STARŠÍ DOROST

Prachatice – Benešov 4:0

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, nikdo nechtěl udělat osudnou chybu. Domácí se dostali do vedení z penalty, když po souboji s Komárkem útočník Prachatic upadl a rozhodčí ukázal na penaltový puntík. Druhý úder Prachatic přišel z rychlého brejku. Hosté se do vážnější šance nedostali a střely Bohaty, Radačovského a Kubáska brankáře neohrozily.

Ihned po přestávce se do šancí dostali Kubásek a střídající Svoboda, jenže je neproměnili. Hosté se začali tlačit do útoku, ale místo zkorigování nebo vyrovnání stavu přišly dva domácí údery z protiútoků.

„Neřekl bych, že výsledek odpovídá předvedené hře a za výkon jaký jsme podali, je tak vysoká porážka pro nás krutá. Dělali jsme ale hrozně nevynucených chyb. První gól jsme dostali ze sporné penalty a další tři po rychlý brejcích, které jsme nestačili zachytit,“ smutnil po zápase trenér Benešova Jiří Maršoun.

Poločas: 2:0. Rozhodčí: Průcha.

SK Benešov: Pechač – Mařinec, Komárek, Páv, Vrňák – Horčička (46. Hroch), Šmejkal, Bredler (46. Svoboda), Radačovský – Bohata, Kubásek.

Vlašim – Český Krumlov 3:0

Do utkání vstoupili domácí raketově a v 10. minutě vedli po brankách Hanuše a Peroutky 2:0. Celý první poločas si Vlašimští udržovali převahu a soupeře do ničeho nepustili. Sami několik šancí nevyužili. Na začátku druhé půle zvýšil Hanuš na 3:0 a utkání tím pádem rozhodl. Poté se už zápas jen dohrával, i když bylo pár šancí na obou stranách.

„Pro nás to bylo velmi důležité utkání s mužstvem, které je také ohroženo sestupem. Kluci zápas zvládli velmi dobře a zaslouženě zvítězili. Věřím, že jim dobrá forma vydrží i ve zbývajících čtyřech utkáních,“ doufá trenér Vlašimi Luděk Matoušek.

Branky: Hanuš 2, Peroutka. Poločas: 2:0.

Graffin Vlašim: Švingr – Houdek, Zeman, Vopěnka, Přitasil – Vondrák, Peroutka, Kuchler, Jaroš – Hanuš, Marušák Střídali: Jeništa, Turek, Braný, Skalický.

MLADŠÍ DOROST

Prachatice - Benešov 2:3

Další vítězství mladších dorostenců Benešova. Po celý zápas měli opět převahu, ale tentokrát se o vítězství museli strachovat až do konce. Hosté se do poločasu dostali do dvoubrankového vedení díky brankám D. Jendele a Marušáka. Klid v řadách Benešova narušil brankář Hrbek, který první vážnější chybou v jarních zápasech dostal ve druhém poločase domácí do hry (špatný odkop). Hosté rychle reagovali gólem Sysla a domácím se podařilo až v závěru z penalty upravit na konečných 2:3.

Branky Benešova: D. Jendele, Marušák, Sysel. Rozhodčí: Průcha. Poločas: 0:2.

SK Benešov: Hrbek - Mareš, Krejza, Svoboda, F. Jendele – D. Jendele, Skopec, Krejza, Shapoval - Sysel, Marušák. Střídali: Papež, Mrkvička.

Vlašim - Český Krumlov 5:3

Do utkání nastoupili vlašimští mladší dorostenci s odhodláním zlepšit své výsledky z posledních zápasů. A tak se s velkou chutí pustili do zápasu. Od prvních minut získali územní převahu a předváděli slušný kombinační fotbal. I při stálé převaze domácích se hosté dostali v 10. minutě do ojedinělého útoku a svoji šanci proměnili. Vlašimští se nenechali brankou vyvést ze svého tempa a již ve 14. minutě vyrovnali. Nepolevili, a v 18. minutě zvrátili vedení na svoji stranu. Ve 25. minutě přidali třetí branku a do konce poločasu upravil Rybařík stav na 4:1. Po změně stran se hosté více osmělili a podařilo se jim snížit na 4:2. V 65. minutě ale Rybařík svoji třetí brankou zvýšil na 5:2. Hosté ještě v 80. minutě snížili na konečných 5:3, ale výhru si již Vlašimáci nenechali vzít.

Branky Vlašimi: Rybařík 3, Bialonczyk, Miroslav Filip. Poločas: 4:1.

Graffin Vlašim: Martin Filip - Janovský, Cacák, Kabát, Adamovský - Moudrý, Špička, Miroslav Filip, Kováč - Rybařík, Bialonczyk. Střídali: R. Filip, Kučera, Žirovnický, Kotouček.