Od léta jste si opět musel zvykat na nového trenéra, když Luboše Urbana vyměnil Martin Frýdek, který sebou přivedl sedm mladých hráčů ze Sparty Praha, což je poměrně dost. Jak si mužstvo sedlo?

V kabině je to v pohodě a mužstvo na trénincích šlape. Mladých kluků je tady sice dost, chtějí něco dokázat, ale zatím jim chybí větší zkušenosti. Fotbalově na tom nejsou špatně, ale záleží, jak to zvládnou v hlavě. Dříve tady byla větší kvalita ve jménech jako Míra Strnad, Vláďa Bálek nebo Mára Jungr. Uvidíme, jak to půjde dál, zatím jsme odehráli jedno kolo.

Tréninky jsou pod bývalým reprezentačním tvořivým záložníkem Martinem Frýdkem, fotbalové?

Trenér chce hrát technický fotbal po zemi bez nakopávání, což nám vyhovuje. Párkrát jsme byli běhat, ale jinak byly i v přípravě tréninky s balónem. Třeba při kombinacích přes polovinu hřiště se člověk a vydal a ještě si kopnul do balónu. Ne jako za trenéra Nádvorníka, kde jsme běhali v přípravě jen na tartanu.

Zase jste si musel zvykat na nového trenéra, kteří se ve Vlašimi dlouho nezdrží. Nevadí Vám to?

Je to nepříjemné, protože každý trenér chce něco jiného, ať to byl Nádvorník, Urban nebo teď Frýdek. Už by se to mohlo ustálit, aby jsme věděli, co od trenéra očekávat, tak jako u Nádvorníka. Určitě je lepší, když je v základní sestavě šest kluků a okolo nich  se točí mladší hráči, kteří získávají postupně zkušenosti.

V 27 letech patříte mezi nejzkušenější hráče Vlašimi, o to bude na vašich bedrech větší zodpovědnost. Unesete jí?

Je smutné, že mě někdo bere jako zkušeného, když jsem odehrál čtyři sezony ve druhé lize, což je málo. Měl by tu být alespoň někdo, kdo v lize byl. Holt se s tím musíme s klukama, kteří tu jsou delší dobu, poprat. Lehké to nebude a uvidíme, jak to zvládneme.

Soutěž jste nerozjeli dobře, když jste doma prohráli s favorizovaným Žižkovem 0:1, kde jste také chvíli působil. Jak jste viděl zápas z pozice stopera a kapitána týmu?

Viktorka hrála hrozně a my ještě hůř, hlavně v první půli. Hráli jsme hodně dopředu, na zadní vrátka jsme moc nemysleli. Druhý poločas už byl z naší strany lepší a v závěru jsme sice mohli vyrovnat, ale v té době jsme mohli taky prohrávat 0:3 a nikdo by se nedivil. Máme se sice od čeho odrazit, ale musíme stále pracovat, protože nemůžeme doma ztrácet body, natož prohrávat.

Mluvil jste před zápasem nebo po zápase s bývalým trenérem Romanem Nádvorníkem?

Ani před, ani po zápase ne. Jen jsme si podali ruce. Po zápase jsem byl dlouho v kabině, protože jsem neměl náladu.  Když jsem vyšel, tak již byli skoro všichni pryč. Pokecal jsem jen masérem Viktorky, který si zabouchl klíče v autě a  čekal hodinu na zámečníka.

A jak Vás zlobil na hřišti Váš kamarád Richard Kalod?

Nastoupil asi na dvacet minut, ale do ničeho jsme ho nepustili, nebezpečnější byl Koty (pozn. Kotyza, bývalý hráč Vlašimi).

Byl na Vlašim trenér Nádvorník připravený a měl Vás přečtené?

To si nemyslím, u nás toho moc k přečtení nebylo, protože jsme hráli v jiné sestavě, než když tady působil. Bylo spíš naopak. Na Viktorce byl vidět stejný rukopis jako jsme hráli ve Vlašimi – do beka, na útočníka a sklepnout do stran. Moc jim to ale nevycházelo.

Policie měla problémy s fanoušky Žižkova. Co o tom víte?

Během zápasu tam lomcovali s klecí a lezli na ní. Slyšel jsem, že někoho z vlašimských fanoušků šlehli páskem, ale prý si za to mohl sám. Po zápase nevím, že by se něco dělo.

V neděli jedete na derby do Čáslavi. Co tam ukořistíte kapitáne?

Bude to v Čáslavi hodně těžké, dvakrát po sobě jsme tam nevyhráli. Čáslav teď udělala bod na Táborsku a my potřebujeme po prohře bodovat. Je to sice druhé kolo a pro nás velmi důležitý zápas, protože se předpokládá, že se s Čáslaví  budeme prát okolo desátého místa. Pokud vyhrajeme, bude to vynikající. Vstupovat doma v dalším kole bez bodu proti našláplým Pardubicím, by nebylo dobré.