STARŠÍ DOROST

Graffin Vlašim – Rokycany 0:2

Od začátku zápasu měly Rokycany více ze hry, lépe kombinovaly, vypracovaly si v úvodu dvě šance, ale útočník z hranice penalty pálil vysoko nad a nepřímý kop za „malou domů“ hosté špatně rozehráli. Domácí zahrozili jen závarem po střele Zemana a dorážce Vopěnky. V 25. minutě se hosté dostali do vedení ze situace zavánějící ofsajdem. Domácí branka rozhodila, přesto se snažili o vyrovnání, ale Kováčův roh točený do branky vyhlavičkoval hráč z branky a Korbut zamířil z dobré pozice slabě do náruče brankáře. Ihned po přestávce protáhnul Houdek po přihrávce Zemana brankáře Rokycan. O chvíli později přišel roh hostů, brankář M. Filip míč nezachytil a hosté pohodlně skórovali. Domácí se sice snažili o zkorigování, ale největším nebezpečím byla hlavička Zemana, kterou gólman vyrazil na roh.

„Zápas rozhodly dvě naše chyby, chybělo nám větší nasazení a bojovnost. Vinou nedisciplinovanosti a neplnění taktických úkolů nás soupeř přehrával, zejména pak ve druhém poločase. Z přístupu k zápasu jsem zklamaný, nedařilo se některým oporám, což bylo hodně znát,“ byl rozčarovaný trenér Vlašimi Petr Semirád.

Poločas: 0:1.

Graffin Vlašim: M. Filip – Přitasil, Houdek, Kabát, Adamovský – Kováč (V. Filip), Janovský (Zajíc), Vopěnka, Zeman, Skalický (Špička) – Korbut (Brabenec).

SK Benešov – Vejprnice 1:2

Po celý zápas byli lepší hosté v rychlosti, lépe kombinovali, ale benešovská obrana je do větších šancí nepouštěla. Přesto se dostali Vejprničtí do vedení, po hrubé chybě brankáře Pechače v rozehrávce. Benešovští rychle zareagovali, když Němeček prodloužil hlavou míč na Marušáka a ten prostřelil gólmana. O chvíli později lapil Pechač jen s obtížemi střelu hostů, na druhé straně netrefil Marušák v dobré pozici balón. V závěru poločasu napadal Marušák gólmana, ten míč napálil do benešovského útočníka, o něhož doputoval míč těsně vedle vejprnické branky. Ihned po přestávce hosté udeřili podruhé, když si hráč Vejprnic udělal ze tří benešovských dorostenců slalomové branky a poslal míč do sítě. Domácí vyvinuli tlak, ale Mařinec po rohu hlavičkoval těsně nad a Hronkovu ránu z 25 metrů vyrazil gólman na roh. Hosté podnikali nebezpečné, rychlé brejky, hlavně útočník Mezera dělal domácím velké problémy, ale gólově se již nikdo neprosadil.

„Po Budějovicích to byl zatím nejlepší tým, s kterým jsme hráli. Soupeř dokázal v rychlosti dobře kombinovat a každý útok byl nebezpečný, přesto jsme ho do velké gólové šance nepustili. Sráží nás hrubé chyby, bojíme se o výsledek a na hře je to znát. Klukům nelze upřít bojovnost a nasazení, ale chybí nám zhodnocení práce, a to jsou góly. Útočníci sice bojují, ale nedávají branky. Dobré individuální výkony podali Vrňák, Bredler, Marušák a Komárek. Přesto byl soupeř asi o gól lepší a zaslouženě vyhrál,“ řekl po zápase trenér Benešova Petr Vorlíček.

Branka Benešova: Marušák. Poločas: 1:1.

SK Benešov: Pechač – Mařinec, Komárek, Vrňák, F. Jendele (55. Hronek) – Hroch, Šmejkal, Bredler, Radačovský (80. Keltner) – Němeček (55. Kubásek), Marušák (85. Svoboda).

MLADŠÍ DOROST

Graffin Vlašim – Rokycany 2:4

Hosté vstoupili do utkání mnohem lépe a svou převahu už v 7. minutě přeměnili ve vedoucí branku po rohovém kopu. Gól domácí probudil k větší aktivitě, vypracovali si několik možností a výsledkem byla ve 13. minutě penalta po faulu na pronikajícího Červeňáka, kterou bezpečně proměnil Rybařík – 1:1. Poté se hra odbývala převážně ve středu hřiště s mnoha nepřesnostmi. Hosté byli ale nebezpečnější, především na pravé straně přehrávali domácí. Ve 24. minutě po špatné rozehrávce Habala na půli hřiště a přihrávce mezi Kučeru s Filipem postupoval hráč hostí sám na Kotoučka a sólo proměnil – 1:2. Domácí do poločasu zpřesnili hru, zatlačili soupeře na jeho polovinu a ve 37. minutě po kombinaci Červeňáka s Rybaříkem a následném centru hlavou vyrovnal Cacák. Na začátku druhého poločasu chybovali vlašimští obránci při rozehrání, ale brankář Kotouček jejich zaváhání napravil včasným vyběhnutím. Ve 48. minutě hostující brankář v tísni odkopl míč, který na polovině hřiště Ptáček minul a ze samostatného úniku šli Rokycanští opět do vedení. V 64. minutě po rohovém kopu Ruta vyrazil brankář míč k Moudrému, ale jeho střela z voleje minula branku. Domácí ve snaze o vyrovnání vsadili vše na útok, ale bez úspěchu. Naopak v 76. minutě hosté z brejku zvýšili na rozdíl dvou branek. Vlašimští si v závěru vypracovali už jen jednu šanci, kterou po rohu neproměnil Červeňák.

,,Bohužel jsme nenavázali na předchozí zápasy a zaslouženě jsme prohráli. Dopustili jsme se spousty individuálních chyb, kterých dokázal soupeř využít, zatím co my se na branku hrozně nadřeme,“ smutnil po zápase trenér Vlašimi Miroslav Jelínek.

Branky Vlašimi: Rybařík (z PK), Cacák. Poločas: 2:2.

Graffin Vlašim: Kotouček – Habal, Ptáček, Kabát, Kučera – Rut, Cacák, Moudrý, Filip – Červeňák, Rybařík. Střídali: Kopecký, Janovský.

SK Benešov – Vejprnice 2:3

Hosté byli od úvodního hvizdu aktivní a dostávali se před domácí branku. Benešov ovšem držel brankář Bébr, který lapil několik šancí. A tak se domácí do vedení Martinem Chrpou. Hosté ale vyrovnali, kdy domácí obrana marně vystavovala útočníka Vejprnic do ofsajdu a ten nedal Bébrovi šanci. Benešovští mohli skórovat o chvilku později, ale Shapoval prováhal moment pro zakončení, a tak uhodilo na druhé straně, když hostující útočník prošel domácí obranou jak nůž máslem a stanovil poločasové skóre na 1:2. V druhém poločase se domácí snažili více tlačit před branku Vejprnic. Vyrovnat mohl Kubů po přihrávce Skopce, ale v tváří tvář brankáři zamířil vedle. Hosté se kombinační hrou a centry po křídlech dostávali do šancí. Několik jich pochytal Bébr, ale na všechno sám nestačil, a tak hosté upravili na 1:3. Domácí přeci jen zkorigovali, když Kubů se již podruhé nemýlil. Benešovští se nadechovali k náporu, který ovšem paradoxně utnul domácí Shapoval po naprosto zbytečném oplácení soupeři a po právu šel předčasně pod sprchy. Hosté si již náskok pohlídali.

„Zápas se nám vůbec nevyvedl, jak po výsledkové stránce, tak hlavně po herní. Soupeř byl ve všech směrech daleko lepší a po právu vyhrál. Mohli jsme sice ke konci zápasu ještě vyrovnat, ale ani bysme si to vůbec nezasloužili. Chyběl nám pohyb a kvalitní přihrávka. Klukům nemůžu upřít snahu ve druhém poločase, ale to je prostě málo. Je na čase si uvědomit, že to co se děje v tréninku se přenáší jak pozitivně, tak negativně do zápasu. Je to k zamyšlení, jak pro nás trenéry, tak pro hráče. Kdo není ochoten se podrobit kolektivu a makat za ostatní nemá asi v týmu co dělat. Soupeři gratuluji k výhře, protože svým přístupem a pojetím hry na mě zanechali velmi příjemný dojem,“ pochválil hosty asistent trenéra Benešova Martin Kumšta.

Branky Benešova: Martin Chrpa, Kubů. Poločas: 1:2.

SK Benešov: Bébr - P. Balík, M. Balík, Verner, Balata - Vyhlídal, Shapoval, Skopec, Keltner, Rezek - Chrpa. Střídali: Kubů, Houzar, Kubálek, Strnad.