STARŠÍ DOROST

Vejprnice – Graffin Vlašim 1:1

Utkání nabídlo z obou stran velmi dobrou úroveň. Domácí byli výborně technicky vybavení, což hosté vyrovnali perfektní organizací hry. V první půli si domácí z optické převahy vypracovali dvě brankové příležitosti po standardních situacích, ale ani jednu neproměnili. Hosté několikrát vystřelili na branku domácích, ale vážněji domácího brankáře neohrozili. Ve druhé půli začali být Vlašimští daleko nebezpečnější. Domácí měli stále optickou převahu a mohli se dostat do vedení, ale z penalty střelec pálil vysoko nad branku. Vlašimští byli nebezpečnější v útočné fázi, vytvořili si čtyři stoprocentní šance, ale proměnili pouze jednu, když krásným dloubákem v 75. minutě Vondrák přeloboval brankáře. Další šance v podání Jeništy, Marušáka a znovu Vondráka zůstaly nevyužity. A tak přišel trest, když domácí v poslední minutě vyrovnali.

„Před utkáním bych bod bral. A i když jsme dostali vyrovnávací branku v poslední minutě, tak bod beru. Domácí byli individuálně technicky výborně vybavení a jen díky tomu, že jsme hráli disciplinovaně a agresivně jsme jejich přednosti dokázali eliminovat. Za předvedený výkon bych chtěl klukům poděkovat,“ byl spokojený trenér Vlašimi Luděk Matoušek.

Branka Vlašimi: Vondrák. Poločas: 0:0.

Graffin Vlašim: Švingr – Houdek, Zeman, Vopěnka, Přitasil – Vondrák, Peroutka, Marušák, Kuchler, Jaroš – Hanuš. Střídali: Jeništa, Turek, Skalický.

Domažlice – SK Benešov 0:5

První poločas dvou mužstev ze spodních pater tabulky byl vyrovnaný. Přesto se hosté dostali do vedení, když Radačovský vybojoval zdánlivě ztracený míč pro Kubáska a ten prostřelil brankáře. O chvíli později vyrazil střelu Horčičky hlavou z brankové čáry domácí hráč. Na druhé straně Pechač včasným vyběhnutím zpacifikoval rodící šanci Domažlic. Po přestávce již hosté na hřišti dominovali a prosadili se díky dvěma gólům Horčičky a jedné Bohaty a Kubáska i střelecky.

„Jeli jsme do Domažlic získat bod, ale vezeme tři. V prvním poločase se mužstva oťukávala a dostali se do vedení pěknou střelou Kubáska. Ve druhé půli již kluci taktickou hrou a obětavý výkonem, kromě jedné příležitosti, při které nás podržel Pechač, zápas zvládli. Všichni kluci zahráli velmi dobře, přesto bych chtěl vyzdvihnout obětavé výkony Šmejkala a Bohaty,“ měl radost po zápase nový trenér Benešova Jiří Maršoun.

Branky: Kubásek 2, Horčička 2, Bohata. Poločas: 0:1.

SK Benešov: Pechač – Mařinec, Páv, Komárek, Vrňák – Horčička, Šmejkal, Bredler, Radačovský (80. Hronek) – Bohata, Kubásek (88. Marušák).

MLADŠÍ DOROST

Vejprnice – Graffin Vlašim 5:0

Od začátku byli domácí jednoznačně lepší, což potvrdili v prvním poločasu čtyřmi góly. Po přestávce již hru kontrolovali a přidali vlašimským dorostencům pátý gól na cestu domů.

„První poločas byl z naší strany odchozený, chyběla bojovnost, hra do těla, takhle se prostě hrát nedá. Byl to odevzdaný výkon od všech hráčů,“ zlobil se na své ovečky kouč Vlašimi Roman Filip.

Poločas: 0:4.

Graffin Vlašim: Kotouček - Habal, Adamovský, Cacák, Kabát - Janovský, Špička, Kováč, R. Filip - Miroslav Filip, Bialonczyk. Střídali: Moudrý, Žirovnický, Maťha, Brabenec.

Domažlice – SK Benešov 1:3

Benešovu se povedl úvod zápasu, když do 20. minuty vstřelil dvě branky, když u obou byl aktivní Shapoval. Nejprve otevřel skóre po individuální akci a druhý gól připravil před prázdnou branku Marušákovi. O chvíli později neproměnil tutovku Keltner a domácí z brejku snížili na 1:2. Těsně před poločasem mohly Domažlice, opět z brejku vyrovnat, ale nestřelili jen tyč. Po přestávce se již hrálo po většinu času v režii hostů, kteří uzavřeli skóre po rychlé akci, centru ze strany a zakončení Syslem.

„Vyhráli jsme zaslouženě. Vítězství mohlo být výraznější, kdybysme proměnili několik dalších vyložených šancí,“ zlobil se na oko kormidelník Benešova Tomáš Turek.

Branky Benešova: Marušák, Sysel, Shapoval. Poločas: 1:2.

SK Benešov: Hrbek - Mareš, Krejza, Svoboda, F. Jendele – D. Jendele, Skopec, Keltner, Shapoval – Marušák, Sysel. Střídal: Papež.