ZNOJMO – VLAŠIM 4:4

Už první půle nabídla přestřelku. Vlašim ji ovládla 3:2, když po trefě domácího Motala vstřelila tři branky v rozmezí pěti minut. V hostujícím dresu exceloval především jedenadvacetiletý útočník Nečas, který zůstal dvakrát nepokrytý ve vápně Znojma stejně jako Brazilec Frizoni, jenž se prosadil střelou levačkou pod břevno. „Úvod zápasu jsme zaspali. Chyběla aktivita, špatně jsme dostupovali k hráčům," kritizoval Kučera.

Jeho tým spasila proměněná penalta v závěru první půle. Nemýlil se chorvatský záložník Njire ranou pod břevno – 2:3. „Utkání jsme měli rozehrané na vítězství. V prvním poločase jsme byli mnohem lepší a rozdíl ve skóre měl být alespoň třígólový. Znojmo ale dokázalo skvělou efektivitu," poukázal hostující trenér Martin Hašek na klíčový moment.

Gól do šatny znojemské fotbalisty totiž nabudil a předvedli efektivitu. Utkání se povedlo především střednímu záložníkovi Motalovi. K úspěšné dorážce z první půle přidal vyrovnávající gól na 3:3 po pohotové hlavičce. „Dvě branky jsou pěkné, ale herně jsem už hrál v kariéře určitě lépe. Měl jsem šanci i na hattrick, ale nepovedlo se. Vedli bychom 4:3 a určitě vyhráli," připomněl šestadvacetiletý hráč další velkou šanci, kdy osamocený ve vápně přestřelil branku.

Divoký zápas přinesl pouhým 192 divákům ještě dramatické rozuzlení. Neproměněnou penaltu hostujícího Vyhnala napravil Breda, který v 89. minutě dal na 4:3. Jenže střídající Bartolomeu vzápětí hlavičkou zařídil remízu.

„Ve druhém poločase se pokračovalo ve stejném duchu, když domácí udeřili prakticky z ničeho. Naše mladé mužstvo vypadlo z tempa, ale nakonec jsme se přeci jen dostali opět do vedení, i když jsme nedali penaltu. To štěstí, které se k nám přiklonilo, se zase obrátilo zpět ke Znojmu. V žádném případě tak nemohu být s remízou spokojený. Utkání jsme měli rozehrané na vítězství. Takže jsem zklamán," povzdechl si po zápase vlašimský kouč Martin Hašek.

To trenér Znojma Radim Kučera byl s bodem spokojený. "Bylo to dramatické utkání až do konce a musím říct, že ze stavu 3:3 jsme věřil ve výhru, byť nyní jsme šťastný za bod. Fanoušků sice na stadion moc nepřišlo, ale věřím, že se u televize s čajem, svařákem nebo kávou se bavili."

Branky: 6. a 52. Motal, 44. Njire (z PK), 90.+ 1. Bartolomeu – 29. a 31. Nečas, 26. Frizoni, 89. Breda. Rozhodčí: Severýn – Ratajová, Flimmel. ŽK: Doleček, Nepožitek, Čereda, Mezlík – Wiesner, Breda, Hašek. Poločas: 2:3.

Znojmo: Doleček – Mezlík, Svozil, Helísek, Javůrek (46. Čereda) – Nepožitek, Motal, Holub, Njire (65. Bartolomeu) – Rybička (46. Urbančok), Klíma.

Vlašim: Nguyen – Breda, Piško, Kavka, Vondra – Reiter, Wiesner (79. Liener), F. Hašek, Frizoni (85. Janda) – Nečas, Vyhnal.