ZRUČ NAD SÁZAVOU – DIVIŠOV 2:5

Nováček ze Zruče vlétl na favorizovaný Divišov jako uragán a díky Jouzovi, který se dvakrát prosadil po standardních situacích a již v 7. minutě vedl 2:0. Hosté byli vývojem utkání zaskočeni a nemohli se dostat do hry. Až v polovině prvního dějství se vzpamatovali, zatlačili domácí na jejich polovinu a přišlo i gólové vyústění. Nejprve Macháček trefil břevno zručské branky, aby ve 34. minutě snížil Marek Hanuš po krásném pasu Zd. Janovského a těsně před odchodem do kabin vyrovnal Pekárek z dorážky hlavičky Campodonica.

Druhý poločas opět začal náporem domácích, ale pozorná obrana Divišova již nedovolila Zručským skórovat. Po deseti minutách tlak domácích ustal a hosté až do konce převzali iniciativu, což se projevilo na výsledku. Zd. Janovský ještě přímo z rohového kopu orazítkoval břevno domácí branky, ale v 62. minutě se již hosté radovali, když po faulu na Zd. Pekárka proměnil penaltu Vávra – 2:3. Domácí byli vývojem zaskočeni a hosté je začali fyzicky přehrávat. V 72. minutě byl faulován na hranici šestnáctky Vondrák a Babický nádherně z trestného kopu vymetl pavučiny v horním rohu domácí branky – 2:4. Od této chvíle bylo na hřišti již jen jedno mužstvo – Divišov. Ten potvrdil v 82. minutě svoji výhru, když Zd. Janovský vlétl do velkého vápna a nedal brankáři šanci. Domácí zahrozili až v závěru, ale Vondrák míč letící do branky vykopl z brankové čáry do hřiště.

„Hráče jsme před utkáním varovali před podceněním soupeře a upozornili je na domácí přednosti – rychlost a standardní situace. Přesto jsme začátek utkání zaspali, nezvládli a dvakrát po standardních situacích dostali gól. Jsme ale rádi, že kluci nesložili zbraně a bojovali až do konce. Projevila se na nich tvrdá letní příprava a téměř celý druhý poločas jsme byli na hřišti lepším týmem. Teď se musíme soustředit na dalšího nebezpečného nováčka soutěže Vestec," poznamenal k zápasu asistent trenéra Divišova Vladimír Famfulík a ještě nezapomněl pochválit: „Děkujeme divišovským fanouškům, kteří v hojném počtu nás přijeli do Zruče povzbudit."

Branky: 6. a 7. Jouza – 39. Marek Hanuš, 43. Zd. Pekárek, 69. Vávra (z PK), 75. Babický, 84. Zd. Janovský. Rozhodčí: Zdeněk. ŽK: 2:2. Diváci: 75. Poločas: 2:2.

Divišov: J. Hanuš – Martin Hanuš (57. Vávra), Jíša, Hronek, Lehán – Campodonico (70. Babický), Zd. Janovský, Macháček, Vondrák – Zd. Pekárek, Marek Hanuš (85. Blažíček).