Starší dorost

Graffin Vlašim – 1. FK Příbram B 2:2

Lídr tabulky z Příbrami začal zostra, lépe se pohyboval a rychle otevřel skóre. Postupně však domácí překvapivě hru vyrovnali, mohli i skóre, ale Jeništa po přihrávce Peroutky obešel i brankáře, ale trefil boční síť prázdné branky. Další příležitosti na obou stranách do poločasu kryli brankáři nebo mířily mimo tyče.

Po přestávce začali náporem Vlašimští a ihned vyrovnali. Jeništu po centru Hanuše ještě zablokovali obránci, ale na střelu Peroutky již gólman nestačil. Hosté mohli jít vzápětí do vedení, ale střelu po závaru bravurně vyrazil Švingr. A tak udeřilo na druhé straně, když se Vondrák krásně trefil z trestného kopu do šibenice. V závěru hosté vyvinuli tlak a z trestného kopu vyrovnali na konečných 2:2.

„Za celé utkání nebylo vůbec poznat, že hraje první proti poslednímu. Soupeři jsme se naprosto vyrovnali a v mnoha okamžicích jsme ho přehrávali. Je škoda, že jsme neuhráli tři body, ale kluci pro to udělali vše, co mohli a chtěl bych jim za předvedený výkon poděkovat,“ pochválil své ovečky vlašimský trenér Luděk Matoušek.

Branky Vlašimi: Peroutka, Vondrák. Poločas: 0:1.

Graffin Vlašim: Švingr – Braný (Filip, Skalický), Zeman, Houdek, Přitasil – Vondrák, Marušák (Turek), Peroutka, Jaroš – Jeništa, Hanuš.

Rokycany – SK Benešov 2:2

Rokycany na hosty vlétly a do desáté minuty vyslaly čtyři nebezpečné střely na branku. Dvakrát je vychytal Fillip, jednou mu pomohl skluzem Svoboda a naposledy mířil útočník nad. V 18. minutě si domácí hráč naběhl mezi stopery, ale benešovský brankář pokus zlikvidoval. Ve 29. minutě se již skóre měnilo, když po rohovém kopu uklidil míč do sítě z malého vápna volný hráč. Poté se osmělili i hosté. Propadnuvší míč v poslední chvíli odskočil Šmejkalovi, a ten mířil vedle. Atakujícího Marušáka vychytal brankář. Ve 45. minutě si domácí útočník naběhl na kolmici za stopery a přeloboval vyběhnuvšího Fillipa – 2:0.

Ihned po přestávce vylekali naposledy domácí Fillipa, když se po rozehrávce dostal pas k nabíhajícímu útočníkovi, který mířil vedle. Benešov pomalu začal přebírat iniciativu. V 52. minutě Svoboda nedosáhl na trestný kop Šmejkala, přesto nadělal brankáři problémy. Posledních dvacet minut se hrálo převážně na rokycanské polovině. Bredlerovu střelu ještě vytěsnil domácí gólman mimo. V 85. minutě si již Šmejkal dvakrát vyměnil míč s Bohatou, a skákavou střelou překonal brankáře – 2:1. Ve druhé minutě nastavení poslal Fillip dlouhý míč před branku, souboj na velkém vápně vyhrál Svoboda pro Mařince, který za pomoci teče srovnal na konečných 2:2.

„Od začátku jsme hráli zbytečně ustrašeně a ze dvou chyb jsme dostali góly. Před poločasem a o přestávce jsme vystřídali a došlo k oživení. Ve druhé půli jsme si vytvořili tlak, který v 85. minutě vyvrcholil snížením a v nastavení jsme také díky štěstí vyrovnali. Domácí měli do naší otevřené obrany také příležitosti, které jsme nakonec ustáli. Podle průběhu zápasu jsme si za druhý poločas remízu zasloužili,“ byl spokojený kouč Benešova Petr Havlíček.

Branky Benešova: Šmejkal, Mařinec. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 2 / Svoboda. Poločas: 2:0.

SK Benešov: Fillip – Mařinec, Svoboda, Komárek, Hronek – Hroch, Bredler, Radačovský (46. Bohata, Horčička (40. Páv) – Kubásek, Šmejkal.

Mladší dorost

Graffin Vlašim – 1. FK Příbram B 0:1

Vlašimskou hru v úvodu zápasu poznamenalo zranění kapitána, který musel vystřídat. Hosté byli ale od začátku o trochu lepší a dlouho nepustili Vlašimáky do nebezpečné příležitosti. V průběhu poločasu se hra začala vyrovnávat. Domácí se osmělovali ve hře dopředu, a tak se hosté dostávali snadněji do otevřené obrany Vlašimi. V závěru poločasu neudržel gólman Kotouček míč po střele a z dorážky se již hostující hráč nemýlil.

Po změně stran nastoupila Vlašim s odhodláním zvrátit výsledek. Hosté, hrající s velkým klidem, však nepřipustili do konce utkání žádné ohrožení svojí branky.

Poločas: 0:1.

Graffin Vlašim: Kotouček - Zajíc, Cacák, Adamovský, Kabát – Janovský, Kováč, Špička, R. Filip - Rybařík, M. Filip. Střídali: Moudrý, Bialonczyk, Kučera, Brabenec.

Rokycany – SK Benešov 1:2

Již v 7. minutě se prosadil Šípek mezi třemi obránci Benešova a otevřel skóre. Jenže hosté díky dvěma slepeným gólům Řezníčka mezi 19. a 21. minutou stav otočili. Domácí byli poté lepším týmem, ale brankář Benešova Hrbek již míč za svá záda nepustil.

„Z horké rokycanské půdy jsme přivezli tři body, ale spokojeni být moc nemůžeme. Soupeř nás přehrával a nebýt brankáře Hrbka, určitě bychom odjeli s prázdnou. Výsledek jsme otočili dvěma slepenými góly Řezníčka,“ pochválil strážce svatyně a střelce benešovský trenér Tomáš Turek a vrátil se k nepříjemné události: „Stínem utkání bylo zranění Dominika Jendele, který po srážce s domácím gólmanem musel být převezen sanitkou do nemocnice na vyšetření. Naštěstí se neprojevila diagnóza ze sobotního vyšetření (proražená lebka), ale jedná se o otřes mozku. Tímto mu přeji brzké uzdravení a návrat na fotbalové trávníky.“

Branky: 7. Šípek – 19. a 21. Řezníček. Rozhodčí: Kříž. Poločas: 1:2.

SK Benešov: Hrbek - Mareš, Krejza, Sysel, F. Jendele - D. Jendele (Mařinec), Keltner, Skopec, Marušák (Svoboda) - Papež, Řezníček.