma pěknými góly. Bohužel jsme si nechali dát branku v nastavení po dobře sehraném přímáku. Na začátku druhého poločasu jsme polevili, zatáhli se a čekali, s čím soupeř přijde. Budějovice si výraznější šanci vytvořily až v závěru za stavu 1:3. V té době jsme ale měli vést výraznějším rozdílem a nemuseli se bát o výsledek,“ dodal k zápasu kouč Benešova Tomáš Radil.

Branky Benešova: Radačovský 2, Zavadil. Rozhodčí: Tupý. ŽK: 2 / Fillip, Komárek, Macko, Svoboda. Poločas: 1:2.

Benešov: Fillip – Sysel, Svoboda, Komárek, Hronek – Macko (69. Páv), Bredler, Radačovský, Zavadil (69. Helma) – Kubásek (79. Vrňák), Šmejkal (90 + 1. Hroch).

MLADŠÍ DOROST

České Budějovice B – SK Benešov 0:2

Od začátku byli hosté pod tlakem domácích, kteří si prvním poločase vypracovali tři vyložené šance, jenže jim nepřálo štěstí v koncovce. Naopak v 21. minutě, po kombinaci Keltnera, Hrocha a Skopce, otevřel skóre Marušák. Druhý poločas se odehrál podle stejných not. Budějovičtí kombinovali, vypracovali si další tři velké šance, ale gól by asi nedali ani do půlnoci. A tak udeřilo na druhé straně, kdy v 54. minutě po brejku a výborné spolupráci Slavíka s Marušákem upravili hosté na konečných 0:2.

„V zápase jsme si připomněli Pospíchalovo tvrzení, že fotbal nemá logiku. Domácí byli po celý zápas lepším mužstvem, vypracovali si celkem šest skvělých šancí, ale shořeli v koncovce. My jsme soupeřovu půlku navštěvovali sporadicky, ale dokázali jsme vstřelit Marušákem dva hezké góly. S výsledkem jsme maximálně spokojeni, ale nedůraz v našem pokutovém území by se nám mohl příště vymstít,“ varuje kouč Benešova Tomáš Turek.

Branky: Marušák 2. Rozhodčí: Tupý. ŽK: 2 / Svoboda. Poločas: 0:1.

Benešov: Pechač - Mareš, Svoboda, Krejza, F. Jendele - M. Balík, Skopec, Keltner, Hroch - Marušák, Slavík. Střídali: Sysel, Marek Chrpa.

Rokycany – Graffin Vlašim 2:0

Vlašimští začali od prvních minut opatrně, a to se také projevilo v domácí převaze. Po čtvrthodině hry se však začali hosté osmělovat a dostali se do šance, kterou však R. Filip nezužitkoval. Byli to naopak domácí, kteří svoji příležitost ve 23. minutě proměnili. Branka je povzbudila a z převahy, kterou si v této fázi vytvořili vstřelili ve 30. minutě druhý gól. Do druhé půle nastoupili Vlašimáci odhodláni otočit nepříznivý výsledek. Domácí jim však agresivní hrou, podporovanou jednostranným řízením rozhodčího, nedovolili zvrat v utkání.

Branky: nenahlášeny. Poločas: 2:0.

Vlašim: Kotouček - Kabát, Zajíc, Adamovský, Habal - Janovský, Cacák, Špička, R. Filip - Kováč, M. Filip. Střídali: Beránek, Brabenec, Žirovnický, Moudrý.