Starší dorost

1. FK Příbram B – Graffin Vlašim 4:0

Od začátku na hřišti dominovali domácí. Byli důraznější, rychlejší a vyhrávali většinu hlavičkových soubojů. Na vlašimskou obranu se valil jeden útok za druhým, ale brankář Švingr čaroval a mnoho domácích střel pochytal (jednou mu pomohlo břevno). Na druhé straně zaměstnal příbramského gólmana jen dvakrát Jaroš, Vondrák, Hanuš a Kuchler pálili vedle. Po přestávce se pokračovalo ve stejném duchu. Domácí nastřelil břevno a Švingr čaroval. V 70. minutě byl při hlavičkovém souboji udeřen stoper Peroutka loktem do obličeje a musel odstoupit. Od této chvíle přestala vlašimská obranu fungovat, domácí konečně protrhli střeleckou smůlu a čtyřikrát rozvlnili síť za jinak vynikajícím Švingrem.

„Domácí byli po celý zápas lepším týmem a zcela zaslouženě vyhráli. Nám se hra zhroutila v 70. minutě po odstoupení Peroutky. Od té doby si domácí s námi dělali, co chtěli,“ dodal k zápasu smutný trenér Vlašimi Luděk Matoušek.

Branky: nenahlášeny. Poločas: 0:0.

FC Graffin Vlašim: Švingr – Filip, Zeman, Peroutka (Skalický), Houdek – Jaroš, Marušák, Hanuš, Vondrák – Jeništa, Kuchler (Turek).

Benešov - Rokycany 2:2

Začátek utkání patřil Rokycanům. Hned ve 2. minutě zakončoval nabíhající hráč vedle. Hosté byli aktivnější a velkou zbraň měli ve standardních situacích. Ve 12. minutě hlavičkovali po rohovém kopu vedle a o minutu později opět po rohu zasahoval Ježek. V 18. minutě domácí také zahrozili po rohovém kopu, Kubásek štiplavou střelou prověřil pozornost brankáře. Ve 20. minutě se dostal rokycanský útočník do vápna, ale zakončil mimo. Ve 22. minutě si udělal z benešovské obrany soupeřův krajní záložník slalom, přešel přes čtyři protihráče, nahrál pod sebe spoluhráči, který nadvakrát překonal Ježka – 0:1. Domácí s odpovědí nečekali dlouho. O minutu později zatáhl míč Vrňák, našel nabíhajícího Zavadila, který střelou k tyči vyrovnal – 1:1. Ve 25. minutě běžel Kubásek na brankáře, který ho vychytal. Podobně se mu vedlo i po přiťuknutí od Zavadila. Ve 32. minutě tečovaná střela skončila těsně vedle Ježkovy branky. Ve 43. minutě Zavadil zakroutil trestný kop na brankáře, který míč vyrazil jen k dorážejícímu Vrňákovi - 2:1. Hosté mohli hned vyrovnat, ale střelu z vápna zablokoval Pazdera.

Ve druhém poločase se domácí zatáhli, hru ovládl soupeř, který ohrožoval Ježka střelami z dálky, po centrech ze stran a z rohů. Benešov hrál ustrašeně a osvobozoval se dlouhými odkopy. Jedinou vážnější příležitost měl Kubásek, ale střelu z 20 metrů vyrazil brankář mimo tři tyče. Rokycany přidávaly na obrátkách a přitlačily domácí před brankou. V 72. minutě osvobodil odkopem po závaru z rohu Bredler a v 76. minutě benešovským dorostencům pomohla tyč. V 81. minutě přilétl další centr ze strany, Ježek ho vyrazil k útočníkovi, který jej uklidil do branky – 2:2. Vyrovnávající branka domácím pomohla a začali se tlačit do útoku. V 86. minutě Vrňák vybojoval míč pro Šmejkala, který trefil břevno. O minutu později Bredler vysunul Hrocha, kterého vychytal vyběhnuvší brankář.

„Rokycany byly po celé utkání lepším týmem. Měly velmi nebezpečně standardní situace a každá hrozila brankou. Naší ustrašenou hrou jsme to soupeři usnadnili, míče jsme nakopávali a báli se hrát fotbal. Paradoxně nám pomohly inkasované góly, po prvním jsme hned vyrovnali a po druhém jsme si vytvořili dvě nebezpečnější šance, než za celý druhý poločas. I přesto, že soupeř měl několik příležitostí ke vstřelení branky, opět jsme mu oba góly darovali naším nedůrazem v obranné činnosti,“ znal příčiny inkasovaných gólů trenér Benešova Tomáš Radil.

Branky Benešova: Zavadil, Vrňák. Rozhodčí: Štuk. ŽK: 2 / Komárek. Poločas: 2:1.

SK Benešov: Ježek – Komárek, Sysel, Svoboda, Pazdera (63. Hronek) – Helma (46. Šmejkal), Zavadil, Radačovský, Vrňák – Kubásek (79. Hroch), Bredler.

Mladší dorost

Benešov – Rokycany 1:1

Do zápasu lépe vstoupili hosté. Již ve 3. minutě po nedůrazném odkopu benešovského obránce snadno útočník Rokycan z malého vápna skóroval – 0:1. Vstřelený gól posadil hosty na koně, tvořili hru a diktovali tempo zápasu. Domácí se štěstím hájili těsný výsledek. V 18. minutě se poprvé připomněli také benešovští hráči, ale trestný kop zblokovala obrana na roh. Z následně nakrátko rozehraného rohu se již domácí radovali. Po prudké střele z dálky a následné dorážce vyrovnal Hroch. Od této chvíle byli domácí aktivnější, snažili se kombinovat, ale do vážnějších šancí se nedostávali. Ve druhém poločase se již hosté zatáhli do obrany a vyčkávali, co domácí vymyslí. Benešovští hráči hrozili pouze střelami ze střední vzdálenosti. Největší šanci zápasu měli v 75. minutě domácí, ale útočník netrefil prázdnou bránu z malého vápna.

„Do zápasu jsme vstoupili vlažně. Byli jsme nedůrazní a málo agresivní, proto nás soupeř potrestal hned ve třetí minutě. Naštěstí jsme poměrně brzy srovnali po výborně rozehraném rohu. Od této chvíle jsme na hřišti působili o něco lepším dojmem než hosté. Velká škoda neproměněné stoprocentní šance z konce zápasu. Po špatném začátku bychom bod brali, ale po konci zápasu zavládlo v kabině zklamání nad ztracenými dvěma body. V tabulce pravdy máme mínus dva body, ze kterých se pokusíme v příštím zápase ve Strakonicích něco smáznout,“ posteskl si trenér Benešova Tomáš Turek a již myslí na další zápas.

Branka Benešova: Hroch. Rozhodčí: Štuk. Poločas: 3:0.

SK Benešov: Pechač – P. Balík, Mařinec, Hroch, M. Balík – Marek Chrpa (50. Šíma), Krejza, Keltner (75. Martin Chrpa), Skopec – Slavík, Mareš.

1. FK Příbram B – Vlašim 0:2

Hosté nepřijeli v roli favorita, přesto nastupovali s velkým odhodláním o body bojovat. V prvním poločase obě mužstva předváděla bojovný fotbal, ale žádné si nevytvořilo brankovou příležitost. S postupem času domácí získávali mírnou územní převahu, ale bez užitku. Ve druhém poločase hra pokračovala stejně jako v první půli. Mírná převaha Příbrami byla vždy eliminována zvýšenou bojovností Vlašimáků. V 52. minutě hosté zahrávali přímý kop. Na centr si naběhl Vopěnka a hlavou překonal brankáře domácích. Branka vyburcovala domácí fotbalisty k větší aktivitě a ti začali obléhat vlašimskou branku. Hosté nápor ustáli a navíc začali ohrožovat příbramskou branku. Aktivita v 75. minutě přinesla ovoce v podobě pokutového kopu, kterým Kováč pečetil překvapivou výhru Vlašimi.

Branky: Vopěnka, Kováč (z PK). Poločas: 0:0.

FC Graffin Vlašim: Filip – Zajíc, Vopěnka, Kabát, Adamovský – Janovský, M. Filip, Kováč, Špička – Maťha, Rybařík. Střídali: R. Filip, Beránek, Moudrý, Kučera.