SK Benešov – Doubravka 4:1

Nad benešovským hřištěm prosvištěl v krásném letním počasí v úvodu zápasu uragán. V 5. minutě Chomát po závaru propálil, vše co mu stálo v cestě. Ve 12. minutě byl faulován aktivní O. Štěpán a Chomát z penalty zvýšil na 2:0 a domácí dílo dokonal v 19. Turek po rohu O. Štěpána. Uragán ustal a do hry se dostali i hosté, ale vážněji brankáře Capoucha neohrozili.

Ve druhém poločase začala aktivněji Doubravka, ale rychlá domácí akce v 74. minutě zakončená Turkem po přihrávce O. Štěpána, jim vzala vítr z plachet. V závěru hosté snížili Sýkorou, ale to mohlo mrzet jen Capoucha, který ztratil čisté konto.

Trenér Benešova Jaroslav Tesař popsal raketový nástup, který rozhodl. „S výsledkem jsem spokojený a v první půli jsme navázali na kvalitní hru z Motorletu. Pětadvacet minut bylo výborných, vstřelili jsme tři góly a neproměnili velkou šanci,“ měl kouč radost a dodal: „Pak se začala hra vyrovnávat. Ve druhém poločase se mě výkon nelíbil, hra byla rozkouskovaná, soupeř měl území, ale vesměs platonickou převahu. My jsme jen nebránili, ale nevytvářeli si ani pozice a měl jsem pocit, že již kluci chtějí zápas dohrát. Projevilo se také, že jsme hráli poprvé asi po půl roce na trávě a hráči si po zápase stěžovali na únavu.“

Branky: 5. a 12. (z PK) Chomát, 19. a 74. Turek – 88. Sýkora. Rozhodčí: Hrubeš. ŽK: Turek, Křivohlavý / 2. Diváci: 200. Poločas: 3:0.

SK Benešov: Capouch – Křivohlavý, Hrubý, Žák, Chomát – Zoubek – O. Štěpán, Prikner (66. Veinlich), Šefrna (78. Bredler), Kučaba – Turek (84. Šmejkal).