Marila Votice

V kádru druhého celku divize A loňského ročníku, který se stal farmou Příbrami, nastal velký třesk. Z kádru Votic odešli Tuček, Janů, Klimeš, Lukeš, Horváth a Lizák, druhým směrem putovali mladíci Příbrami gólman Planický, Šorna, Doležal, Kvída, Krameš, Haas a Töre. „Kostra týmu bude postavena na votických hráčích a po domluvě s trenérem A mužstva Příbrami doplníme mužstvo hráči, kteří se budou potřebovat rozehrát po zranění nebo budou méně vytížení. Chceme působit konsolidovaně a ne za každou cenu měnit každý týden sestavu,“ má jasno trenér Ivan Pihávek, s tím, kdo se nevejde do kádru bude hrát za béčko v I. B třídě.

S přípravou je kouč spokojený. „Základní kádr se vykrystalizoval i v trénincích jsme splnili, to co jsme chtěli. Potřebovali jsme, aby si mladí kluci z Příbrami zvykli na jiný systém hry. K tomu nám perfektně pomohlo herní soustředění v Domažlicích. Doufám, že mužstvo bude fungovat a předvádět fotbal jako na jaře.

Votice sice v přípravných zápasech nevyhrály (na turnaji v Milevsku skončili čtvrtí, Sparta Praha B 1:1, Písek 2:3 a Ondrášovka cup v Kolíně 1:2), ale to kouči Pihávkovi nevadí, protože herní projev týmu byl dobrý. „S výkony hráčů jsem spokojený, výsledky by měly přijít v mistrovských zápasech,“ nezatracuje tým Pihávek.

Votice začínají soutěž v sobotu od 17 hodin doma s nováčkem Čížovou.

SK Benešov

Pod novým trenérem vyběhnou fotbalisté SK Benešov do divizních bojů. Po úspěšném kouči Jaroslavu Tesařovi (4. místo), který odešel do Záp, převzal tým jeho asistent a benešovský patriot Martin Bárta. „V nové sezoně chci navázat na naší rozdělanou práci,“ má jasno nový kouč.

V benešovském týmu došlo v letní přípravě k několika změnám. Z Českých Budějovic přišel perspektivní útočník Dominik Němec a z Příbrami brankář Stařeček, šanci dostanou i bývalí dorostenci Bredler, Komárek, Vrňák a Hronek. Skončili Petlička se Šefrnou, zdravotní problémy měli nebo mají Křivohlavý, Chomát a Braný, dlouhodobě chybí Bubeník a v Zápech si vykloubil rameno Prikner. „Kádr se již nebude měnit, když tak si pomůžeme z vlastních zdrojů,“ poznamenal Martin Bárta.

Benešov sehrál přípravné zápasy s Roudnicí (2:3), dorosteneckou U19 (13:0), vlastním béčkem (8:2), remizoval se Zápy 3:3 a v Ondrášovka cupu nejprve porazil Polepy 5:2 a poté sehrál vyrovnaný, ale neúspěšný pohárový zápas s druholigovým Sezimovým Ústím (1:4), které ve středu vyřadilo ligovou Příbram. „Chceme hrát s útočně laděnými hráči ofenzivně a pro fanoušky, což se nám docela v přípravě dařilo. Doufám, že to přeneseme do mistrovských zápasů,“ věří Bárta, který by rád vstoupil úspěšně již do prvního zápasu, ve kterém v neděli od 17 hodin doma přivítá Benešov nováčka ze Štěchovic. V utkání bude trenéru Bártovi ještě chybět obránce Jan Žák, který reprezentuje Českou republiku na Letní univerziádě v Číně.