Když Nespeky zdolaly doma tým z hlavního města po prodloužení, vypukla euforie z postupu do druhého kola MOL Cupu. Hned zazněly hlasy, že by si přály Vlašim. „Klidně! Porovnat jakékoliv zkušenosti s co nejlepším soupeřem a zkusit si, jaké to je držet s profesionálními hráči krok. Navíc se můžeme ukázat,“ prohlásil hrdina vítězného utkání s Motorletem dvougólový Petr Čaloun. Los ale místo regionálního hegemona dopřál Sokolům aktuálně vedoucí celek FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Jihlavu.

„Tím, že jsme se dostali poměrně vysoko v MOL Cupu, což je pro nás čest a užíváme si to, tak se na Jihlavu nachystáme, co nejlépe, abychom předvedli dobrou úroveň, kterou si tato soutěž zaslouží. Zápas si určitě užijeme a porveme se o co nejlepší výsledek," uvedl během losu předseda divizních Nespek Petr Králíček.

Soupeře znají i další celky z Benešovska. Vlašim pojede na půdu Velvar, které působí o soutěž níž v České fotbalové lize a loni překvapily prvoligové Pardubice. Pro domácího kouče Zdeňka Haška je zápas s Vlašimí specifický, před lety tam jako mladý kouč táhl mužstvo za postupem do II. ligy. „Po polovině jsme ČFL vedli, pak to s týmem dotáhl do ligy Roman Nádvorník. Pár lidí tam samozřejmě pořád znám a je to pro mne zajímavější než třeba s Chrudimí, to je jasné,“ usmál se trenér třetiligového celku.

Potenciálního soupeře zná i divizní Benešov. Pokud se mu podaří ve středu postoupit přes Povltavskou fotbalovou akademii, tak v dalším kole narazí buď na Ústí nad Orlicí, se kterým prohrál o víkendu 0:2, nebo na druholigový Žižkov. Oficiálním hracím dnem 2. kola poháru je středa 30. srpna.

Los 2. kola MOL Cupu (30. srpna)

Nespeky – Jihlava
Velvary – Vlašim
Benešov/Povltavská FA – Ústí nad Orlicí/Viktoria Žižkov