Vážení sportovní přátelé,

jako nestranný divák jsem shlédnul fotbalový zápas OP mezi Úročnicí a Struhařovem. Byl jsem dlouholetý činovník v pražském fotbale a v Úročnici jsem byl na návštěvě u dcery. To co jsem viděl, mě vedlo k napsání těchto pár řádků, abych se s Vámi podělil o úrovni a přístupu rozhodování utkání na úrovni okresního přeboru.

Hosté byli od začátku lepším týmem. To se evidentně nelíbilo panu rozhodčímu Konvičkovi a odpískal na hosty nesmyslnou penaltu. Hosté byli i tak lepší, za což je arbitr trestal žlutými kartami. Po přestávce hosté téměř nepouštěli domácí na svoji polovinu, ale pan rozhodčí dělal co mohl, aby zabránil vyrovnání. Největší šok pro mě i pro všechny diváky, i domácí, bylo, když se hostující útočník řítil sám na branku domácích, ve vápně byl sražen domácím kapitánem, ale píšťalka zůstala nemá (za co už by se měla penalta pískat?). Odměnou pro hostujícím hráčům bylo od rozhodčího udělení druhé žluté karty, a tím i červené, pro hráče č. 8. Hosté ale zápas otočili, a to se opět nelíbilo panu Konvičkovi a domácí dotlačil k remíze, když pustil mávaný ofsajd.

To zadává podnět k zamyšlení, jestli by rozhodčí neměli býti lépe placeni, aby z našich hřišť vymizely tyto frašky v jejich podání. Na závěr bych chtěl ještě funkcionářům Úročnice vzkázat, jestli by nebylo lepší peníze investovat do dodělání svého fotbalového stánku, který je opravdu pěkný. Fotbalu zdar!

JIŘÍ KINCL, PRAHA 4