Rytíři zpod Blaníka po dvou remízách v Pardubicích a doma se Sokolovem, překvapili výhrou ve Znojmě, na kterou však v domácím prostředí nenavázali a s Frýdkem-Místkem nečekaně padli. To horníci z Mostu se po remíze v Karviné a po dvou domácích prohrách s Opavou a Třincem až v minulém kole dočkali první výhry, a to na hřišti Ústí nad Labem. Suma sumárum, doma se Mostu zatím vůbec nedaří a venku jako Vlašim ještě neprohrál. „Most v létě kompletně obměnil kádr a stále mění sestavu, ve které hledá optimální hráče s formou a součinností. Nakoupil kvalitní fotbalisty, kteří se zatím sehrávají a proto mají nevyrovnané výkony. Kvalitu naposledy potvrdil výhrou v Ústí nad Labem, kde hrál trpělivě a s přehledem zápas zvládl, což jsme viděli na videu," odtajnil asistent trenéra Vlašimi Miloslav Brožek, co ví o Mostu a dodává: „My se ale na zápas připravíme a jdeme se samozřejmě pokusit vyhrát a dobře se naladit na pohár s Příbramí, který hrajeme doma příští pátek a chceme postoupit."

Domácí porážka s Vacíři stále mrzí

Svěřence trenéra Vlastimila Petržely ale stále mrzí domácí porážka 0:2 od Frýdku- Místku, a tak doma po remíze se Sokolovem 1:1, ještě nevyhráli. „Porážka nás strašně mrzí ze tří důvodů. Doma nesmíme kvůli fanouškům prohrávat. Zatím se nám ale bohužel hraje líp venku, kde můžeme uplatnit naše přednosti než doma, kde nás svazuje podle mě nervozita. Za druhé jsme se mohli posunout do špičky tabulky a zažít velmi vydařený start, takhle jsme kousli do kyselého jablka. Za třetí jsme si prohráli zápas v podstatě sami. Frýdek sice hrál dobře, organizovaně a předvedl očekávaný výkon, ale my jsme neproměnili řadu šancí a to nás stálo body. U prvního gólu udělal chybu brankář, ale to se může stát. Navíc se nám nedařila ani hra, tak jak jsme si představovali," posteskl si asistent trenéra, vyjmenoval důvodu neúspěchu a poznamenal: „Zápas jsme si v týdnu rozebrali, trenér jako vždy upozornil hráče skupinově i individuálně na chyby. Ukázal jim, kde se mají zlepšovat, aby se pro další zápasy chyb vyvarovali."

Peter Grajciar posílí vlašimské rytíře

Do týmu také do dorazila již zvučnější posila – slovenský reprezentant (3 starty) Peter Grajciar, který začínal ligovou kariéru v Nitře, hrál za Slavii Praha, Spartu Praha, byl i v tureckém Konyasporu a naposledy působil v gruzínském Dinamu Tbilisi, odkud putoval do Vlašimi: „Minulý týden jsme podepsali smlouvu a teď řešíme jeho registraci. Uvidíme, jestli ho stihneme zaregistrovat a bude moci nastoupit," odtajnil Miloslav Brožek posilu v podobě třicetiletého středního záložníka.

Po porážce s Vacíři a také kvůli zdravotnímu stavu přijdou v Mostu změny. „Sestavu má v kompetenci trenér a určuje se až těsně před utkáním, přesto změny přijdou," byl tajemný asistent trenéra a dodal ke zdravotnímu stavu hráčů, který tým v posledních dnech trápil: „Není optimální, ale doufám, že nastoupíme v nejsilnější sestavě a v Mostu budeme bodovat," věří Miloslav Brožek.

Zápas se bude hrát v neděli od 17:30, což je netradiční čas. „Netuším proč a z jakého důvodu to je a nevím, jestli v osm hodin bude ještě denní světlo. V Mostě ale má stadion ligové parametry, takže předpokládám, že pokud se setmí, budou moct zažehnout světla, aby se zápas dohrál," poznamenal s úsměvem k netradičnímu začátku Miloslav Brožek.