Projekt Dneska první liga! ve svých prvních dvou duelech přitáhl na hřiště v Sokolči a Tišicích prakticky celou obec. V Sokolči žije přibližně 1 000 obyvatel a stejný počet diváků se ocitl i na utkání proti Polepům. Tisícovka lidí dorazila i na zápas Tišice – Byšice. Všichni se výborně bavili, a to i přes to, že ani v jednom z utkání domácí nevyhráli. Sokoleč prohrála 3:4 a fotbalisté Tišic remizovali 1:1 a v penaltách pak byly úspěšnější Byšice. Vydařená fotbalová odpoledne si v Sokolči i Tišicích užil také předseda Středočeského krajského fotbalového svazu Miroslav Liba. „Mám z obou zápasů pozitivní dojmy. V Sokolči i Tišicích se podařilo dostat na stadion celé rodiny a všichni diváci se dobře bavili. Měl jsem radost z báječné atmosféry a také z fotbalu, protože všechny týmy ze sebe dostaly maximum a od první do poslední minuty bojovaly."

V Kondraci začíná program v 14:30, zápas, který rozhodují ženy Pavla Navrátilová – Lucie Šulcová a Tereza Holakovská s delegátkou Lucií Ratajovou, v 15 hodin.

„Těším se, že poznám nový tým, nové hráče a doufám, že jim budu moci nějak přispět k dobrému výkonu a výsledku," říká Petr Švancara a dodává k taktice svého týmu: „Určitě budu hodně volat po ofenzívní hře."

Jeho kamarád Luděk Zelenka už také netrpělivě vyhlíží sobotu. „Do Kondrace se moc těším a doufám, že se tam uvidíme s co nejvíce lidmi," dodal a také odtajnil taktiku na tým Petra Švancary. „Švanci to pořád hrne do útoku. Na tohle se bude dobře hledat odpověď."

ZÁPAS ROZHODNOU HLAVY HRÁČŮ

Oba klasičtí trenéři mužstev jsou také plni očekávání a s nimi i hráči. „Těšíme se moc, protože takovouto akci zažijete jako pořadatel jen jednou za život. Jsme rádi, že se projekt uskuteční v Kondraci. Organizačně je to samozřejmě mnohem náročnější než běžný mistrovský zápas, ale nemáme z toho obavy," hlásí kondracký manažer a zastupující trenér Jiří Janouš mladší, jenž i manažerem týmu a jeho protějšek, kácovský kouč Miroslav Jelínek přitakává: „Nestává se, aby vás na této úrovni natáčela televize. Pro všechny to bude určitě zajímavá zkušenost a všichni si to užijí."

Hráči zápasu mají minimální zkušenosti s takovými akcemi, a tak se jistě mezi nimi bude mísit nervozita s natěšením. V hlavách jim bude před plným domem šrotovat, aby neudělali chybu a následně ostudu. „Hráče můžete a musíte na zápas připravovat, ale stejně rozhodne hlava každého jedince. Zkušenost je nepřenositelná. Málokdo z kluků hrál zápas před tisícovkou diváků a dopředu se nedá míra nervozity jednotlivých hráčů predikovat.Každý se s tím musí porvat sám. Hráčům ale věřím, myslím si, že jsou dostatečně zkušení, aby se jim nerozklepala kolena," věří Jiří Janouš.

V Kácově mají složený tým většinou z bývalých dorostenců Vlašimi. „Máme mladý tým, tak jsem zvědavý, jak si s tím kluci poradí. Doufám, že to na jejich výkonu nebude až tak znát, naopak jim to pomůže, aby hráli zodpovědněji než v jiných zápasech," přeje si Jelínek a neví, co se hráčům honí v hlavách, přesto se je bude snažit moc nestresovat, aby mohli předvést nejlepší výkon.

LINHARTOVI NASTOUPÍ PROTI SOBĚ

Duel bude pikantnější i tím, že nastoupí proti sobě otec a syn Linhartovi. Táta Josef za Kondrac a jeho syn Filip za Kácov. „Už se na něj těším," hlásí mladší a starší se směje: „Na zápas jsem se nominoval, tak si snad zahraju," a přidává: „Je to lákavé si proti synovi zahrát a ještě při takovéto akci. Doufám, že se nezraním."

Zápas se ale také hraje o body, které oba týmy potřebují jako sůl, protože Kondrac je dvanáctá a Kácov jedenáctý, se stejným počtem osmi bodů.
„Z postavení v tabulce radost nemáme, ale žádnou větší nervozitou netrpíme. V posledních třech zápasech se ale výrazně potýkáme s koncovkou, hráči jako by se báli dát gól a zakončení řeší buď pomalu, nebo laxně, což mužstvo sráží. I přes bídnou tréninkovou docházku máme ale tým na klidný střed tabulky," říká manažer a zastupující trenér Jiří Janouš mladší.

Kácovský trenér má jasný cíl do zápasu. „Určitě chceme utkání vyhrát, protože naše postavení v tabulce neodpovídá kádru, se kterým bychom rádi byli ve vyšších patrech, kam si myslím, že patříme. Poslední zápasy jsme odehráli velmi dobře, ale bodově to tak nevyznělo. Doufám, že se to v Kondraci otočí a tabulkou budeme stoupat."

Na závěr programu v Kondraci všechny aktéry i fanoušky čeká v restauraci U Matoušků Tiskoffka. . Jakub Kohák a Pavel Čapek rozjedou velkou zábavnou debatu na téma fotbal a také připraví televizní rozbor zápasu. Do něho se pochopitelně zapojí i oba patroni Petr Švancara a Luděk Zelenka, přímí aktéři utkání i fanoušci a fotbaloví příznivci. V Kondraci se každopádně mají na co těšit. O zábavu, o kterou jde v první řadě, rozhodně nebude nouze.

JIŘÍ NIKODÝM